Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Michal Chalupka • 24 let • student - ČZU: Fakulta životního prostředí • Bor (ČR - kraj Karlovarský)

Komentář

Přejít na komentáře

Stardew Valley

  • PC 90
Herní výzva 2
Milý deníčku, můj dědeček zemřel a já jsem po něm zdědil jeho farmu. Zítra se vydám na cestu do městečka Stardew Valley.
Ps: konečně se zbavím své nudné a monotónní práce.

1. den - Pondělí
Dnes jsem dorazil do městečka a přivítala mě milá slečna. Dovedla mě na mojí farmu a poté dorazil i starosta. Pan starosta mě přivítal ve městečku a popřál mi hodně štěstí. Když jsem se ráno probudil čekal na mě dárek od pana starosty. Byly to mé první semínka. Okamžitě jsem se vydal podívat ven a uviděl jsem ten nepořádek. Farma byla celá zarostlá. Ihned jsem se pustil do práce a vyčistil malou část pozemku, abych mohl zasadit svá semínka. Jsem zvědavý, co mi z nich vyroste. Pak jsem se vydal do městečka a poznal pár lidí, kteří zde žijí. Navštívil jsem místní prodejnu a podíval se na další semínka rostlin, které budu moc pěstovat. Poté jsem se vrátil domů, podíval se jaké bude zítra počasí a šel spát.

2. den - Úterý
Byl krásný slunečný den, když jsem vstal, a šel jsem zalít své kytičky. Podíval se do schránky, a s úžasem jsem řekl: "To už mi někdo píše." Byl to místní rybář. Vydal jsem se tedy na pláž. Když jsem dorazil přivítal mě, dal mi rybářský prut, pár rad a naučil mě chytat ryby. Byl jsem tím tak unesený, že jsem celý den chytal ryby.

3. den - Středa
Po probuzení jsem zalil svých pár semínek, ze kterých už něco vyklíčilo a možná zítra už by to mohlo vyrůst. Opět jsem se vydal do městečka a potkal nové lidi a pokecal jsem s nimi. Pan starosta mi ukázal kulturní dům, který je ve špatném stavu. Vešli jsme dovnitř a já uviděl ducha, a strnul jsem hrůzou. Odešli jsme a já se za okamžik vrátil dovnitř a objevil zvláštní destičku, na které byly různé věci, které jsem měl přinést sem např. kokosový ořech. Vrátil jsem se domů.

4. den - Čtvrtek
Vstal jsem a šel jsem se podívat na své kytičku a byl jsem v úžasu, protože už vyrostly. Posbíral jsem je a vyrazil s nimi do obchodu, kde jsem je prodal a nakoupil nová semínka. Poté jsem se vrátil domů a konečně jsem si prošel celý svůj pozemek. Objevil jsem zde hrob mého dědečka. Byl na něm lístek, že se objeví jeho duch na začátku třetího roku. Byl jsem z toho trochu vyděšený, tak jsem šel radši spát.

5. den - Pátek.
Ráno jsem zasadil nově zakoupená semínka a zalil je. Šel jsem se podívat více na sever městečka, kde jsem objevil doly. Tam stál nějaký pán, vrazil mi do ruky meč, a že dole něco ztratil a mám mu to najít. Říkám si no dobře a vyrazil jsem do dolů. Začal jsem kutat kameny a pod nějakým byl schovaný žebřík do dalšího patra. V dalším patře jsem zjistil, proč jsem dostal meč, protože tam byly malé zelené bubliny s očima a skákaly na mě. Pobil jsem je a dostal jsem se až do pátého patra, kde byl výtah, kterým jsem se svezl nahoru. Odteď jsem měl přístup do pátého patra vždy volný a nemusel začínat od začátku. Pak jsem vyrazil domů a do postele.

6. den - Sobota
Byl to takový nudnější den, kdy jsem zalil kytičky čistil svůj pozemek od zbytečných stromů, kamenů a trávy. Když jsem se unavil šel jsem spát.

7. den - Neděle
Dnes mi to nedalo a opět jsem vyrazil do dolů. Dostal jsem se do desátého patra, kde jsem objevil truhlu. V truhle byly schované fajnové boty. Pak jsem ještě zaskočil ke starostovi, který měl dnes narozeniny a daroval jsem mu jednu ze svých ryb.


O tomto je celá tato hra, staráte se o svojí farmu, později si koupíte i dobytek (krávy, kozy). Plníte úkoly, které dostáváte od místních lidí, chodíte do dolů, chytáte ryby, kácíte stromy, chodíte na různé slavnosti atd. No řekněte, koho by tohle nebavilo.

Pro: Úkoly, lidé, slavnosti, farma, duchové

Proti: Po delší době stereotyp

+28