Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Cyberlore Studios

USA
Založeno 1992, zrušeno 2005
Cyberlore Studios založili v roce 1992 Lester Humphreys, Herb Perez a Ken Grey. První hra studia, Al-Qadim: The Genie's Curse, vznikla podle pravidel Dungeons and Dragons. Kvůli vytváření nového enginu se i přes najmutí dalších programátoru protáhl vývoj na 14 měsíců, ale výsledek stál za to, hra sklidila úspěch u kritiky i hráčů. Rok na to studio vydává další RPG na stejném enginu, World of Aden: Entomorph - Plague of the Darkfall.

Další projekty Cyberlore jsou 2 datadisky k úspěšným strategiím (Warcraft II: Beyond the Dark Portal a Heroes of Might and Magic II: The Price of Loyalty) a jedno pokračování Deadlock II: Shrine Wars. V roce 1998 se studio pouští do další vlastní hry, do realtimové strategie Majesty: The Fantasy Kingdom Sim, která po vydání v roce 2000 dosáhla úspěchu především u kritiky. Následuje řada datadisků pro čtvrtého MechWarriora. V roce 2005 vydává studio svoji poslední hru, strategii Playboy: The Mansion, postavenou na životě Hugha Hefnera. Studio má kromě her pro PC na svědomí i deskovou strategii RISK: Global Domination pro PlayStation 2.

Cyberlore Studios sídlilo v Northamptonu ve státě Massachusetts. V roce 2005, po krachu jejich vydavatele Hip Games, studio propustilo 2/3 zaměstnanců a přeorientovalo své zaměření na vážnější projekty pod novým jménem Minerva.

Nejlépe hodnocené hry