@Chuck (21.07.2019 19:13): Já to myslel spíše tak, že když to stahuje, tak pro tebe nehraje roli ta rychlost stahování. Ale nemyslel jsem to tak, že pro tebe nemá význam to pověření syna, což ti právě ulehčí tu práci a to čekání. Jsi mě špatně pochopil :-)

Jsem zvědavý, jak tě to bude bavit, protože ty jsi takový fanda Wolfů. Já třeba právě ty staré RtCW moc nemusel a ten z 2007 jsem dohrál jakože tak. Ale nové dva mám fakt rád. Tedy hlavně ten nejnovější doposud. Youngblood ho u mě určitě nepřekoná, ale třeba se budu divit.
@CrocoRay (21.07.2019 18:06): Tipoval bych, že nějakých 8 hod. to stahování zabere. Krabicovku jsem mít měl, ale nakonec budu mít v případě Wolfa výjimečně verzi elektronickou. To, že mi to kluk stáhne během víkendu, pro mě vliv mít právě bude, a to proto, že to v pondělí 29.7., kdy se na barák a ke hlavnímu PC chystám, budu už mít nainstalované, což by v negativním případě znamenalo, že bych si to zahrál o další den déle. A to už se mi nechce. ;-)
@Chuck (21.07.2019 17:28): Ale tak přes 2 MB/s se to dá, když to neklesá po určité hranici počtu stažených dat. Otázka je, zda budeš stahovat celou hru nebo to bude krabicovka a půlku hry tam třeba dají na disky. Každopádně, jak jsi pověřil syna, tak to pro tebe nehraje žádnou roli.
Kdyby někdo chtěl klíč k Deluxe edici + bonusům na Bethesda Launcher, tak dejte vědět a domluvíme se ;-)
@Chuck (21.07.2019 15:35): Asi vývojářům záleží více na mně než na tobě! :-D Ale jsem zvědavý. Stejně kdo ví jak dlouho zabere instalačka a přes den mi nedovolili dovolenou. Nejlepší je, že je odstávka a všem nejede výroba kromě mého úseku a já jediný, co chtěl na nározky dovoleno ji nemám a ostatní jsou doma. To nasere z principu.

Každopádně přijdu domů, dám instalačku. Dostahuji zbytek a jdu na to. Víkend ale taky nevím, co budu mít a možná to přes víkend nedám. Fakt na dohrání moc nespěchám, ale hlavně jsem zvědavý na tu hratelnost a celkově na hru.
@CrocoRay (21.07.2019 14:18): Mně to naopak vyšlo trochu blbě, tj. že to v den vydání hrát nebudu, jelikož v ten pátek i celý víkend nebudu u svého hlavního PC, ale u toho druhého, a na něm to fakt zkoušet nehodlám. :-)
Tak ještě 5 dní a můžu napsat své dojmy. Zrovna ještě tak s těmi nározkami se to sešlo, takže tohle bude veškerá má oslava. Teď zatím potřetí rozehrán Uncharted 3, ale už tu sérii znám nazpaměť skoro a nové Wolfy mám taky rád, tak se docela těším.

Jen ty health bary mě trochu štvou, ale snad si na ně zvyknu. Největší strach mám, že při více nepřátelích prostě někoho přehlédnu a sundá mě, tak budu kurvovat a vztekat se. Ale i tak mě to bude bavit. Hlavně to musí být místy stejně úchylné jak dvojka.
@Garret (14.07.2019 22:49): Tak on Colossus měl ale hodně slušnou herní dobu na lineární střílečku. Nemyslím, že zrovna v tomto by se museli snažit předchozí díly překonávat. Jen ty health bary mě v jednom gameplay videu zarazily a bral jsem to jako novou featuru, která půjde vypnout. Při nemožnosti vypnutí to zamrzí, ale nějak to překousnu. Myslím, že si na to teda nakonec zvyknu. Ale u těch bossů by mi to fakt nevadilo. To už i v minulých dílech jsem si říkal, že by se mi taková pomůcka trochu hodila. Ale vídat to na každém rohu bude asi ze startu dost otravné.
@CrocoRay (14.07.2019 22:04): vypnout to asi nepůjde, alespoň dle týpka z RPS. navíc dle toho musí ladit i obtížnost a hratelnost celkově. ale zase se zmiňoval, že by to mělo být nejdelší z dosud vydaných dílů. což se mi trochu nezdá, vzhledem k ceně...
Ale taky mě to trochu štve v tom, že to měli nechat pouze u bossů a minibossů. U každého nepřítele je to divné, ale počítám s tím, že si na to zvyknu.

