Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

< >

World of Goo

  • PC 90
Originalita sama, a to ve všech směrech. Kyle Gabler skutečně umí (vytvářel grafiku, příběh a hudbu). Víc není co dodat.

Pro: Originalita, technické zpracování, hratelnost

-9 +1 −10

Fahrenheit

  • PC 95
Jedná ze nejoriginálnějších a podle mého názoru také nejlepších her herní historie. Hra dává frázi "interaktivní film" úplně nový význam. Výborně napsaný příběh, který z první scénou chytne a nepustí až do závěrečných titulků, uvěřitelné postavy a hratelnost vypiplaná do detailu.

Pro: příběh, atmosféra, originalita, postavy, hudba, herní doba

Proti: lehká obtížnost

+3 +6 −3

Portal

  • PC 90
Originalita, s jakou tato hra přišla, je vyšší než u valné většiny dnešních velkých her. Taktéž hrátky s portály a potažmo s fyzikou jsou úžasně zábavné. Taktéž originální a vtipně podaný příběh zaujme svou zajímavou pointou, a i když se většinu hry budete smát, nakonec vás možná stejně jako mě taky lehce zamrazí v zádech. Jediné, co tedy sráží tuto vynikající hru je její velmi krátká herní doba.

Pro: Originalita, technické zpracování, příběh a jeho malé různé naznačování v průběhu hry

Proti: herní doba

+8 +10 −2

Stunts

  • PC 90
Vynikající hra, která defakto stvořila nový podžánr závodních her. Co dodat...

Pro: Hratelnost, intuitivní editor tratí

Proti: ...

-7 +3 −10

The Elder Scrolls IV: Oblivion

  • PC 75
Hra vyzdvihovaná do nebe mě tak nějak zklamala svoji prázdností a celkově podle mě špatně udělaným systémem levelování. Prvních pár hodin jsem se bavil blouděním po světě, ale nebylo to ono. Celá herní plocha tak nějak postrádá život.

Na druhou stranu, Oblivion by měl relativní šanci na úspěch jako online hra, kde by se částečně eliminovala prázdnost, která hrou prostupuje.

Pro: Technické zpracování, dobře zvládnutý systém vylepšování postavy

Proti: Opakující se prostředí, prázdná herní plocha, zbytečně roztahané

+2 +7 −5

Mafia: The City of Lost Heaven

  • PC 95
Jedná z nejlepších a nejprodávanějších českých her. A nebál bych se říct, že i jedná z nejlepších her celkově. Oproti GTA mnohem více zaměřená na příběh a jeho podání. Také jízdní model a uvěřitelnost celého příběhu dělá z Mafie nezapomenutelný počin.

Pro: Atmosféra, jízdní model, různorodost misí, skvěle vyprávěný příběh

Proti: Pár nepříjemných bugů, AI

-6 +9 −15

Call of Duty 4: Modern Warfare

  • PC 90
Po počátečním skeptismu jsem se nakonec po celou hru skvěle bavil. Mise jsou různorodé a nepostrádají onu kýženou originalitu. Hratelnost podtrhuje dobře podaný příběh a vynikající technické zpracování.

Pro: Technické zpracování, atmosféra, originalita

Proti: Občas haprující AI

-3 +3 −6

Crysis

  • PC 95
Nevím, jak moc hře uškodil hype, jelikož jsem ji až do vydání nesledoval. No a příjemně překvapila. Příběh se mi líbil. Pravda, klišé to bylo, ale způsob, jakým byl příběh podáván bych se nebál přirovnat třeba k Mafii. O grafice a fyzice ani nemluvě. Hra je také vstřícná ke stylu hráče a všechny blbůstky v obleku došly svému využití. Pro mě jasná hra roku 2007.

Pro: Atmosféra, grafika, malý počet hluchých míst

Proti: povrchní děj (příběh, postavy,...)

+2 +9 −7