Dnes jsem u hry vydržel celý den, ta hra prostě má komfortní atmosféru, která mi hrozně sedne. Což je vtipné, protože se to odehravá ve světě, ve kterém se všechno hroutí a jde do prdele. :-D
By mě zajímalo proč lidi srovnávali L4D s Vermintide. Vermintide je mnohem komplexnější, hlubší, náročnější, propracovanější a zábavnější. Ale rozhodně to není tak causal přístup jak L4D který po hráči chce pramálo. Jediné v čem vidím podobnost, že se na hráče jednou za čas vrhne horda ale jinak to žánrově nemůže být více od sebe.
@Karasman (02.11.2020 17:14): Nejspíš to příliš analyzuješ, Doporučuji si to nejdřív odehrát chronologicky, jak mají mise jít. Za každou misi dostaneš bedýnku, z těch vždy dostaneš tři itemy, síla itemů se postupně zvedá, jak progresuješ a staty na nižší obtížnosti nemusíš řešit, L4D je tupá střílečka, tohle je ovšem warhammer a ten má vždy trošku komplexnější prvky, ať z něj hraješ jakoukoliv hru. Ten Ferda prodavá pouze skiny, zbraně získáváš z bedýnek a v kovárně vyrábíš.

Nemáš nekonečný toulec na šípy a tak je musíš sbírat v mapě, progresem se v cestě vždy někde ukáže váček s municí nebo bedýnka, co ti tu munici doplní. Tyhle zásoby jsou vždy celkem viditelné a ostatní ti je mohou pomoc zvýraznit Qčkem.

Lektvary jsou tři, fialový, ten ti doplní ultimátku, modrý je na rychlost a žlutý na sílu. Zelené jsou překvapivě HPčka. Je to takový semafor jak pro malé děti. Možná ti přišli k ničemu, protože hraješ na nízkou obtížnost, když odehraješ kampaň tak se ti začnou otevírat další obtížnosti, na těch už více záleží na statech a hra tě tak postupně učí od bezmyšlenkovitého sekání až k hardcore akci, kde záleží na každém pohybu.

Zkus dát hře šanci, mě naopak L4D oproti tomuto přijde velmi laciné.
Jinak logicky nejde o střílečku, boj zblízka hraje větší roli než střelba, ovšem oboje může být stejně níčivé, pokud je dobře sehraný tým.
Tak jsem to teď s kámošem zkusil, dali jsme jednu misi a mám dost rozpačité dojmy. Vůbec se v tom neorientuju, na začátku je nějaký ferda, co prodává zbraně, ale nikde nejsou jakékoliv staty a nevím, co kupuju. Vzal jsem si pudlinu s lukem, ale po pár minutách jsem bez šípů a stejně vše rubu dýkou. Občas nacházím nějaké lektvary, nevím na co. Když to porovnám s totálně intuitivním L4D, tak tohle mě vůbec neláká pustit znovu...
@Malignus (28.03.2020 15:08): No taky jsem si chtěl koupit v Score, ale nedávno byla sleva na Steamu a vyšla levněji, jak to Score. Každopádně i když začneš misi sám, tak se k tobě za chvíly někdo připojí, což je fajn.
Jak časově to je náročné? Si to taky musím někdy pořídit jen se obávám, právě že to časově sežere moc než se člověk někam dostane.