Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Yooka-Laylee and the Impossible Lair

75
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
dětská > akce pro děti
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
08.10.2019 PCPS4XOneSwitch
Vývojáři:
Playtonic Games
Oficiální stránky:
https://www.playtonicgames.com/
Yooka-Laylee and the Impossible Lair je spin-off k předešlému dílu od studia Playtonic Games. Na scénu se vrací nerozlučná dvojice hrdinů - chameleón Yooka a netopýrka Laylee, kteří společnými silami musí překazit plány zlého vědátora jménem Capital B. Ten má v úmyslu prostřednictvím svého vynálezu zotročit celé království včel. Dvojka přátel se musí postavit hlavnímu padouchovi v jeho nemožném doupěti a s přispěním včelí královny a jejího včelího praporu mu dát za vyučenou. Nové dobrodružství plné eskapád může začít.

Impossible Lair se oproti svému předchůdci neodehrává v otevřeném 3D světě, nýbrž se skládá z dvacítky lineárních a pestrobarevných 2,5D úrovní. Ty zahrnují klasické skákání, překonávání překážek či sbírání mincí, ovšem hlavním cílem každého levelu je osvobodit včeličku, která vám pomůže ve finální úrovni odehrávající se v padouchově doupěti. Tam má hráč sice přístup už na začátku hry, ovšem bez podpory včelího letectva je průchod skrz tento level takřka nemožný.

Nedílnou součástí hry je také hub ve formě bludiště viděný z izometrického pohledu, jež představuje rozcestník mezi běžnými úrovněmi. V této části čeká na dvojici zvířátek spousta objevování, rozhovorů s NPC, plnění zadaných úkolů, logických hádanek a miniher, jejichž úspěšné splnění otevírá cestu k dalším klasickým úrovním, přičemž časem se pro ně zpřístupní i alternativní verze s pozměněnou fyzikou. Také dovednosti hrdinů se postupně zlepšují a krom zvyšování zdraví a obrany si lze například prodlužovat skoky.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.