A pak si říkám, že by tam mohla být možnost to vypnout nebo ji tam nakonec dají, pokud tak už neudělali.
@Garret (14.07.2019 12:39): Jo, může se stát, že mě to nebude tolik bavit a naruší to ten požitek z hraní, ale já se na to dívám z takového úhlu pohledu, že dva předchozí Wolfy jsem dohrál a bavily mě, tak dám šanci i tomuto a vychází to přesně na mé nározky. Navíc teď v létě nějak nepotřebuji hrát a spíše sportuju a cestuju a tohle je asi jediná hra, které teď chci dát nějak šanci a jen tak si relaxačně zatřílet, přičemž ta tisícovka pro mě nejsou skoro žádné peníze :-))
@Chuck (13.07.2019 16:01): Tak možný to je určitě. Otázka je, kde jsi to vyhrabal tři měsíce před vydáním, když ofiko vyšly teď. Nic ve zlym, jen by mě zajímalo, kterej spekulant to kam nahodil.
Je možné, aby tu moji zajímavost někdo smazal? Předpokládám, že upravit ji nemůžu.
@Bursoft (12.07.2019 22:23): Tak mi je jasné, že to moc odpovídat nebude a co se týče procesorů, tak to bývá u všech her přestřelené. Vesměs mi to tehdy tahal i5-4460 v pohodě a požadavky byly o něco výše vždy i na minimum. Teď 8600K už mi starosti nedělá vůbec a karta zatím stačí.

Prachy mám, ale rozhodl jsem se, že si je nechám na jiné věci a pak půjdu do 3070, až bude. To zároveň i s PS5.

Ale na hru samotnou jsem zvědavý. Já žral oba ty nové Wolfy. Je fakt, že toho prvního Order jsem hodnotil jen 70%, ale bavil mě a dvojka podle mě byla ještě lepší. Tak jsem zvědavý na tohle. Z nových her si kupuji jen tohle a na zbytek zatím kašlu a jen si dávám na seznam občas něco.
Jebat, hru jsem si předobjednal a vychází přímo na mé nározky, takže po delší době nějaká nová hra, co jsem si koupil a moje GTX 1060 by to měla zvládnout. Já se třeba nikdy nedíval na ty požadavky a beru to jen tak pro zábavu si to přečíst a jen hodně hrubý odhad pro mě znamenají. Jakože GTX 660 už by byl problém. Ale nízké rozlišení a nízké detaily by podle mě rozjela i ona.
@Chuck (12.07.2019 14:34): Patrně si napsal "minimální požadavky" a "doporučené požadavky" malým písmem, takže to náš bystrý kolega určitě proto přehlédl! Vidíš? ON TO NAPSAL TAKHLE! "MINIMÁLNÍ, DOPORUČENÉ POŽADAVKY" TEDY TO NIKDO NEMŮŽE PŘEHLÉDNOUT, ANI STARŠÍ, ANI DEMENTNĚJŠÍ SPOLUOBČANÉ.

Ale jak se řiká, kdo dřív přijde, ten dřív žere, a proto, ve jménu spravedlnosti a čiré logiky, musí zůstat tvé HW požadavky :)
@Chuck (12.07.2019 14:34): A proč přidáváš požadavky, které jsou nepravdivé? Nebo si opravdu myslíš, že minimum je GF970? Ten druhý borec tam dal aspoň zdroj, i když teda je to z nějakého bulváru. :) A oboje dvoje požadavky jsou klasicky přepálené, prltože hra bude určitě plynule hratelná i na slabších PC...
Ty HW požadavky jsem už přidával - to tam teď budou viset dvoje??
Jsem jediný, komu jedna z těch holek připadá jako Max z Life is Strange - Episode 1: Chrysalis po 25 letech? :D

