@mazar1234 (11.04.2020 19:36): Jako je to možné. Vždycky se s hrama moc crcám, takže nemám měřítko. Třeba Dungeon Mastera jsem dohrál šestkrát a pokaždé mi to trvá plus mínus podobně. Tedy když nepočítám, že první dohrání mi trvalo skoro dvanáct let. :-D
@Richmond (11.04.2020 19:22): Díky. Abych tě uklidnil, tak za celou hru jsem nenarazil na nic ani vzdáleně tak obtížného, jako to s čím se potýkáš ve IV. Funhouse a dungeon na ostrovech se tomu možná blíží nepřehledností. Ale je pravda, že v devadesátách, bez internetu a bez znalosti návodu z Excalibru, to mohla být srovnatelná výzva.
@hanak_v_exilu (11.04.2020 16:46): Těžká gratulace! Sám nevím, proč jsem tady nedal té hře stovku. Ale dohrál jsi to celkem brzo. Já mám čtvtej díl rozehranej od prosince a mám za sebou "terpve" 8-10 pater.

@mazar1234 (11.04.2020 18:55): na první dohrání 100 hodin??? Jako bez návodu jen tak? To jsi mástr! Já potřeboval skoro sto hodin na dohrání "blbé" UU2 :)

@Artran (11.04.2020 19:04): A už máš nainstalovanou jedničku? :)
@Artran (11.04.2020 19:04): VI doporučuju, je super. Když se přeneseš přes grafiku, tak se sedmičce téměř vyrovná. Má většinu jejích mechanik, je lineární a hodně atmosférická. A po jejím dohrání je důvod znovu rozjez VII s partou s VI.
@mazar1234 (11.04.2020 18:55): :-O To snad ani nejde, ne? Aji kdybys vynechal všechny lokace kde nutně nepotřebuješ jít, jako třeba jeskyně obrů a trajdání po horách a zjišťování jmen čarodějnic, tak bys musel mít neskutečné štěstí na mapy a levelovat extrémně rychle.
@Artran (11.04.2020 18:08): Díky. Mám nutkání to rozehrát "znovu a lépe", ale radši si nechám zajít chuť :-)

@Rapier (11.04.2020 18:16): Začal jsem hrát první týden v březnu, pár dní před těma různýma omezeníma pohybu. Počítal jsem, že mi to vydrží celou dobu než se to přežene. Je to delší než Might & Magic VI a delší než Wizards and Warriors. Řekl bych, že jsem se vešel zhruba do 150 hodin při hraní s návodem z Excaliburu. Bez něho by to klidně bylo ke dvěma stům a dost možná ještě víc.
Dokončeno. Přiznám se že to úděsné bludiště jsem hrál s návodem ze Score, protože na mapování téhle zhůvěřilosti nemám nervy. Pochopitelně mi to nepomohlo, protože návod je jen na kompletní průchod a já jsem musel jít pro mapu, zpátky, pak podle návodu na konec a pak komplet zpátky. I s dungeonem pod tímhle jsem to šel přes deset hodin.
@mazar1234 (06.04.2020 21:42): Prošel jsem na hard tu jeskyni s čarodějnicema, protože se mi bitvy zdály moc jednoduché a už jsem si to tak nechal. Na moři se to na levelování hodí. Ale až se dostanu tak na 17 level, tak mám v plánu se do věže vrátit a projít další tři patra. První tři byly taková pohodová procházka, ale psychicky jsem nedával tu temnou oblast. :-D Čekám ale že ještě dost přitvrdí.
Muhehehe. Mám loď a teďka už mě nic nezastaví. Ani ti nesmrtelní modří panáčci ve věži uprostřed pole orchidejí.
@hanak_v_exilu (04.04.2020 21:05): Ser na meno, vsimaj si damage.

Ako najsilnejsia zbran ve hre je Light Sword/Excalibur/Zatoici-Bo/Muramasa Blade/.... podla povolania, aj na prvy pohlad zla zbran (Doomstaff ci nieco take) sa da vykompenzovat pouzitim ineho predmetu, ktory pridava regeneraciu (kriz +1 regen) takze vyrusi -1 health super palice.
Přidal jsem se k silné aliance Munk + Umpani + Helazoid. Přemýšlím o tom, že bych se zbavil Umpani, protože jejich návštěvy jsou fakt otravné. Vadilo by to těm ženštinám na červených vznášdlech? Ostatním Umpani by to asi vadilo, ale to bych snad přežil.

