A s levelováním jsem se spletl. Nepřátelé se drží na slabších mapách minimálně o 2 levely níže jako v nových Asasínech třeba (u Asasínů to šlo nastavit ještě trochu) a pak zbytek má třeba stejné úrovně nebo vyšší. V silných oblastech ale mají úrovně vyšší a je u nich lebka (rovněž převzato z Asasínů). Takže hra vás limituje kam můžete a kam ne a je to takové RPG.

Prostě kombinace Dead Island, Dying Light a Borderlands.
Dobře, tak už si zvykám a dal jsem jednu vedlejší misi. Shrnul bych to takhle: Je to něco jako Dead Island nebo Dying Light, kde hlavní roli ale hrají střelné zbraně. Jo a nepřátelé jsou v daných lokacích na svých úrovních, takže nejspíš nelevelují s vámi, ale jsou tam jak níž, tak i na stejné nebo vyšší úrovni.

Nejvíce naštve ta hloupost, že nemůžete do menu něco měnit, protože hra se nezastaví. To kvůli kladenému důrazu na multiplayer, což je ale pořád dementní, když chcete hrát single.

Zbytek celkem v pohodě a střílení není špatné. Ty cutscény jsou takové amatérštější a grafika o trochu horší a nakonec kvůli zasekávání jsem musel snížit detaily z ultra na vysoké i na GTX 1060 6 GB VRAM, ale to neřeším a nějak rozdíl moc nevidím a nesnažím se ho ani hledat. Není to tak jako tak škaredé a vlastně to i tak vypadá celkem pěkně. Jen dvojka se mi líbila více.

Nakonec to nebude taková hrůza a pořád trochu táhne i ta zvědavost, se stane s BJ. Takže ta naštvanost opět opadla. A na těch 70% to zatím vidím.
Tak jsem u toho strávil už delší dobu a jsou tam základny jako u předchozích Wolfů. Ale fakt je to o levelování, takže teď už jsou vedlejší úlohy povinné. Proč? No, silného nepřítele nesundáte a on vás dorube hned. Takže super, Wolf je RPG. Kurva, to měla být střílečka a ne nějaké posrané RPG.

Jo, akce je dobrá, když máte proti sobě protivníky na stejné úrovni a pro postup musíte dávat všechny vedlejšáky, jinak jsou hlavní mise náročné, takže i probíháte stejné nebo podobné mapy. Něco jako Far Cry: New Dawn, který mě bavil, ale FC se ubíralo už takovým jiným směrem, takže jsem to bral, ale tady mě to sere.

Ale co mě nejvíce nasralo? Kurva, pro vypíčenou buzerantskou zkurvysnskou demenci to i tady v singlu, kde odmítnu, aby moji hru kdokoliv našel, nemůžu v menu něco nastavit s pauznutím hry. Nastavuju si něco v menu a přiběhne nácek, aby mi vysvětlil, že nastavování je špatné a moje prdel musí poznat středověk.

Stejně tak health bary jsou užitečné, abych pochopil, že se tam objevil kokot s lebkou, který mi opět řekne, že tam je to špatné a moje prdel musí poznat středověk.

60% za totální změnu, když ty dva díly byly tak dobré. Jako střílení dobré, ale sere mě ten RPG systém tady. Nehodí se k téhle sérii.

EDIT: Jo, ty zákldny v první větě jsem zmínil, že si tu vybíráte side questy, které už jsou ale povinné. Tehdy to bylo jen takové oživení.
Tak jsem dostal Winklera. Místy mě ta hra sere, ale místy ji zase hodně žeru a akce už se mi začíná líbit. Jo, respawn někdy na místě hrozný, že se z ničeho nic objeví vlna, kterou musíte postřílet, ale ve výsledku to není zase tak hrozné oproti předchozím dílům, kde se na vás v některých momentech taky vrhali jeden za druhým a vybíhali ze dveří ve vlnách.

Co se týče levelů, tak jak procházím, tak se mě nepřátele drží. Grind asi bude hrát roli pro multiplayer, ale kampaň to nějak neovlivňuje. Tedy zatím.

Sere mě neustále odškrtávání textových zpráv, když něco seberu. Je to na každém rohu. Dále mě sere, že i když hra běží naprosto krásně na ultra na GTX 1060 6 GB VRAM, tak mi to furt hlásí, že mám snížit detaily, že karta dostává zabrat. Musím odenterovat a hraju dál bez jakýchkoliv potíží či propadu fps. Tedy alespoň já to nezaznamenávám pocitově.

