Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

2000 her v databázi

Pravidelná dávka rekapitulačního textu oslavující další milník v provozu databáze, zahrnující tolik oblíbené statistiky a snad i pár zamyšlení do budoucna. :)

Když byl po 40 dnech provozu databáze vydán oslavný článek k první tisícovce her na databázi, nevěděli jsme, kam dřív skočit. Tisíc her bez těch řekněme 100 počátečních nám dávalo zhruba 23 schválených kousků za den. Očekávané, a přiznejme si to, pro administrátory i kýžené, zvolnění tempa dle předpokladů nastalo a druhá tisícovka už si v daleko lidštějším tempu vyžádala 212 dní, což dává v průměru zhruba 9 schválených návrhů denně. Stále namáhavé, práce na nových funkcích zpomalující, ale zvládnutelné a paniku-nevyvolávající. S tím také souvisí větší klid při schvalování, důraz na kvalitu sdělení a také vyšší počet zamítnutých návrhů.

Až časem si člověk uvědomí, jak naivní byly některé předpoklady a kolik práce bude třeba ještě udělat, aby se chod databáze maximálně zautomatizoval a neutrpěla při tom informační hodnota, na které si tolik zakládáme. Rozložení schvalovací zátěže na dostatek spolehlivých lidí, které bude tato práce bavit a zároveň se pro ně nestane nudnou rutinou - toť hlavní úkol v nejbližších týdnech, měsících a letech.

Ale zpět k té dvoutisícovce, jsme za ni moc vděčni a je jen důkazem, že zvolený koncept "uživatelé sobě" může za určitých podmínek a jasně daných pravidel dobře fungovat, jakkoliv je to náročné pro zmíněnou kontrolní složku. Jako poděkování posíláme každému uživateli, který přidal do databáze alespoň 1 hru, 20 dh bodů. ;)


Diskuze ke článku

Pravda že jsem vás teď dlouho zanedbával, což mě mrzí.. Nová práce mi vzala veškerý čas+měsíční výpadek internetu v tom taky udělal své.... Ale já se polepším!!!:-)
Z těch 850 uživatelů je tak 200 aktivních v řádu dní, 300 v řádu jednoho měsíce, více než 400 uživatelů (poslední přihlášení -70 dní) = odpad. Před několika (3-4?) měsíci bylo aktivních v řádu dní 100-150 uživatelů.
Jedním slovem SUPER. Jsem rád, že se daří, teším se na další tisícovku a děkuji za body.
Fáze přebalování a kojení pomalu končí, první krůčky s pomocí rodičů (maminky Memphise a tatínka Falagara) byly udělány... Čas a pokrok nezastavíš a proto je na čase vyndat dudlík z pusy, postavit se na zadní a sebevědomě s menší a menší pomocí rodičů vyrazit na vítěznou cestu po obýváku herních kolbišť - tu přijde strejda z Vokr.com, tu zazvoní u dveří pošťák z Gamespotu, tu zadrnčí o okenní tabulku sněhová koule hozená redaktory z games.Tiscali.cz . Ti všichni již jistě vědí, že bří Zemanové mají krásné rostoucí dítě jež se má k světu, a které už umí hlasitě křičet, roztomile se smát, třídit hry podle žánru a roku vydání, inu vše co malé děti dělají. Vše nejlepší do dalších let, málo ztracených přezůvek a nezlob
Taky se připojuji ke gratulaci a připíjím na zdraví toho našeho DH cvalíka, jen ať hezky roste a roste a roste...
Tak tedy vše nejlepší!

Caelos: Já bych se prozatím spokojil i s 3000kou, a finální meta by mohla mít číslovku 8848 :-D (současných 8850 není zas tak zajímavé).