West of Dead

18.06.2020
26.08.2020
28.08.2020

Píše se rok 1888 a pistolník jménem Williama Mason je mrtvý. Ocitl se totiž v očistci, místo hlavy mu plápolá lebka a jediná vzpomínka, která mu zůstala, je poslední pohled na záhadnou postavu v černém. Aby našel odpovědi na otázky, kdo jej zastřelil a proč se ocitl na tomto bohapustém místě mezi životem a smrtí, vydává se napříč temnou krajinou podsvětí plnou ghúlů, wendigů, čarodějnic a jiných bestií z pověstí a legend Divokého západu.

West of Dead je izometrická twin-stick střílečka obohacená o rogelike mechaniky, jako jsou procedurálně generované mapy a permanentní smrt. Z baru coby vaší základny se vydáváte vybaveni dvěma zbraněmi do proměnlivé krajiny plné nepřátel a temnoty. Hlavní pilíř hratelnosti spočívá ve frenetických přestřelkách s protivníky, při kterých je důležité krytí za různé překážky - to pistolníka chrání před smrtonosnými kulkami a zrychluje dobu nabíjení. Žádné krytí však nevydrží věčně a tak je třeba často měnit pozice. Další důležitým prvkem je světlo - jelikož svět je utopen v temnotě a nepřátele není mnohdy vidět, častou záchranou jsou lucerny schopné při interakci na krátkou chvíli oslepit vše v dosahu a tím poskytnout krátkou výhodu. Nedílnou součástí hry je také získávání nového vybavení u obchodníků, sbírání hříchů a nacházení oltářů ulehčujících průchod nepřátelským očistcem.

Hra se vyznačuje unikátní vizuální stylizaci připomínající kresbu Mika Mignoly, tvůrce komiksového Hellboye nebo Baltimora. S Hellboyem hru spojuje i populární herec Ron Perlman, který propůjčil svůj hlas hlavní postavě.