A pak kvůli příběhu to taky hraju, protože jsem zvědav, jak to dopadne a beru to jako přechodný díl mezi plnohohdnotnými díly jako je dvojka a bude ten další. Teda doufám.

Příběh sice jednoduchý, ale tak to mi stačí a jsem zvědavý, co se vlastně stane. Jen mě štvou takové věci, jakože tam ta černoška vykládá, že BJ když nechce, tak ho nikdo nikdy nenajde, bo má falešné dokumenty a všechno propracované. Hned na to jeho dcery najdou velkou tajnou místnost a už ví, kam mají jít přibližně. No, to si můžu zdůvodnit akorát tím, že je to velký zkušený kyborg a jako takový předpokládá, že na jeho dům nikdo nepůjde a nikdo tu místnost neodhalí a má doma obří respekt, že nikdo si nic nedovolí zkoušet. A podcenil své dcery, které ještě tolik nezná, protože na ně neměl moc času, aby se jim věnoval.

Ještě ty hlavní postavy jsou fakt hodně zvrhlé, ale na to si zvyknu. V reálu bych je asi nevystál, ale ono je to tak schválně udělané a na hru se dokážu dívat jinak. Nemusím se s hlavní postavou přímo sžít, i když je fajn, když si ji oblíbím. Jen to není pro mě povinný předpoklad, aby mě hra bavila.

Každopádně tak celkově mě hra baví kvůli té svižné akci a zvědavosti, jak to dopadne, takže to budu hrát a vidím to tak na těch 70% i přes ty zápory, co jsem uvedl. Možná 60, když mě pak něčím ještě naštve. 80 to nebude. Tedy nejspíš, protože ještě třeba překvapí.
Ale v úvodu jsem ani nějak respawn nezaznamenal, tak uvidíme, jak to bude dál.
Já to hrál asi půl hodiny. Levelů jsem si nějak nevšímal, ale jestli tam jsou, tak se health barům nedivím, ale stejně kokotina u střílečky. Začátek mi nepřišel špatný.

Akorát stejně bych řekl, že ta akce je slabší oproti předchozímu dílu. Grafika je také o něco horší, protože dvojka byla luxusní. Ne, že by tohle bylo škaredé, ale jen dvojka byla hezčí. Cut scény sice pobaví, ale též je to takové už amatérštější nebo odbytější. A samotné menu a vše, tak to odpovídá spíše online multiplayerové akci než singlu, ale to už bylo jasné, jak furt pindali o těch sestrách a coopu. Ale stejně mě to sere, že tam není klasické "New game" a začíná se místo toho - host game a nastavení, kdo může a nemůže.
"80's culture is more popular right now than a deodorant is at a speedrunning event"
-Gmanlives, 2019
Tak dneska nározky a hra se stahuje, ale ukazuje mi to 7 hodin, tak nevím, či to stihne ještě na ty moje nározky, abych to alespoň spustil :-D

Jinak v krabičce skvělý papírový lísteček s kódem. Jako sběratele mě to trochu zamrzí, že buzíčci rádi šetří a dají mi jen papír. I kdyby tam bylo aspoň těch 8 GB na disku, tak bych byl rád.
Ok, zase na druhou stranu je na tom vidět práce Arknane Studios. Prostředí já vážně rozmanitý a kolikrát jdou ty nesundatelný nesmysly obejít. Těch cest a možností jak bojovat je fakt hodně. Hraje se to prostě jinak. Ale na ty dvě kozy si asi zvyknu jen těžko.
Za každou klasickou fps, kde se kvůli dnešním debilním trendům sáhne k healthbarům, levelování, grindu, coopu a (lol) mikrotransakcím, si zaslouží tvůrci a vydavatel shořet v pekle. Smrdělo to průserem už od začátku a moje obavy se naneštěstí potvrdily.
Mám to zadarmo k GPU, tak proč ne .. ale jak to tak čtu, tak bych to asi taky nevzal :) ( kupony ještě ale furt nemám :/ )
Ze svižné střílečky udělali dobývání pochodujících pevností, každej druhej je houba na náboje, ty dvě krávy se nedaj vydejchat. Kdykoliv byly cutscény ve výtahu přál jsem si, aby jedna kulka zbloudila a vystřelila mi mozek. Jediný vysvětlení, proč Blažko zmizel, že si uvědomil co stvořil a šel si pro cigára. Určitě to má i klady, ale budu muset odehrát víc, abych je byl schopen najít.
Tak povedenej restart série a oni to dotáhli až k mikrotransakcím... Děsim co co udělaj s Doomem. Chjo.
@Guldy (26.07.2019 08:51): já kvůli tomu zrušil předobjednávku, o levelech už mluvili v preview gameplayích na tytrubce a dole jsem to zmiňoval ;-) coop sice není vyžadován, ale je maximálně doporučen... osobně si tenhle díl nechám ujít.

