@Walome (komentář): Tak to samozřejmě chápu, že jsi to nehrál dvakrát, když je ti z toho blbě. Oba konce jsou ale super, tak je dobře, že si viděl i ten druhý. Mimochodem předpokládám, že jako první přišla na řadu hlava :)
@Jumas (03.07.2016 14:47): Aha... tak to vďaka za vysvetlenie... ja som tušil, že ten fakt, že pani nemá srdce, spôsobí, že vás neľutuje a jednoducho zabije... ale to s tým srdcom mi úplne jasné nebolo...
@ad142 (komentář): Já myslím, že ty dva konce jsou úplně jasné i podle toho vzorce na zdi.

Jako první konec nejspíš většina hráčů má ten s hlavou. Paní s hlavou si přečte vzorec a zjistí: dva lidi - exit se neotevře, jeden člověk - exit se otevře. Jelikož má hlavu, tak jí dojde, že Vás musí zabít.

Druhý konec se srdcem je taky jasný. Nevím teda, jak si paní se srdcem bez hlavy přečte vzorec, ale to je vedlejší. Jde o to, že jelikož má srdce, dá přednost hráči a zabije se sama, aby hráč mohl projít dveřmi.

Je to právě úplně geniální hra s parádní atmosférou, kterou umocňuje černobílé ztvárnění, pomalá chůze a lekačky s paní. I když je to asi 5 let, co jsem to hrál naposledy, pořád si to pamatuju a to se mi u moc her nestává. Především příběhy u freeware her zapomínám rychle.
@Chuck (19.02.2014 21:27): Takéto kratke hry sa neskúšaju, tie sa rovno dohrajú :) A potom sa to zhodnotí ako celok a ktovie, možno sa dojmy zlepšia. Mne to tiež z videí strašidelné nepríde, ale to je len dojem z videí...
@Chuck (19.02.2014 21:20): Na druhú stranu, dá sa to dohrať za jeden krátky večer, tak za vyskúšanie teoreticky nič nedáś. A nemusíš za to ani platiť, takže ak ti to nesadne, nebude ťa to mrzieť :)
Naopak bych doporučil ji právě kvůli grafice vyzkoušet, však je to společně s atmosférou také jeden z nejsilnějších prvků hry. Samozřejmě se nejedná o žádný nudný mainstream;).

Nějaký komplexnější, klidně komerční kousek s podobnou stylizací bych uvítal moc rád (Which působí více jako menší ochutnávka či technologické demo).
@Chuck (19.02.2014 18:35): Je to normální zobrazení téhle hry. Je to díky tomu dost strašidelný a bál jsem se u toho skoro jako u Dooma 3. Zahraj si to někdy v noci bez rozsvícenýho světla a pak už ti ty barvičky určitě chybět nebudou :)
Daveyi: Tak včera jsem to s těmi brýlemi vyzkoušel, mno... o žádný zázrak se nejedná a příliš prostorovým dojmem to na mě nepůsobí, spíše to jen jakoby krapet oddálí scénu.

Se stejným 3D pomocí Nvidia ovladačů se to (u většiny her) nedá srovnávat.
Bohužel jsem nehrál s 3D brýlemi.
Jinak k těm koncům: Každý to cítí trochu jinak, u mě vyhrál v brutalitě pud sebezáchovy. To srdce jsem dohrál napodruhé a už jsem věděl co se zhruba bude dít. A zdá se mi, že tohle pořadí bylo i zamýšleno autorem. každopádně to první dohrání na mě fakt silně zapůsobilo. Když začala číst tu hádanku na stěně, tak jsem si nejdřív říkal, pěkný, není to jen pro mě, abych se v další vteřině nad tou rovnicí znovu zamyslel a docvaklo mi, ale to už se ke mně obrátila... Paráda.
Po přečtení Isairova komentáře a shlédnutí gameplay videa, jsem si vzpoměl na jednu modifikaci do UT 2004, kterou jsem kdysi hrál. A jak mám v dojmech z loňského září, tak pro mě byla poměrně neotřelá a do té doby jsem se s něčím podobným nesetkal. Dnes by se možná dala přirovnat i k Penumbře.
Díky oběma. Kdybych nebyl tak utahanej (a línej), tak jsem to našel na YT:
http://www.youtube.com/watch?v=6LqeKYstURk (samozřejmě to jsou spoilery)
(mrkněte napravo do "suggestions").

Jinak vystrašit mě se autorovi rozhodně podařilo. :-) Od otevření druhých dveří mě z té baby furt mrazilo, takže to, že mě zapíchla, bylo trochu vysvobození. A to jsem furt čekal, že na mě něco vyskočí atd. A taky atmosféře pomohlo, že jsem nemohl běhat, ale jenom pomalu se loudat...

EDIT: Aspoň mě potěšilo, že jsem (snad) všechno pochopil bez nějakých nejasností. :-)
Ono je to prostě celé krásně symbolické...:)
Srdce NEBO Hlava, ne obojí...tak KTERÉ? :)
Taky jsem napoprvé chytil hlavu...:)
Druhý konec: Ve třetím pokoji místo klíče ve skříních najdi klíč na zemi (je zákeřně skrytej hned u dveří). Předpokládám, že víš odkud klíč je... A pak si užij krásnou symboliku v druhém konci.

Sakra, zase druhej, vlastně třetí.
Isair: Musel jsem spustit ten dxwebsetup.exe jinak mi vůbec nejela samotná hra (něco ve stylu, že chybí DLL).
Hra mně naštěstí padala jenom úplně na začátku (předtím, než se vůbec začalo něco vykraslovat).

Mně význam té hádanky naopak došel až po smrti. :-)

Jinak nevíš náhodou jak na ten druhej konec? Zatím mě nic nenapadá... (Hmm, ledaže by se v tom 1. pokoji (nebo někde jinde) najednou objevil v temným koutě nůž nebo jiná zbraň?)
S tou tmou jsem až takový problém naměl, všechny předměty jsem našel, jen ty dveře v přízemí sem dlouho přehlížel.

Jo já měl poprvé z toho dohrání dobrý šok a to jsem už dopředu i trochu větřil, jak začala číst tu hádanku na stěně :-)

Edit: Za těch zhruba třicet minut co jsem strávit ve hře mi hra nespadla ani jednou. Hrál jsem High verzi na Vistách.
BTW taky vám to občas hned po spuštění spadne? Hrál jsem low verzi, ale high vypadala taky podobně padavě. (Taky mě zaujala asi 5minutová instalace nějakých DirectX 9 updatů - myslel jsem, že s Vistama, který obsahují standardně DX10, mě toto nepotká.)
No tak první dohrání mám (myslím) za sebou: Samozřejmě taky ten "brutálnější" konec (aspoň předpokládám). Hmm, čekal jsem, že bude aspoň trochu vděčná za tu hlavu.
TombSpirit: V druhém pokoji seber ze země hasák a jdi do přízemí, tam je malá místnost (u těch polic, kde si našel první klíč), taky jsem ji poprvé přehlídnul. Na umyvadle je klíč, který spadne do odpadu...
Tak po půlhodině to zatím vzdávám. :-) Nevím, jak dál než do 2. pokoje. (Kdybyste někdo mohl poradit, vůbec bych se nezlobil.)