Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

< >

Valiant Hearts: The Great War

  • PC 95
Valiant Hearts: The Great War nám vypráví osudy 4 lidí – Emila, Karla, Freddiho a Anny a psa Walta, jejichž dosud poklidné životy byly narušeny Velkou válkou. Střídavě hrajete za tyto postavy a poznáváte jejich příběhy, které se vzájemně prolínají a ovlivňují, jsou plné akce, napětí, tragických zvratů a světla naděje. Každý z nich zažívá trochu odlišný příběh, všechny mají ale jedno společné – čelí hrůzám války.
Krásná barevná a kreslená grafika, kterou jsem si zalíbil na první pohled. Atmosféra 1. světové války. Skvělá hudba a hratelnost. To vše si udrželo po celou dobu moji pozornost a neomrzelo mě to. Příběh hry je založen na historických dokumentech a faktech, o kterých se můžete dočíst přímo ve hře a často se v nich dozvíte mnoho nových a zajímavých informací.
Hra se dělí na čtyři kapitoly a v každé lokaci máte za úkol posbírat určité předměty, vyřešit hádanky anebo se někam dostat. Úkoly a mechaniky se neustále obměňují (pasáže v autě, plížení se nepřátelským územím, útěk z vězeňského tábora, řízení tanku, střelba z těžkých děl atd.) a nikdy se tak nenudíte. Krásný příběh je doplněn akčními minihrami a hledáním sběratelských předmětů.
Závěr hry je emočně nejsilnější a nejdojemnější.
Skvělá hra, doporučuji všem.
„War makes men mad“

Pro: Příběh, Atmosféra, Grafika, Hratelnost a herní mechaniky, Emoce, Originalita, Hudba, Historické dokumenty

Proti: Hledání sběratelských předmětů občas narušovalo plné prožívání příběhu a atmosféry

+19

Dishonored

  • PC 95
Dishonored je akční hra z pohledu první osoby se zaměřením na stealth.
Dostáváte se do role Corva Attana – osobního strážce císařovny Jessamine Kaldwin. Zrovna se vracíte z cesty se zprávou o boji proti krysímu moru, který sužuje vaše království, a před vašimi zraky je císařovna zavražděna a její dcera Emily unesena. Z vraždy jste obviněni vy. Atentát ve skutečnosti zosnoval císařský Zvědmistr Hiram Burrows, jenž se chce dostat k moci. Corvo je uvězněn v Dunwallské věznici. Zde je mučen a vyslýchán, protože jeho přiznání k vraždě císařovny by pomohlo Burrowsovi usednout na trůn. Corvovi ale někdo pomůže uprchnout z vězení. Zjišťujeme, že existují lidé nevěřící, že by Corvo zabil císařovnu. Přidáváte se tedy k odboji a postupně odhalujete pavučinu spiknutí, snažíte se očistit své jméno a vrátit trůn právoplatné dědičce.
Hra se skládá z rozsáhlých misí rozdělených na několik částí. Kromě povinných úkolů je v každé misi řada i nepovinných. Způsob plnění misí a celkový počet vražd, které spácháte, ovlivní konec hry. Cest k vašemu cíli je nespočet, můžete hrát agresivně a všechny zabíjet, nebo být jako stín a misi splnit neviděn. Na konci každé mise je vždy přehledná statistika – kolik jste zabili nepřátel, kolikrát jste spustili poplach, jestli jste prošli misí bez povšimnutí, počet nalezených run, peněz, obrazů atd.
Mezi jednotlivými misemi jste v tajné skrýši odboje – opuštěné hospodě Hound Pits Pub, kde si můžete vylepšovat své vybavení, jít se vyspat anebo si povídat s ostatními postavami. K vašemu vybavení patří skládací čepel, pistole, jednoruční kuše s různými šipkami, granáty, miny, maska s možností přiblížení a srdce, které vám ukazuje, jestli je ve vaší blízkosti runa nebo kostěný amulet a další. Kostěné amulety vám přidávají bonusy a runy slouží k vylepšování vašich mocných schopností, mezi které patří teleportace na krátké vzdálenosti, vidění nepřátel a předmětů skrz zdi, schopnost zpomalení času, převtělení se ve zvíře nebo jiného člověka, přivolání masožravých krys a odhození nepřátel. Mezi pasivní, které nespotřebovávají manu, patří více životů, krvežíznivost, rychlejší pohyb a vyšší skoky a přeměnění nepřítel v prach po jejich zabití. Mana se nedoplňuje automaticky, ale pomocí lektvarů.
Stealth je zpracovaný na výborné úrovni a atmosféra je úžasná – ponurá se směsí viktoriánské Anglie a steampunku s kouzly. Hru doporučuji hrát ve stylu stínu a snažit se zabít co nejméně lidí, je to pak větší výzva a zábava.