Life is Strange: Wolfenstein. Max se díky své neobvyklé schopnosti dostala do dimenze, kde je dcerou slavného prznitele třetí říše. Dvě lezbo sestry - se zvláštními schopnostmi a incestní, leč vášnivou a upřímnou touhou, hledají svého ztraceného otce, který může být pro Max klíčem k návratu do původní dimenze k znovu obnovení svého mladého hipsterského já.
@Chuck (22.04.2019 17:59): Nejlepší je podle mě se dívat na benchmarky a dívat se na to, jak se tvá karta drží všeobecně a na ty uváděné nároky kašlat a podívat se jen ze zvědavosti. Tak to dělám já. GTX 1060 je pořád dost dobrá. Já bych to ani teď za novou řadu neměnil a po vydání nových konzolí bych koupil 3070.
@Chuck (22.04.2019 17:59): Já jsem Colossus odehrál s GTX 760 2 GB a ani jednou mi to nespadlo. Je pravda, že to bylo víceméně na minimální detaily, ale když teď koukám na minimální požadavky tý hry, tak to teoreticky vůbec nemělo chodit.
@CrocoRay (22.04.2019 17:25): Já právě nemám zkušenost s tím, do jaké míry se těch nároků mám striktně držet. A hlavně jsem si vzpomněl na Wolfenstein II: The New Colossus, kdy jsem se na HW nároky vůbec nepodíval a najednou se ohromně divil, proč mi to s GTX 760 padá a hlásí mi nedostatek VRAM. No jo, ono to holt chtělo minimálně 4 GB a ty jsem jaksi neměl. :-)
@Chuck (22.04.2019 17:02): Tak to se fakt nemáš čeho bát. Ty hw nároky neber vážně, protože někdy minimum dají kartu, kde si nezahraješ ani prd a doporučeno takovou, která je zase na 4K a každý to udává podle sebe. Nejsou žádné nějaké směrnice podle čeho lze minmum a doporučeno brát. Takže jedině logicky to brát, že GTX 1060 je pořád nadprůměr, co se týče běžného herního PC a hry to rozjede poměrně slušně a ještě dnes většinu her na ultra, když hráč nevyžaduje stabilních 60 fps. Při high to rozjede ve full HD úplně každou hru, pokud to fakt není mizerně optimalizovaná šílenost.

Tak jak říká Garret, neměj strach :-)
@Chuck (22.04.2019 10:30): Oni to někdy už dávají kvůli vyšším rozlišením než full HD a ty nehraješ na více než full HD, ne? Já vím, že Gears of War 4 dával doporučeně GTX 1080 a já jedu na ultra se vším všudy pořád přes 60 fps. Samozřejmě monitor mi dává jen 60, ale jinak by hra šla tak na těch 70-80.
@Chuck (22.04.2019 11:43): Pochybuju, že za to ta hra bude stát. Plus kolikrát mezi high a ultra settingem není žádnej rozdíl vizuálně, ale výkonově naopak dost. Koukám, že ses taky rozmlsal na 60 FPS při max nastavení :D
@Chuck (22.04.2019 10:30): Tak on to většinou dělá rozdíl v jednom překlikávátku (např. vyhlazování), popř. jeden efekt stáhneš z ultra na high a už vše jede v pohodě. Nicméně si nepamatuju hru, kde by ty ofi požadavky seděly.. Zrovna z Wolfa bych strach neměl..
@CrocoRay (21.04.2019 23:40): New Colossus běží na idTech6, s tím 1060ka nemůže mít problém (tedy ta plnohodnotná, protože využití paměti je přes 4GB na Ultra). Youngblood má mít taky idTech6, taxnad kromě pár cukrdlat navíc tam nebude zase tak velký rozdíl.
@bukrrCZ (21.04.2019 23:19): Old Blood jsem nehrál a mezi Colosus a New Order by měla být určitě změna v nárocích, ale já hrál pak s GTX 1060 a oboje na ultra, tak to neposoudím. To by člověk musel hrát s 760 nebo tak.
@Chuck (21.04.2019 20:36): Souhlas s Garetem. Pokud hra nemá extrémně špatnou optimalizaci nebo se nebojíš toho, že ti to na ultra bude blbnout jako mně Metro, tak samotných hw nároků se neboj. Nevím, jaký máš procesor, ale jestli ti nebrzdí nějak výrazně grafiku, tak se určitě nemáš čeho bát. Když tu dvojku mi to rozjelo na ultra levou zadní. Wolf patří k těm lépe optimalizovaným hrám. Snad jen tam též byly problémy s tím ultra nastavením, že to mohlo blbnout na 900 řadě, ale jinak to běželo fakt luxusně.