@Matthias (27.11.2016 13:28): Tak pokud je to hratelné a dá se to přežít, tak to asi nemá smysl řešit. Ty ovladače zkusit úplně jiné by možná ještě mohla být poslední možnost, když jsi zkoušel vše ostatní z netu.

Mně problémy nedělal jak na sedmičkách, tak ani na desítkách systému. Jel v pohodě jak na GTX 650, tak i na 1060. Možná jsem měl prostě štěstí :-)
@Matthias (27.11.2016 13:08): Pohladíš a zeptáš se ho :-D Myslel jsem typ :-D

EDIT: I když ono je to asi jedno, protože to prý nemá moc velké nároky na procesor a pochybuji, že máš k takové kartě nějakou starodávnou šílenost. Nebo zkus ještě jiné grafické ovladače. Starší, na kterých to nebude padat. Ono to padalo na konkrétních ovladačích, což znamená, že novější nebo starší to dělat nebudou.
hm, googlil jsem a našel jsem hromadu řešení a nic nepomohlo
(a v nastavení grafiky jsem všechno dal na úplně nejhorší nastavení vůbec - mimoto, hra po tom vypadá skoro stejně, jen věci v dálce jsou rozmazaný).

a jak jsem vždycky zapl hru, abych něco vyzkoušel a pak jsem zkoušel hrát, jestli už FPS nedropuje, postupně jsem tak dohrál celou první kapitolu :D

Každopádně na tom nejsem tam špatně... z 60 to občas skočí na 10-20...
(třeba zahnu za roh a prostě na chvíli hra jako by škytla :D)
co jsem koukal na různý videa, tak některým to klesne tak, že se to nedá ani hrát :)
@Matthias (27.11.2016 12:23): Já to zadal do vyhledávače, bo též nevím, co to je a týpek si tam stěžoval, že když dá maximum 32, tak se mu hra seká :-D Tak dej 16. Možná pak i ty stíny 4096 můžeš zkusit dát na polovinu. A když to pomůže, tak dej zbytek na maximum a pohrej si s tím. Zbytečné snižovat položky, které nemusíš.
@Matthias (27.11.2016 12:14): Jo, přesně to je AA. Pak jsou ještě různé druhy jako FXAA, MSAA, TXAA apod. Nejlepší je to vypnout úplně, pokud hra dělá problémy. Jakou máš grafiku? Já jel na maximum s GTX 1060 a zvládaly to prý i karty jako GTX 760, což je dvakrát slabší karta. Samozřejmě to nejspíš asi nebude výkonem, ale optimalizací, když jsi říkal, že máš novou kartu, ale i tak mě to zajímá.
@Gordon (27.11.2016 12:05): Vsync se tomu říká. A někdy právě zapnutí pomůže v případech, kdy jsou FPS nestabilní a kvůli tomu se hra seká. U mě např. CoD: IW. Ale tohle je asi jiný případ a třeba u Crysis 3 radili vypnutí.

@Matthias (27.11.2016 12:04): Vesměs to, co radí Gordon - AA nebo stíny. U některých her je memory leak při nejvyšším nastavení textur, ale to nebude tento případ. Říkáš, že k propadům dochází někdy a navíc tady jsou textury snad nejhorší, co jsem kdy v moderních hrách viděl. Mně se u dvou her stávalo, že při nejvyšším nastavení textur FPS postupně klesaly a pak byla hra nehratelná. Stačilo snížit jednu položku - textury z very high na high. To je rada, pokud bys měl tento problém někde jinde.
@Matthias (26.11.2016 21:26): Ty ovladače jsem asi zmiňoval v jiné diskuzi, ale to je také častý důvod pádů hry na určitém konkrétním místě. Mně to dělalo u Alien Isolation.

No, pro příště máš poučení, že je lepší první hledat na netu a časově náročné přeinstalování hry a stahování z netu nechat až nakonec, když nic nepomáhá.
hm, tak hra padá dál

vyzkoušena všechna řešení, co tu zazněla (včetně rozehrání od začátku, přejmenování na x32 apod.).

nic nepomohlo :)

tak to nechávám na zítra :)

edit: trochu jsem zagooglil a je vidět, že tenhle problém má obrovská hromada lidí :D

edit2: nakonec pomohla kokotina, kterou jsem možná měl zkusit první :D Reinstall ovladačů na grafiky :D
@JohnCZ (26.11.2016 17:12): Ano souhlasím a samozřejmě neříkám, že ta rada nepomůže. Mně šlo spíše o jinou věc. Budu se opakovat, ale při tom, jaké objemy mají dneska hry a fakt, že se ještě dost obsahu stahuje z netu, tak tohle řešení vždy nechávám jako poslední. A navíc ten fakt, kde mi dáváš za pravdu, že lepší je první googlit a hledat. Většinou je ten problém někde jinde a už jen kvůli tomu se nevyplácí hned přeinstalovávat.

