Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Dny minulé a příští

Databáze se nám hezky rozjíždí, a tak by nebylo od věci sepsat pár dojmů a přiblížit několik nejbližších kroků, které hodlám udělat v jejím vývoji nejdříve.

První den
Byl nad moje očekávání. Aktivně se zapojily další známé tváře jak z webu CzechGamer.com, tak fóra Level.cz. Když počítám i dnešní ráno, bylo celkem přidáno přes 260 hodnocení, 25 komentářů a 12 her. První hry díky tomu získaly potřebných 10 hodnocení, aby se zobrazily v hlavním žebříčku a bojovaly s ostatními o nejlepší pozice. Ceníme si také každého zpětného odkazu na DH, proto díky patří webu CzechGamer.com a blogům www.kulturakriplu.net a pipboy.bloguje.cz.

Co se chystá?
V nejbližších dnech (předpokládám do konce týdne) dojde na databázi k pár větším či menším změnám. Budou se týkat hlavně uživatelského profilu, který zatím rozhodně není ve stavu, v jakém bych si ho představoval. Profil by měl být něco jako osobní homepage – bude nabízet editaci základních údajů o sobě, kratší text o uživateli, seznam nejoblíbenějších her a vývojářů, odkazy atd. Prozatimní podoba je totiž značně strohá a nemotivující k vyplňování.

Dále by bylo dobré pomalu ale jistě pokračovat v nápovědě, kde se budu nejprve soustředit na „složitější“ věci, které by na první pohled nemusely být jasné – sledování her, statistiky v uživatelské sekci atp.

Po těchto změnách by už konečně měla přijít na řadu editace vývojářských studií, jakožto funkce důležitá, ale prozatím ne zásadní. Předpokládám, že se psát o vývojářích nebude moc, přece jen mezery ve hrách jsou zatím velké a je logické soustředit se na ně. Funkce editace vývojářů bude užitečná hlavně pro menší (často freewareová) studia, které se budou chtít představit a zviditelnit své hry, ale o tom zase někdy příště.


Diskuze ke článku

< >
Databáze-her.cz je přesně ten projekt, který na českém internetu chyběl. Kdybych uměl pořádně dělat stránky, už bych se do toho dávno pustil. Moc se mi myšlenka DH líbí a budu velice rád přispívat. Už se chystám na vložení odkazu na můj blog: vodny.sblog.cz . Jsem také pro případnou další spolupráci.

Diskutující (1)