Wildermyth

15.06.2021

Wildermyth je příběhové, procedulárně generované taktické RPG. Ze začátku máme na výběr z několika náhodně vygenerovaných postav s různými charakterovými rysy, jejichž osud se vyvine podle našich voleb a schopností. Každé nové postavě vyberete povolání. Na výběr je mezi mágem, bojovníkem a hraničářem. Povolání mají na výběr z mnoha schopností a občas se poštěstí vychovat si skutečně skvělého hrdinu.

Postavy stárnou, mohou při nepovedeném souboji zemřít, ztratit končetinu, mohou ve vedlejším questu získat moc blesku nebo ohně, proměnit se v psa, mohou se zamilovat, mají děti, které se k nám přidají a pomáhají nám v boji.

Příběhová linie je rozdělena do několika kapitol a vždy se objeví jiný typ zla, který musí hrdinové potlačit. Každá kapitola se začíná s novými postavami, ale staré přeživší veterány lze potkat a přidat do party. Hlavní příběh pokračuje jen dobitím předem stanovených lokací. Mimo to se v každé nové lokaci hrdinům v komiksovém podání stane něco nového, neotřelého (aspoň ze začátku, po x hodinách hraní se mohou příběhy opakovat) a často i vtipného.