Pro: Příběh, Atmosféra, Nelineárnost misí a více způsobů jejich plnění, Možnost ovlivnění konce hry a osudů postav, Gameplay, Grafika, Postavy

Proti: Nízká inteligence nepřátel

+21

Batman: Arkham Asylum

  • PC 90
Díky této hře jsem se doopravdy vcítil do role Batmana. Poznal jsem, co to obnáší a jaké to je. Příběh nás zavede do blázince pro superzločince zvaného Arkham Asylum. Konečně se vám podařilo zajmout Jokera, ale jeho zatčení bylo příliš jednoduché. V tom se to celé zvrtne, Joker to celé plánoval a vy, v roli Temného rytíře, to musíte vyřešit. Gotham na vás spoléhá. Takto začíná Batman: Arkham Asylum.
Celý příběh je atmosférický, akční a nikdy jsem se při něm nenudil. Neustále jsem měl nutkání ve hře pokračovat a dokončit ji na jeden zátah. Ponurá atmosféra a hrdina, který má své slabosti a temné stránky, které ale musí překonat, protože na něj spoléhá nespočet nevinných životů – takto si představuji skutečného Batmana.
Batman: Arkham Asylum má základy jako akční bojová hra z pohledu třetí osoby, významnou součástí je ale stealth, který je zpracovaný na vysoce kvalitní úrovni. Samotná mechanika boje spočívá v rytmickém mačkání příslušných kláves. Musíte se vyhýbat, dávat protiútoky, a souboj je tak celkově velmi dynamický. V potlačování zločinu vám pomáhá široký arzenál vychytávek. Od batarangu, přes vystřelovací hák batclaw až po explozivní gel. Dále můžete plachtit a používat vystřelovací hák, čímž získáváte mobilitu a můžete se dostat na vyvýšená místa. Poté je netopýří detektiv vybavený speciálním viděním – detektivním režimem, který vám pomáhá hledat stopy a vidět nepřátele i skrz zeď.
V psychiatrické léčebně se setkáme s barvitým spektrem nepřátel, kteří nepoužívají jen své pěsti a nohy, ale i baseballky, útočné a odstřelovací pušky, nože a mnoho dalšího. Cestu vám zkříží nejznámější Batmanovi úhlavní nepřátelé – Bane, Poison Ivy, Killer Croc, Scarecrow, atd. Boj s každým z nich je odlišným a novým zážitkem.
Ve hře je dále možnost plnit Riddlerovy hádanky, hledat jeho trofeje, sbírat záznamové pásky z výslechu jednotlivých superzločinců a ničit Jokerovy klapající zuby. Nejen tím, ale i plněním misí a bojem získáváte zkušenosti, za které si pak odemykáte vylepšené nástroje a nová komba.
Rozhodně doporučuji všem.