a hele, koukám, že na Steamu je možno si koupit i zlaté cihličky Contains Gold Bars, an in-game currency used to acquire new power armor and weapon skins, gear, pep signals, and consumables to help you and your friends battle through Nazi occupied Paris. až do 20€. no paráda! to jsem ve Wolfovi vždycky chtěl...
Já koukal zpětně na Vortex stream a vypadá to docela jalově, především AI je teda komická (i offline parťáka). S kámošem jsme se domluvili, že to sjedeme po prázdninách společně. Myslím, že ten coop by to mohl trochu vyšvihnout..
Četl jsem jen recenzi na PCGameru a ta mě krapet odradila, že to dám někdy za pár šupů ve slevě. Zavedli tam levely nepřátel a level gating kdy je nutný dělat nudný sidemise aby nepřátelé nebyli bullet sponges. Taková retardace designu.
Youngblood grabbed me and held tight, and while there aren’t many interesting new ideas in it that shake things up, there is also almost nothing the game does poorly.“

Těším se na vaše dojmy. :)
Tvl, já už vlastně účet u tý bethesdy mám. Tehdy kvůli modům do Fallouta jsem ho dělal. Úspěšně obnoven :-D
@Chuck (23.07.2019 16:35): No, obnáší to další otravný software navíc, ale já to mám z Rage 2 už, takže mi to může být jedno, ale i tak mě to štve a mělo by to být bez toho.

@Cobot (23.07.2019 16:36): To máš pravdu v tomto. Krabička je jen pro ten dobrý pocit, ale v těchto ohledech už mě to dnes štve, že bych tam měl raději celou hru. U konzolí to tak ještě funguje, ale na PC už prakticky vůbec. Snad jen u Ubisoftu alespoň dají na placky celou hru. U Steamu to nehrozí a někdy tam je jen papírové kolečko :-D
@CrocoRay (23.07.2019 16:22): já to myslel jen, že krabička nic neřeší, protože i kdyby vevnitř nějaké DVD s daty bylo, tak pravděpodobně stejnak bude nějakej 50GB day one patch a navíc bez online aktivace si tak jako tak nezahraješ :)
@Chuck (22.07.2019 23:21): Ano, ale ten dostanu s krabicovou verzí a ty ses ptal, zda už ho máme a debata je o tom, kdy se to dá stáhnout a já krabičku nedostanu dříve. Neřeším tedy ani to, kdy to můžu stáhnout. Až bude krabička, tak dám instalačku a dostahuju zbytek :-)

@Cobot (23.07.2019 14:31): Nepsal jsem nic o řešení :-D Ale viz. reakce na Chucka, jak jsem myslel svůj příspěvek. Krabička je jinak samozřejmě super pro sběratele a nic se nevyrovná fyzickému vlastnictví hmotné věci, čímž neříkám, že digitální distribuce postrádá smysl pro lidi, kteří tu potřebu nemají a jde jim pouze o kus softwaru a hraní.
@Bursoft (23.07.2019 14:33): tvl..

Denuvo mě nevadí, ale cpát lidem tuhle zbytečnost. Myslel jsem, že když je to na steamu, že to nebude. To je stejně schizofrenní jak UBI hry nay steamu co vyžadujou Uplay. No jo nenaděláme nic.
Hoj, prvně jsem něco předobjednal. Kdy můžu očekávat, že mi Steam umožní stáhnout hru?
@Chuck (21.07.2019 20:30): Jo, nejspíš ano. Mohl jsem se podívat tady, ale je fakt, že 2007 je moc brzy a to byly hry jako Mass Effect a Gears of War, takže 2009 fakt sedí mnohem více. To jsem se zase já sekl celkem.
@CrocoRay (21.07.2019 19:25): Já měl včera dost náročnou šichtu, takže na moje chápání prosím opatrně! :-) Jo a myslel jsi Wolfa z roku 2009 a ne 2007, viď? 'To víš, já ta data vydání mám u Wolfa celkem v malíku. ;-) Pro mě zůstane navždycky kultovní RtCW, o tom žádná, ale všechny další díly mít prostě musím, i kdybych byl bezďákem. :-)