Co tedy vlastně je třebas v GOTY krabičce Witchera 3 (tj. té s BaW i HoS)?
@CrocoRay (15.11.2017 12:10): Nevidím to příliš černě, spíš bych řekl, že jsem realista. Věk krabiček upadá a obzvláště těch pro PC. Jsem si jistý, že ty DVD/Blueray pokusy by ho akorát ukončily o to rychleji. Jednak také proto, že by to vydavatelé stálo více zrovna v retailu, kde mají sotva 40-50% z celkové ceny, oproti digitální, kde mají většinou 70% či 100% zisk podle toho, kde to prodávají.
@CrocoRay (15.11.2017 12:10): Časem se to nezmění. Naopak budou disky čím dál tím víc mizet, až se vypaří úplně. Letos už spousta velkých AAA her vychází na PC jen v prázdné krabičce. Pro příští rok už se smiřujeme s tím, že to bude valná většina. Některé hry na PC v krabičce nevyjdou vůbec.

Např. WB už prohlásil, že Shadow of War byla poslední PC krabička od nich (navíc prázdná). Aktuální LEGO Marvel 2 od nich už na PC v krabici není.
@CrocoRay (15.11.2017 12:10): Už keď mi kamarát skladal nový komp, pýtal sa ma, či tam naozaj chcem mať tú BlueRay mechaniku, keď aj tak ide teraz všetko cez net/USB.

Jednoznačne som chcel, lebo mám doma kopu DVD a CD s dátami, ktoré by som nemal ako prehrať.

Avšak využil som ju zatiaľ len 2-3x (reinštalácia Windowsu), inak vôbec, takže sa obávam, že Bodkin má pravdu, i keď aj ja som jeden z tých, ktorí to berú tak, že keď si kúpim krabicovku, chcem mať celú hru na placke, lebo to je hlavný dôvod, prečo si tú placku kupujem.

A tak ako bol digitál pre mňa cca. tých 8 rokov dozadu príjemná alternatíva, teraz ho mám ako štandard - zvykol som si.

A je pravda, že pri veľkosti dnešných hier (Zaklínač - cca 50GB, Wolfenstein II - 70GB) by to pri dávaní na DVD malo toľko nosičov, čo svojho času Gabriel Knight 2 and Quest for Glory IV :O

EDIT:// Jo, a ešte jednu vec som chcel povedať, a zabudol napísať (ktorá nahráva v prospech digitálnych distribúcií): mám pocit, že firmy sa v posledných rokoch snažia zavďačiť hráčom s výkonnými PC tým, že vypustia oficiálne High Resoultion packy, ktoré sú v skutočnosti neoptimalizované textúry (teda od Hi-Res packu to má ešte daľeko) a lá 4K rozlíšenie textúry očnej šošovky a podobné lahôdky, ktoré vo výsledku nestoja za to - viditeľná zmena minimálna, no nároky na HW vysoké.
@Bodkin (15.11.2017 10:26): Vidíš to příliš černě, ale v řadě ohledů pravdu máš, když pominu tu nadsázku. Je fakt, že tu bluray mechaniku by si málo lidí koupilo a já sám ji zatím nemám, protože nemám důvod ji kupovat, když hry se na ty disky nedávají. To ale neznamená, že se to časem nemůže změnit.

Ale stejně nevím, kde je takový problém. Co se týče ceny, tak není nějak drahá, takže kdyby začali pomalu přecházet na bluray, tak by si ji lidé koupit mohli. Samozřejmě takhle hodit čistě bluray by byl nesmysl, protože člověk by si pak tu krabičku vůbec nekoupil a každý by hned neběžel. Ale jak by to postupně zkoušeli a dávali jak verze na DVD, tak i na bluray, tak podle toho jak by lidé pomalu přecházeli a zjišťovali, že se to oplatí, tak by se možná prodej těchto mechanik zvýšil.

