Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Ondřej Baše / 28 let / Hradec Králové (ČR - kraj Královéhradecký)

Momentálně rozehráno


Profil

Nemám rád hloupé hry. Prostě a jednoduše. Poslední dobou vychází hloupých her daleko více, než si spousta lidí uvědomuje. Podporujte dobré hry, nehrajte blbosti a čas od času běžte do přírody!


...


Miluji poctivá RPG ze staré školy, rozsáhlé budovatelské strategie a trpím odzbrojující slabostí pro výraz "Sandbox". Se stísněnou duší a výrazem beznaděje nepřítomně pozoruji, co se pod těmito nálepkami v dnešní době vydává. Ovšem naděje umírá poslední, tedy nejlépe až po nás.


Stojí za zmíňku


...Tenkrát, v tom krátkém, úžasném okamžiku, poté, co se mi podařilo uniknout smrti za Noci padajících hvězd, zjistil jsem, že hra může být natolik pohlcující, rozmanitá a přelomová, až spoutá lidskou duši na celý život. Toho posvátného dne, pro jednoho jediného hráče, přestala existovat pixelová, plošinovková skákací zábava, a započala definitivní a nezkrotná vášeň. Díky, 3DO, díky, LEVELe. Něco tak ohromujícího a revolučního v křemíkovém světě už asi nikdy nepotkám, ale magické, podmanivé tóny úvodního menu mi budou znít v uších už napořád.

...
Drahá Esther. Vydal jsem se s tebou na cestu v papírové lodi beze dna, letěli jsme s ní na Měsíc. Procházeli jsme se zemí nikoho, která mi byla tolik povědomá, jako bych ji znal celý život. Usadila ses na druhé straně papíru a já viděl tvé stopy v inkoustu, který prosakoval skrz buněčné vlákno. Ač jsem tě možná ani nezahlédl, dokázala jsi mi říct něco o mě samém. Když se nakonec papírové letadlo odlepilo od hran skály, a do tmy vyrylo rovnoběžné mlhavé stopy, tenkrát jsme se přece jen našli. A prozradila jsi mi, že hra nemusí být pouze zábava, ale i skutečné umění.

...
Kdo by z počátku tušil, kam až zavedou cesty osudu Gorionova potomka, nesměle pobíhajícího prašnými uličkami Svítící tvrze. A kdo by si před tím jen pomyslel, jak moc se dá přiblížit herní dokonalosti. Všech pět lačně vyhlížejících disků se tehdá během několika chvil vměstnalo na pomyslný RPG trůn, ze kterého je (alespoň v mých očích) zřejmě už nikdo nesesadí. Úchvatně malebný svět, věčný příběh a koncert herních mechanik, které stojí za to prožívat znovu, a znovu.

...