Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Vývojáři DH v podcastu Games.cz

Již zítra budeme společně s MCZ hosty Fight Clubu - herního podcastu Games.cz, kde budeme posluchačům a divákům představovat Databázi her. Vysílání se bude streamovat živě přibližně od 16 hodin přímo na hlavní stránce Games.cz, k dispozici bude i záznam ve formě videa (které následně uveřejníme u tohoto článku) a mp3.

Budeme moc rádi, když budete pořad sledovat a položíte nám nějaké dotazy - ty je možno zaslat přímo při vysílání do chatu u streamu nebo předem (ideálně ještě dnes) na e-mail podcast@games.cz. Každá otázka, která posluchačům více přiblíží fungování DH, přijde vhod, děkujeme!


O začátku vysílání se pokusíme informovat i pár minut předem na našem Twitteru a Facebooku.
Memphis


EDIT: Do článku byl doplněn videozáznam.

Diskuze ke článku

@MartinezZ (30.11.2013 19:50): Pěkné shrnutí, obzvláště ten konec bych podepsal. :-)

Kontakty s Games jsme navázali sami, ale přímo nápad na pozvání do podcastu přišel z jejich strany. Jsme rádi, že jsme se tam mohli ukázat. :-)
Shérnuto, podtérženo:

Fajn pokec, je škoda, že bylo tak málo otázek a ty, co padly, už tu stejně známe :) A je taky "fajn", jak to mají kucí z Games.cz zajištěný. Žádné extra připravené otázky (musí jim být jasné, že se sami uživatelé dotazově k něčemu, co vůbec neznají, mít moc nebudou) ("Chceš se na něco zeptat? Hmm, mě nic nenapadá." ...a ticho...). Kdyby raději dělali tak půlhodinové, ale o to smysluplnější podcasty... Ale to je jejich věc.

Dobrý propagační krok. Ozvali se oni vám, že vás chtějí do podcastu, nebo vy jim, že byste jim svou přítomností pozvedli prestiž? :)

Obávám se, čistě z pohledu selfproma DH. že to bylo na delší dobu poslední vystoupení. Moc mě totiž nenapadá, kde se vyskytnout jinak. Leda tak nějaké ty TV pořady ála GamePage /který neexistuje) a jemu podobné. Protože BonusWeb nic takového jako podcasty nemá (ledaby s vámi sepsali nějaký rozhovor a vydali článek, ale jestli by jim to nepřišlo jako konkurence...) a třeba takový Eurogamer asi určitě ne, ten má svoji komunitu (byť podobně jako BW a Games je to spíš článkovací web s DB zaměřenou do budoucna).

Tu spolupráci s ČSFD jsem tu kdysi navrhoval i já, rozhodně ne jako první, a je fakt, že otázka stojí "Proč by do toho měl POMO jít?". Protože si myslím, že by z takové spolupráce těžila hlavně DH a pro ČSFD by to byla jen práce navíc s mizivými výhodami (a uznejme, kdož je na ČSFD také aktivní, že tamní vývoj není také rozhodně překotný). A hry (aktuálně navíc pouze PíCíčkové) prostě nemají v kulturním světě takové jméno, aby mohly konkurovat filmům a spolupráce tak byla pro herní byznys něco lukrativního.

Spolupráce s nějakým herním eshopem? Dost kontraproduktivní, navíc s kým? Hry už prostě jsou dneska digitální. Krabicové prodejny znáte jaké, které skutečně ještě žijí? Mě napadá tak Xzone a pro ten má Martin Schovanec právě Eurogamer. Ostatní jen paběrkují (eshopů je rozhodně víc, ale spolupracovat s nějakým konkrétním nemá moc smysl, nikdo u ně nebude kupovat jen proto, že mu ho doporučila DH.

Suma sumárum, povědomí o DH budou mít vždycky v rukou hlavně sami její uživatelé, šířící její slávu tzv. per huba.

PS: Během rozhovoru vám měl dole na obrazovce běhat text s vypsaným číslem účtu pro příspěvky, to vás nenapadlo, co? :D
Jako dobře vy kucí!
Ale zmínit srazy v Práglu jste teda taky mohli... :-P A s těma uživatelkama jste to taky kulatně zakulatili! :))
Řek bych, že byl prostě jen normálně překvapenej, což je dost pochopitelný. Není nutné kvůli tomu vyskakovat a kompenzovat si pocit méněcennosti. My v Praze víme, že existujete :)
Se mi líbí to upřímný zděšení Dobrovskýho, když Memphis řekl, že ty naše srazy jsou ve Zlíně :D ach, ten pragocentrismus.
Na počtu registrací se to koukám nijak neprojevilo. Měli jste tam poslat Simíska, třeba by to mělo větší úspěch :P
Překvapilo mě, jaký je MCZ štramák. Jinak dobré, i když takové nevýbojné (to nemíním jako kritiku, jen tak konstatuji; sám se nikomu nevnucuji).
jejda mirek zeman :D popis podcastu audio
Kvůli technickým komplikacím obsahuje druhá část Fight Clubu zvukové chyby a je tímpádem pouze pro otrlé nebo hluché. Nic s tím nenaděláme a omlouváme se :( Rozhovor s autory Databáze her | (15:52) Xbox One je tu - a? | (24:04) Voyerův ráj v Playroom | (28:16) Šlapou nám uživatelské recenze na Steamu na paty? | (36:25) Shadowrun dostal berlínský datadisk | (41:32) Dotazy a soutěž o odznáčky AC4 a tričkou BF3 Diskutující: Pavel Dobrovský, Miloš Bohoněk, Mirek Zeman, Aleš Smutný, David Světlík
@Fg (27.11.2013 11:10): Ale no tak, možnost propagovat máš i bez oficiálního posvěcení. :-) Oficiálního PR DH nemá, neoficiálních je hned několik, je to žádaná funkce, že Walome? :-)
Už to slyším: "Chlapi, představte nám Databázi her."
Odpověď: "DH je komunitní stránka sdružující atd. atd."

Takže nečekám nic nového.

Ale je dobrý, že si tvůrci stojí za svým dílkem.

A co se týče dotazů pro hosty...pan Konvice se asi bude snažit.
Jak by řekl Abed...cool cool cool. Jen škoda že zrovna budu v práci.
Si musím nastavit upomínku, nechci to prošvihnout. Naprostá paráda a konečně něco mediálního. :-)
Tak na to se mrknu, snad to vžene pár nových členů do žil databáze-her a trochu to tu nakopne. =) Hlavně jen ať to nejsou ti ptáci, co poslední dobu okupují všechny diskuze na Games (i Eurogamer) a píší tam naprosté nesmysly, takže se v diskuzích už člověk nic nedozví a vlastně je nemá ani smysl navštěvovat.
Tak to je příjemný překvápko. Musim si připravit ňáký dotazy. Budete tam od začátku do konce ?