U DVD prostě přešli a kdo si ji nekoupil, tak měl problém. Tady lidi moc netlačí a DVD má pořád svoje místo. Ale řekl bych, že časem se to změní. Akorát si říkám, že už začíná být na čase právě teď. Stačilo by mi dát možnost výběru krabačky na bluray a DVD a viděl bych to u více her, tak přecházím. Jinak též nemám důvod.
@CrocoRay (15.11.2017 10:15): No ale to jsi jediný, kdo si tu BM koupí. To je ten potíž, nikdo nemá blueray tak, jako tenkrát měl DVD každý. No a když má ta hra milion Giga, tak to značí že je na to třeba půl milionu DVD a to se za chvíli ani nevleze do krabičky.

Už je příliš pozdě, digital to vyhraje celý.
Jak se dívám, tak běžná praxe, že dají jen 1 DVD a zbytek ať si člověk stáhne z netu. Fajn, kdo má rád digitální distribuci, tak ať si stahuje. Jeho věc. Ale já bych si klidně i koupil bluray mechaniku, jen aby to ty bestie dávaly celé na placku. Když mám krabičku a zaplatím si o něco více, tak chci také lepší zacházení o něco. Takhle chápu ten menší příplatek.
Chlapi, zákys ne-príbehový, ale ovládací, poradťe, prosím:

Po tom, ako získam schopnosť zadávať enigma kódy do počítača, príde od jednej z takto dešifrovaných lokácií (Mesquito - Farmohuse) a neviem sa odstiaľ odstať.

Lampasáka - esesáka som zabil, jeho deathcard zobral, no pri tom, ako som ju zobral, som dal "don´t leave the area yet", lebo som ešte nemal preskúmané celé územie.
To som prešiel, a teraz neviem, čo mám zmačknúť, aby som ukončil level.

Keď mačkám hint, kam mám ísť daľej, nič sa mi nezobrazí.
Tak po dvou měsících nehraní, když nepočítám demo Prey a dohrání pár minut Titan Questu, jsem si objednal Wolfensteina a Evil Within 2, tak jsem zvědavý.

Co čtu diskuze, tak to prý zabralo i 20 hodin, tak snad u toho vydržím, když mě teď hry moc neberou. Ale co se dívám na benchmarky, tak hra jede docela dost slušně. Gameplay videa se mi líbí a násilí je tu na dostatečné úrovni (mohlo by to být ještě větší maso, ale stačí). A hlavně jsem zvědavý na to prase, co mám krmit a zmiňoval to tu Bodkin :-D

EDIT: Jinak 1000 Kč mi nepřišlo moc, jak se tu bavíte o ceně. Sice nemám moc peněz, ale hned z první výplaty jsem do toho šel, i kdybych neměl žrát :-D
@montana (10.11.2017 11:48): No já už skoro 5 let hraju převážně jenom World of Tanks a občas když mám chuť, tak to proložím něčím "normálním", takže mi nedělá problém si počkat i dva roky na pro mě akceptovatelnou cenu :)
Já jsem dohrál TNO asi 2 dny zpět a ačkoliv by mě TNC po dohrání TNO celkem lákal, tak ty prachy co za to teď chtěj jim prostě nedám, takovou cenu to pro mě nemá. Si počkám klidně rok, až to bude levnější.
@Garret (08.11.2017 21:52): A ještě že jsou Nasranizezeměkoule jako ty aby na to upozornili! Ale jo, souhlasím, tohle by mělo být vyřešené.
Problémy s prodeji bych možná hodil i na to že to vydali poměrně krátce po TNO, je spousta lidí kteří ještě TNO ani nehrály.
@7c (08.11.2017 21:17): včera jsem řešil takový zajímavý problém. při hraní WII mi to hodilo BSOD. totálka. vyplo to komp. říkám si OK, možná náhoda. za celých 6 let se mi to ještě s kompem nestalo. možná zlobí, zkusím to znova. chvilka hraní WII, znovu BSOD. totálka, komp se vypl. říkám si OK, to není náhoda. testuju RAM, spouštím stress testy... nic, komp drží jako za mlada. spouštím znova WII, chvilka hraní a... BSOD. tak googluju, narážím na nějakou nepodstatnou zmínku o jedné položce v nastavení. vypínám ji. uala... o hodinu později a můj účes stále drží. jestli to není banda babráků, tak já už fakt nevim... tohle se prostě v AAA hře nesmí stávat. nesmí. stav nových releasů je tak žalostný, že hrát prakticky cokoli hned po vydání je částečná sebetrýzeň. autoři nejen WII si to dělají sami... smutné je, že existují Mazarové, co mají pocit, že to je úplně v pořádku a že si autoři ty prachy fakt zaslouží.
@Garret (08.11.2017 20:40): Nebo to prostě není až tak populární hra, jak se zdá - já po zkušenosti s prvním dílem počkám na cenu kolem $5 (ač to vypadá graficky zajímavě - až na ty WTF screenshoty, ok).
@mazar1234 (08.11.2017 19:57): Přesně nejlepší akce poslední doby a takhle nízké prodeje, o to víc to nasere, jestli to zařízne vývoj pokoračovaní. Doufám, že to alespoň doženou konzole... a to jsem zarytej PC.