Pro: Příběh, Atmosféra, Gameplay, Batmanovi vychytávky a jeho úhlavní nepřátelé

Proti: Slabý závěrečný souboj, Pro někoho může být otravné sbírání Riddlerových hádanek

+22

South Park: The Stick of Truth

  • PC 95
South Park: The Stick of Truth je akční a humorná RPG hra zasazená do prostředí stejnojmenného slavného seriálu. Příběh začíná přistěhováním nového dítěte do městečka South Park, které se snaží si najít kamarády. Při seznamování potkáváte známé postavy ze seriálu a ihned jste zasvěceni do jejich hry. Vydáváte na dobrodružství, které se točí kolem boje mezi lidmi a elfy o mocný artefakt nazývaný Stick of Truth. Ve skutečnosti sehrajete mnohem větší roli, než si myslíte.
Souboje ve hře probíhají na kola, jsou zábavné a nikdy neomrzí. Bojujete totiž proti obrovskému množství rozmanitých nepřátel (např. nacistické plody, mimozemšťané, bezdomovci, zombie, krysy, ...) a k dispozici máte široký arzenál, zbraní, kouzel, schopností a jejich vzájemnou kombinací vznikají mocné útoky. Na dobrodružství však nejste sami, vždy vás doprovází společník, který má své vlastní speciální schopnosti a významně vám pomůže při soubojích. Během soupeřova tahu nečekáte, ale máte možnost se bránit a vykrývat jeho útoky. Jednou za kolo můžete použit lektvary, které vám doplní životy, manu nebo vás posílí.
Na výběr máte ze čtyř tříd – válečník, mág, zloděj, nebo žid. Každá z nich má své originální schopnosti. Ve hře je bohatý počet brnění, přileb a dalšího vybavení. Kromě hlavní příběhové linky, doporučuji plnit vedlejší úkoly – jsou zábavné a originální. Nebo se můžete vydat na průzkum města, získávat nové přátele a odemykat nové perky.
Grafika je věrná seriálu a zůstala tak dvojrozměrná. Titul je samozřejmě plný neotřelých vtipů, černého humoru a vulgarismů. Rozhodně doporučuji

Pro: Humor, Postavy, Příběh a vedlejší mise, Akce, Animace, Hratelnost, Soubojový systém, Délka hry

Proti: Inventář

+16

Metro 2033

  • PC 90
Temné, nebezpečné a plné mutantů, takové je moskevské metro po jaderné válce. Lidé se proto skryli hluboko do podzemí a ze stanic metra se staly oázy života. Chopíte se role Artyoma, mladíka žijícího na stanici VDNCh, která je postižena invazí mutantů zvaných ďáblů. Po útoku mu je svěřen důležitý úkol, musí doručit patronu se vzkazem do největší a nejlépe vybavené stanice metra – Polis, aby varoval zbytek lidstva před obrovskou hrozbou. Takto začíná post-apokalyptický a atmosférický příběh z první osoby. Je strhující, plný napětí, bojů nejen s mutanty, ale i s obyvateli jiných stanic a zavede nás skrz temné katakomby do trosek Moskvy nacházejících se na povrchu. Je nutné se adaptovat a hlavně šetřit náboji, ty jsou zde vzácné a slouží také jako platidlo. Naše činy ovlivní konec hry.

Pro: Atmosféra, Hratelnost, Příběh, Zbraně a nutnost šetření municí, Zápisník, Používání plynové masky, Zakončení hry

Proti: Místy nedotažená akce, Němota hlavního protagonisty, Hra mohla být delší

+15 +16 −1

Cities: Skylines

  • PC 100
Cities: Skylines je dosud nejlepší a nejpropracovanější budovatelská strategie, ve které se staráte o své město. Po mnoha hodinách budování svého města je stále zábavná a nepřestane mě nikdy udivovat svými detaily. Herní svět je obrovský, skvělá je také herní komunita, která vytváří neustále nový obsah do hry, který ji tak obohacuje. Vývojáři samotní se o tuto hru také neustále starají a každoročně vytváří rozšíření, která do hry přináší nové prvky a mechaniky. Rozhodně doporučuji všem. Stojí za vyzkoušení.

