@Korbitch (21.05.2017 01:32): Tak v tom bude ten problém... musíš to dát do složky "base", myslím že je to i v instalačce popsaný. Já mam taky steam verzi, raději si stáhni češtinu v odkazech tady, nedávno jsem požádal o editování, takže je tam konečná verze. (pro jistotu)
A je to fakt divný, páč když jsem hrál tenkrát pálenku, tak tam šla dát i čeština, u které se dušovali, že jde jen na steam verzi. Nejsem na to nijak hrdej a pálenky už dlouho nehraju, ale tehdy mě to překvapilo. Teď, když člověk chce dát češtinu do orig verze, se to sere. Asi mi to karma vrací za ty roky na pálenkách....
Hm, oříšek. V minulosti mi dělalo problém comodo, které blokovalo instalaci jakékoliv češtiny. Mám teď W10 pro, kdy se spoléhám pouze na W defender. Chtěl jsem teď dát čéštinu do wolfa a dělalo to to samý. Při spuštěném instalátoru to ukazovalo, že pro to není místo na disku, nainstalovat to ale šlo. Samozřejmě to nefungovalo. Tak jsem vypnul defendera a v ten moment tam místo na disku figurovalo. Ovšem, čeština stále nejde. Mám aktuální, verze steam. Ví doprčickruciprdel někdo, vocogo?
@Bodkin (10.05.2017 11:08): To jak se BJ zklátí k zemi jakmile je spatří při ůtěku, anya ho prohlídne načež bez pomoci Bdžeje nechá nazemi, zaleze do výtahu a nechá ho tam probodnutého ležet.

Ty nože mi přišli prostě absurdní, především to kolik jich přežije, právě že na druhou stranu to bylo v těch "nevážných" částech, přesto mi to prostě trochu nesedělo. Nadruhou stranu "Ale to byl ten fór!".

@BINGMAN (10.05.2017 11:54): Bellerofontes je na mě spíše zasedlej, považuje mě za nějakýho hlupáka, či tak něco.
Jak sup mi přijde jen Crocoray.
he? why so evil? ten koment nijak nevybočuje ze zdejšího průměru, tak proč jste se na něj sletěli jak supi?
@Gordon (komentář): "malé nelogičnosti ohledně výdrže hlavního hrdiny" Ale to byl ten fór! Jak se BJ dostane v koncentráku k noži? Nechá se ubodat od sadistického zapomětlivého dozorce!

A netuším, jaké zvednutí na konci máš na mysli...
@Gordon (08.05.2017 19:22): Já netvrdím, že tvůj komentář je špatný a mínus ti nebudu dávat kvůli tomu, že tě nemusím. Nevím, co bych z toho měl. Já si v tom jednom bodu do tebe rýpnul jenom kvůli tomu, že ty takhle kvůli maličkostem rýpeš neustále do ostatních a pořád řešíš úplné hlouposti a hraješ si na chytráka, takže si myslím, že ti to nijak neuškodí.

A jinak v odstavci můžeš skákat od tématu k tématu, ale to pak ty odstavce ztrácí svůj hlavní význam, kde by měly pojednávat hlavně o jedné věci. Zvláště, když skočíš od tématu příběhu k mechanikám hry, jakoby to spolu mělo souviset. Určitý odklon je samozřejmě pochopitelný, ale to je jiná věc.

Rány nožem s příběhem opravdu nesouvisí. Ale pokud tě dobře chápu, tak se tím snažíš říct, že příběh je sepsán tak, že působí poměrně uvěřitelně a reálně, takže pak určité nelogičnosti hry s tím působí docela dost v kontrastu. Aspoň jsi to mohl sepsat trochu jinak, protože takhle to vypadá fakt dost blbě a někdo, kdo je trochu hloupější, jako třeba ty, by to nemusel pochopit :-) Tobě totiž hodněkrát v diskuzích nedochází myšlenky uživatelů a tak do nich rýpeš, zaměřuješ se na detaily a sarkasticky arogantně rýpeš.

Jde spíš o to, abys pocítil jaké to je i z druhé strany a jak otravné to může být. Však jde vidět, jak se ošíváš.

Každopádně, abych furt nekritizoval, tak jako celek mi tvůj komentář nepřijde špatný a mínus si určitě nezasloužíš a nehodlám tě nějak diskreditovat. Osobně nebýt to ty, tak ti dám možná i plusko.
@Gordon (komentář): V odstavci, kde píšeš o příběhu najednou skáčeš k tomu, že hlavní hrdina přežije 12 ran nožem. Jak to spolu souvisí? Víceméně bych dokázal pochopit tu myšlenku, co se tím snažíš říct, ale i tak je kravina dávat do odstavce zabývajícím se příběhem něco o odolnosti hlavního hrdiny, když to spolu celkově nějak nesouvisí. To sis měl nechat až pro ten poslední odstavec. Ty do mě a ostatních taky neustále rýpeš kvůli detailům, tak by sis právě TY měl na takové detaily dávat pozor. Upřímně bych do nikoho jiného v tomhle ohledu nerýpal a přehlédl to.