Koukám, ale že třeba takové první Dishonored a Doom si vedou moc dobře.
Nevyhrabal nekdo z temnych koutu internetu nejake info o prodejich? Nekde jsem cetl ze krabicovky se jsou na to s prodejem o polovinu hur nez prvni dil, ale jsou to jen krabice a ke vsemu z Anglie....
@Garret (06.11.2017 21:50): ne, po grafické stránce mě hra taky neohromila. Nejvíc mě ale štvaly rozmazané textury na tvých zbraních na nejvyšší detaily. Na těch si záležet dát mohli, když na ně koukáš min. 15 hodin.
@Garret (06.11.2017 21:50): zkus udělat screenshot, dohrál jsem to včera a nepamatuju si žádnou rozpitost (nastavení Uber, max AA atd). NC vypadá o dost líp než NO díky PBR, ale zase to zabíjí ten slabej koridorovej level design kdy v podstatě většinu hry není moc na co koukat.
@Garret (06.11.2017 21:50): Dohrál jsem The New Order týden před tímhle a je tam mírný pokrok v mezích zákona. Minimálně na PS4 je všechno ve dvojce ostřejší a detailnější. Mlha působila často fakt dobře. Parkrát jsem se i zastavil a kochal jen tím jak je nějaká místnost pěkně nasvícená :)
jsem tady jedinej, komu ta hra přijde graficky jako strašný šajt? a to jsem včera dohrál podruhé The New Order, se kterou tak mám mnohem bližší srovnání. a to nemyslím přímo detaily textur, ale tu divnou mlhu a rozpitost nebo co to je.
Jak asi mohla dopadnout grafická karta, co nesplňuje ani minimální požadavky? Tušíte dobře – velmi špatně. kdysi mainstreamová GTX 960 se 2 GB VRAM se sotva chytala na minimální detaily – hra dotahovala neuvěřitelné množství dat přes PCI-E (přes 50% vytížení), a výkon byl opravdu mizerný. Na grafické karty s méně než 4 GB pamětí zapomeňte.

https://pctuning.tyden.cz/multimedia/hry ... api-vulkan-v-rozboru
@Chuck (06.11.2017 15:31): To je naprd..nějak se to nový Vulkan rozhraní nechce bavit s tvým PC. Já při hraní zaznamenal jeden bug v levelu New Orleans kdy bylo zaartefaktovaný nebe, na fórech se o tom lidi baví, ale jinak to jelo ok.
@Paul (06.11.2017 01:35): Já to bohužel musím odložit na pozdější dobu. Problémy se opět vrátily, v menu i ve hře mi to hází něco, co se písmenům rozhodně nepodobá, a časté zamrznutí hry ještě předtím, než do ní vstoupím, s následnou hláškou "Failed to allocate video memory, total allocated 2284,787 MiB", se mi objevuje víc než dost. Tak někdy příště, no. :-/
Ale jo, slušný to bylo. Nejlepší jsou ale ty story momenty, škoda že to nemá celkově lepší level design, hit detekci, míň collectiblů, variabilnější nepřátele a funkčnější stealth.

A baterku. Zatracenou baterku.
Tak scéna s miniponorkou, negrom a nacistickou buchtou zatiaľ asi najlepší džojk hry....