Jo a je k něčemu Vulcan Hammer. Připadá mi strašně slabé, i přes to své impozantní jméno. Mám ještě obouruční křižáckou sekeru +1 a ta dává mnohem, mnohem větší rány.
@Artran (02.04.2020 22:08): Ono práve my sme to s bratom dohrali z toho Excaliburu, ten Score návod bol až moc dementný "3 políčka na sever 2 políčka na východ, stlač enter, pokračuj 3 políčka na juh 2 políčka na západ, press enter", ideál je dohrať to z toho Excaliburu, náznakové info , ale paradoxne naozaj obsahuje 100% infa čo potrebuješ, najlepší návod na hru ever BTW, masterpiece.
@mazar1234 (02.04.2020 21:44): Já to spíš myslel jako poctu :-) Ta hudba byla moc hezká (obecně je hudba ve WII dost povedená). Zrovna ten spánek mi až tak nevadil. Vím, že mě spíš prostě přestaly bavit souboje. Hru jsem pečlivě mapoval minimálně do půlky a pak to dohrál natvrdo podle návodu ve Score s upravenýmy savy. I to ale bylo svým způsobem zábavné. Ještě mám někde ve svých herních análech hexadecimální kódy jednotlivých předmětů.
@Artran (02.04.2020 20:46): Jo svojho času si neviem ani predstaviť hrať to 100% košér, ten resting bol fakt dementne pomalý, našťastie mám brata, ktorý ešte ako stredoškolák naprogramoval utilitu s názvom "REST", takže bolo 100 000 000 000 000 000 000 000 krát rýchlejšie vypnúť hru do DOS-u, spustiť "REST" (hra má strašne jednoducho editovateľný savegame) a následne spustiť hru a hrať ďalej, nie je to cheat iba time-kompresia na zachovanie zdravého rozumu.

Po rokoch neskôr sa objavila na nete verzia prehnaná cez Cosmic-Forge editor, ktorá šetrí zbytočne zabitý čas.
Dáva max body pri hádzaní postáv a mega-urýchľuje defaultný rest, malo to tam byť už od výroby.... nič zlé by sa nestalo.
@mazar1234 (26.03.2020 19:55): Jo, takhle jsem to udělal. Přidal jsem si do hry potvoru ze které padaly ty kříže. Vylepšil jsem mága, udělal z něho bishopa a potvoru smazal. Dřív jsem si to povyšování hlídal, ale v tomhle jediném případě mi to uteklo. Říkal jsem si že minimálně priesta z něho udělám vždycky a to by mi stačilo. Už mě zase svrbí ruce a přemýšlím o přeměně mnicha na samuraje, ale asi se na to vykašlu. :-D
@hanak_v_exilu (25.03.2020 22:24): To je druhá strana mince točenia povolaní, padajú ti base-staty, ja som vždy hral za pôvodne vytvorenú partu bez zmien a po čase som mal všetkých namaxovaných + niekoľko vlastností (nie všetky) sa dajú vylepšiť na 20 pomocou zvyšovacích itemov (taký zlatý krížik), niekde sa dajú donekonečna kupovať (pokročilejšia fáza hry) takže to ide zabezpečiť všetkým postavám.
@hanak_v_exilu (25.03.2020 13:12): Možná jsem to udělal tak, že jsem si přidal expy a pak jenom leveloval. To by bylo elegantnější. Je to už hrozně dávno... Fakt je ten, že mne už ty souboje na každém kroku nebavily a hrozilo, že bych to celé zabalil. Odčinil jsem to v 8. díle, který jsem hrál na iron mana :-)
Zasekl jsem se s mágem na deváté úrovni a nemůžu ho přecvičit na nic jiného. Jsou k dispozici nějaké možnosti a nebo triky jak spolehlivě zvýšit statistiky? Případně přidává třeba vyšší obtížnost víc bodů při levelování?
Nevíte o nějakém editoru savů co by se dal spustit na win10? Plavání jsem se naučil, ale na učení lezení na skály nemám dost psychických sil. :-(

Jo a jsou k něčemu ty fazole co se strkají do uren v tom bludišti? Dělal jsem to napětkrát než se mi to konečně povedlo správně.
Proboha co za hovado tu hru vymýšlelo?! Dostal jsem se do slepé uličky. Cesta zpátky není a cestu vpřed blokuje Shadow Guardian. Na pět pokusů jsem mu nebyl schopný sebrat ani HP. Když už jsem se psychicky připravoval na úmorný grind v podzemí, tak náhodně zabralo kouzlo dispell unded.
@hanak_v_exilu (13.03.2020 08:55): žil jsem v domnění, že tato skutečnost (tedy že během času se mění vlastník některých předmětů, které nejsou v Tvém inventáře) je obecně známá. S tou nemocí neporadím, moje hraní (a to i přesto, že jsem v tom utopil stovky hodin) je už 25 let staré, detaily skutešně si nepamatuju :)
Jj. V osmiče jsem jen partu vytvářel asi osm hodin. Což je možná více, než jak dlouho jsem to pak hrál. :)

P. S. Každopádně dungeony musí být zničeny / jsou lobotomie za živa.