Pro: Propracovaní herní systém, Rozmanitost, Management, Komunita, Vzhled, Detaily

Proti: Repetitivnost, Dlouhé načítání hry

+14

Red Dead Redemption 2

  • PS4 95
Skvělá hratelnost v živém a rozlehlém světě se strhujícím příběhem. Výtečná grafika s excelentním hudebním doprovodem. Obrovská interaktivita s prostředím – veškerá vaše rozhodnutí, rvačky, zabití atd. budou mít vliv, jak vás budou lidé vnímat na daném místě. Propracované zbraně a jejich rozsáhlé modifikování, crafting, lov, střelba a originální side-questy skvěle zprostředkovaly pocit Divokého západu. Příběh tohoto titulu je rozsáhlý, plný akčního napětí a o jeho konec se odvíjí od vašich rozhodnutí. May this game stay unshaken.

Pro: Otevřený svět, Audiovizuální stránka, Smysl pro detaily, Zbraně, Crafting

Proti: Lineární řešení misí

+14 +15 −1

Guacamelee!

  • PC 90
Barevná, veselá, akční a zábavná bojová 2D skákačka. Vtipný příběh plný nekončícího bojování a rozmanitých chvatů proti velkému zástupu bossů a originálních nepřátel v krásně vykresleném světě, který si sám ze sebe dělá legraci. V této šílené plošinovce se dostáváte do role Luchadora – mexického zápasníka, který se snaží zachránit svoji milenku, která je unesena Calacou, aby byla obětována při rituálu, který by spojil svět mrtvých se světem živých. Vylepšování hlavního hrdiny, mnoho kostýmů s různými vlastnostmi a možnost cestování mezi světy živých a mrtvých, ve kterých se nachází nebezpečná džungle, živá města, krásný květinový kanál, starodávné chrámy anebo zuřící vulkány. Možnost lokálního multiplayeru. Doporučuji hrát s ovladačem.

Pro: Bojový systém, Barevnost, Příběh, Audiovizuální stránka, Humor

+13

LEGO Worlds

  • PC 85
Neuvěřitelná Open-World hra odehrávající se ve vesmíru vybudovaného z Lego kostek. Průzkum, objevování a tvoření – to jsou tři základní kameny této hry. Jednotlivé světy/planety se procedurálně generují a lze je libovolně upravovat a přestavovat. Můžete postavit vše, co vás napadne, protože se dostanete do pozice takového malého boha. Cestovat po světě jste schopni různými způsoby – buginy, stíhačky, draci, motorky, helikoptéry, lodě, a mnoho dalších. Ve světě LEGO Worlds je cokoliv možné. Hra obsahuje multiplayer a možnost sdílení vlastních staveb mezi ostatními hráči. Rozhodně doporučuji hrát ve více hráčích. Titul je spíše určený pro milovníky Lega.

Pro: Vizuální stránka, Stavění, Průzkum, Úkoly

Proti: Repetitivnost, Některé pohyby kamery

+9

Fallout 4

  • PC 85
Skvělá RPG Open-World hra, ve které se dostáváte do role osamoceného chodce, jenž se snaží přežít v nehostinné post-nukleární pustině a najít co mu bylo ukradeno. Pouze vy můžete přebudovat tuto krutou krajinu v lepší svět. Osud Commonwealthu je ve vašich rukou. Střílení ze zbraní, jejich úprava a vylepšování je výborné. S.P.E.C.I.A.L. a perky jsou originální a jejich vzájemnou kombinací lze dosáhnout neuvěřitelných věcí. Krásná grafika, průzkum míst s vlastním příběhem v rozlehlém post-apokalyptickém světě a příběh plný zvratů – to vše je Fallout 4. Doporučuji rozšíření Nuka World a Far Harbor. Pokud vás i po tom všem hra omrzí, lze si stáhnout dodatečný komunitní obsah.

Pro: Zbraně, Crafting, Perky, Otevřený svět, Příběh, Hudba

Proti: Občasné bugy, Některé textury, Stavění obydlí

+15