O nic více ani nejde. Všechny rady jsou rovnocenné, co tu byly. Jen bych šel od těch nejméně pracných po ty více komplikované.
@CrocoRay (26.11.2016 16:49): Hry mají někdy záhadnými způsoby tendenci se dojebávat aniž bys do nich vědomě nějak zasahoval, takže Chuckova rada není úplně od věci. Nicméně, přesně jak říkáš, nejlepší je daný problém přesně vygooglit, v 90% případu nalezneš odpověď snadno a rychle. Většinou problém není způsoben poškozenými soubory hry, nýbrž je chyba přímo ve hře samotné či je na vině (ne)kompatibilita a tedy rozhodně nebudeš jediný člověk s tím samým problémem. Nejlepší rada tedy je: googlit.
@Chuck (26.11.2016 16:42): No to nevím, protože ta instalace je u hry vždy čistá, pokud tam nedáváš rovnou mody a jiné věci :-) Pokud tam něco člověk doinstaluje nebo něco pomění, tak přeinstalace určitě pomůže a v takových případech jsem přeinstalovával. Ale tady to bude něčím jiným. Však on potom napíše. Nejlepší bude, když se rovnou na to vrhne od místa, kde skončil a pokud to nespadne, tak mu to reinstalace pomohla. Pokud ne, tak může zkusit buď Garretovu nebo mou radu a když ani to nezabere, tak musí hledat na netu.
@Chuck (26.11.2016 15:55): Tak to jo. Já právě myslel, že tím myslíš checkpoint místo restartu celé mise :-) Každopádně ten celý restart mi pomohl ve více případech a je to nejméně namáhavé, tak škoda, že to hned šel přeinstalovat. Ta reinstalace je právě úplně to nejvíce komplikované, zvláště pokud člověk stahuje několik hodin z netu. To se vyplatilo u her kdysi, jak to člověk nainstaloval z jednoho DVD. Teď to může stát hromadu času a nakonec to bude něčím úplně jiným a většinou to bude něčím úplně jiným :-))
@Chuck (26.11.2016 14:35): Já právě tvrdil, že načtení checkpointu vůbec nepomůže :-D Jen načtení celé mise, protože při tom prvotním načtení se mohlo něco zkazit a mohl se někde objevit bug. Načtení checkpointu nemůže pomoct už jen kvůli tomu, že když hra spadne a znovu jak ji načte, tak automaticky jede od posledního checkpointu, takže by se ani na to v diskuzi neptal, kdyby to mělo pomoct :-)

Tohle právě při těchto problémech často pomáhá. Ale pokud hra tuto možnost nenabízí, tak někdy člověk musí začít úplně od začátku. Tady ale myslím je výběr misí, i když si nejsem jistý. Ale ten problém může mít spoustu jiných důvodů. Tohle mi přišlo jako to nejjednodušší a nejméně pracné, čím mohl začít.
@CrocoRay (26.11.2016 14:22): Já pár podobných chyb ve hrách řešil a bohužel mi ani jednou načtení checkpointu nepomohlo, takže proto ten můj návrh. Ale tim samozřejmě netvrdím, že bys neměl pravdu. :-)
@Matthias (26.11.2016 13:28): Nemyslím, že to bude tím stahováním, že by to pokazilo. Teoreticky to možné je, ale nemyslím si to. Ona bude špatně načtená mise nebo tak něco. Než přeinstalovávat hru by bylo možná lepší restartovat misi nebo tak. Tohle se u her stává častěji a restart mise taky nejčastěji pomáhá. Od checkpointu to nepomůže, ale restart mise a celé nové načtení by pomoct mohlo. Už nevím, jaký tam je systém ukládání. Nebo rozjet hru od začátku.

Taky i ty grafické ovladače mohou způsobovat padání na určitých místech apod. U mě to dělalo při hraní Alien Isolation. První bych zkusil restart úplně celé mise, jestli je to možné. Myslím, že tam ta možnost je.
@Chuck (26.11.2016 13:38): každopádně já stahování nechal jet přes noc a ráno jsem zjistil, že je staženo jen 33%

takže se to asi nějak pauzlo, když se windows zamknul po chvíli neaktivity a teď mě napadá, že to mohlo nějak poje*at právě výslednou hru :)
Vlastně to padá furt na tom samým místě.

Střílnou od letadla jsem zničil dva obří robodinousary a pak si jdu promluvit za jedním chlápkem. Jen s ním začnu mluvit, new order spadne :)
Na GTX 1060 ani na GTX 650 mi to nepadalo. To může být systémem (spíše různými programy a zaneřáděním než typem), různými grafickými ovladači a spoustou dalších věcí. Hrál jsem jak na windows 7 tak i na desítkách. Máš prostě smůlu :-)