Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Rozhovor, novinky a dovolená

Po delší době ticha se zase ozývá náš blog s čerstvými informacemi souvisejícími s chodem databáze. Téměř měsíční provoz přinesl spoustu novinek.

Databáze se nám za ten měsíc rozrostla opravdu výrazně. V minulém příspěvku jsem radostně oznamoval, že „bylo celkem přidáno přes 260 hodnocení, 25 komentářů a 12 her“, dnes už se na tato čísla jde dívat jen s úsměvem. Za necelý měsíc chodu totiž bylo přidáno přes 700 her a více jak 100 dalších čeká na schválení, skoro 270 uživatelů doposud odeslalo 12700 hodnocení a 1225 komentářů – to je úžasná bilance, za kterou mi nezbývá než všem zúčastněným poděkovat.

Velký podíl na tomto růstu mají hlavně weby, které na nás vytrvale odkazovaly – díky patří hlavně serveru games.tiscali.cz, který svým odkazem náš web dostal do širšího povědomí, a samotným uživatelům, kteří databázi zmiňují na svých blozích. Za zmínku určitě stojí také rozhovor na Kultuře kriplů, který jsem rád podstoupil a kde jsem prezentoval nejen cíle databáze a motivace k její tvorbě.

Minulý měsíc byl jednoznačně ve znamení schvalování her, které měly přednost před jakoukoliv jinou aktivitou. Mezitím se hlavně zpočátku vylepšovalo schvalovací rozhraní pro administrátory, poté opravovaly drobné chyby a přibyly i první novinky – hlavně počáteční fáze vylepšení uživatelských profilů (nyní si můžete jednoduše vyplnit základní informace o sobě). Nesmím také zapomenout, že do týmu Databáze-Her.cz se infiltroval první V.I.P. uživatel – stal se jím léty osvědčený musa, kterému zároveň díky jeho zkušenostem s psaním a herní scénou všeobecně byla přidělena práva na schvalování her. Tímto ho sic opožděně, ale o to víc oficiálně vítám v našem týmu!:)

Trochu se nám také rozjely diskuze ke hrám, i když ne vždy zcela na přátelské úrovni - už proběhlo i první masovější mazání příspěvků. Byl bych proto rád, kdyby v diskuzích všeobecně padalo míň urážek a dodržovala se jistá tolerance mezi uživateli - akceptovat, že někdo má jiný názor jako vy, je sice někdy velice těžké, ale pokud má být DH k něčemu, je to nezbytné. Je to možná naivní přání, ale to poslední co chci je, aby se databáze stala tradičním internetovým smetištěm plným urážek a nesmyslných hádek, alespoň já proto udělám maximum. A Vy?

Posledním bodem na mém dnešním seznamu je oznámení, že s Falagarem (jakožto oba administrátoři) odjíždíme počínaje dneškem (sobotou) na týdenní dovolenou. Co to znamená pro databázi? Příští týden nečekejte moc přidaných her, návrhy se nám budou kupit a co nebylo schváleno doteď, bude nejspíš schváleno až za týden. Nevylučuji, že musa občas něco přidá, ale nanejvýš to budou jednotky her. A co můžete tedy dělat vy? Věřím, že databáze bude žít svým životem i bez nás, můžete diskutovat (pokud možno s vědomím minulého odstavce), přidat si pár komentářů, ohodnotit ty zbytky na které jste zapomněli a samozřejmě přidávat hry, zcela jistě se na ně dostane. Těším se za týden, kdy snad budeme plní sil se s tím poprat. Moc tu neblbněte...:)


Diskuze ke článku

misadlouhy: Potvůrko podivná! ;-) Ale to ti nedopřejem, 14ti dní se (snad) nikdy nedočkáš... ;-)
jaj, ja si rikam proc se skoro vubec nic nedeje a i icq je bez reakce a oni jsou na dovolene :)
Škoda že některé diskuze vypadají tak jak vypadají, to rači jen tiše přihlížím. A taky přeju pohodovou dovolenou..
Díky za péči o DH. Ta poznámka o dvou denním schvalování (vyjímečně déle) je po náporu nových her úsměvná - zkusím za týden v pondělí típnout screenshot s časem odeslání 14 dní. Jinak přeju pěknou dovču a vraťte se, budeme čekat. Peace