Jinak souhlasím, že hra je graficky pěkná a má spoustu pěkných efektů. Co mě nejvíce štvalo by ty nechutné textury, které byly rozplizlé i na ultra. A navíc to běží na hodně slabých sestavách, takže je hra i dobře optimalizovaná.

A co se týče těch RPG prvků, tak vím, že tam bylo zvyšování zdraví nebo brnění. Ale určitě bych neřekl, že tohle nějak hru ulehčovalo. Řekl bych, že počet nepřátel a výskyt těch silnějších typů v průběhu hry rostl úměrně s tím vylepšováním. Ono by se dalo říct, že bez těch RPG prvků by hra naopak uměle navyšovala obtížnost. Takže ty RPG prvky bych do záporů nedával. Navíc bych řekl, že někoho i to prohledávání prostředí a navyšování zdraví může bavit.

Tak dohráno po třetí... A opět ůžasný zážitek, jenom mě mrzí že jsem zase nenašel ten prsten pro tu brečící pani... :(
Tak základ studia totalitarismu je především Hannah Arendt a její Původ totalitarismu.
@Phoenix (19.02.2017 18:53): Hej díky moc!

Bohužel - nebo bohudík - jsem téměř vše, co jsi zmínil, studoval.
O The Third Wave jsem se letmo zmínil v jednom mém článku pro Ludwig Von Mises institut
Tady: http://www.mises.cz/clanky/o-systemu-a-lidech-2108.aspx

Klidně mi pak do zpráv můžeš dát nějaký seznam "to read" a "have read" - já pak můžu taky a můžeme jej nějak sloučit :)

Teď mě trochu bolí hlava (kofeinový withdrawal syndrom) takže se moc nezmůžu na delší odpověď, ale pak se tvými doporučeními ještě budu věnovat podrobně :)
[neexistující komentář]: "existuje spoustu konspiračních teorií, že nacisti se zajímali o okultismus a provedli prý různé experimenty, vytvořili neuvěřitelné technologie apod."

Nacisté se zajímali o okultismus už roky před WWII viz např. Thule. Hlavně ke konci války (za účelem zvrácení jejího výsledku) se pokoušeli sestrojit spoustu z technického hlediska zajímavých strojů. Např. stroj, který skutečně tvarem připomíná to, jak si dnes většina lidí představuje UFO, různé typy raketových stíhačů, sebevražedná letadla a další.

Jestli studuješ chování lidí v totalitních režimech, určitě začni nastudováním Stanfordského experimentu a The Third Wave (pokud se ještě nestalo). Pak bych doporučil téměř cokoli od p. Koukolíka, Chyby se staly ale ne mou vinou, možná Psychologii davu a zejména stran "confirmation bias" Jak novináři manipulují (byť se jedná o novináře, tak kniha v zásadě obecně popisuje "cherry picking", sloužící k posílení ideologie, kterou jedinec vyznává a programové odmítání čehokoli, co jeho ideologii odporuje).

"Ale bylo by zajímavé si představit, jak by svět vypadal, kdyby opravdu nacisti vyhráli."

Otčina, Muž z Vysokého Zámku a další.

"Říká se, že spoustu režimů jako byl třeba komunismus a socialismus, nebyly špatné samy o sobě, ale byly špatné, protože se k moci dostali špatní a zlí lidé."

Komunismus a nacismus jsou špatné sami o sobě, na to stačí znát dějiny (WWII, Sovětský svaz, Velký skok v Číně nebo Kambodža za Rudých Khmerů) a přečíst si Komunistický manifest a Mein Kampf. Jak komunismus tak nacismus stojí a padají na masivních krádežích či vraždění ideových oponentů a krom jiného (jak píšeš) v lidech cíleně povzbuzují špatné chování (a priorní nenávist vůči etnickým skupinám, závist atd.).

Socialismus se od komunismu liší prostředky, nikoli cíli, k jeho rozmetání si stačí přečíst Liberalismus od Ludwiga von Misese (není proveditelný, státní plánování znemožňuje cenovou kalkulaci).

Pokud chceš nějaké další náměty, napiš mi do osobky.
fakt? ono to pise, ze mam stisknout mouse 1 to lockpick a tak ho mackam, ale jezdi to sem a tam a nakonec uhorim:)
@Matthias (19.12.2016 22:23): Vždy jde právě jedna ze dvou věcí, hotwire nebo lockpick. Buď jsi zachránil Wyatta nebo Ferguse a daná situace jde vyřešit nějak jinak. Na lockpick okna si nepamatuju, ale to neznamená vůbec nic, WNO jsem dohrál před rokem. Obávám sem že Ti nebudu schopen moc poradit, protože jsem z důvodu záchrany Ferguse nelockpickoval.
@Matthias (19.12.2016 22:09): Nevím. jestli chápu otázku.

Záchrana Ferguse - možnost hotwire, záchrana Wyatta - možnost lockpicku. Jestli jsi zachránil Ferguse, tak můžeš provádět hotwire, lockpick nikoli.