Koukám, že je to naštěstí opět reuploadnuté i na uložto, Zde  je dokonce opravená Reidorova verze od IllidanaS4 (s Directdraw a upravenou cestou pro savování, čili stačí jen rozbalit a vše funguje bez jediného zásahu i na nejnovějších systémech),
Případně zde je původní Reidorova verze, která mi tedy pod Win 10 také šlape bezproblémově, ale bylo potřeba upravit cestu pro savy v .ini souborech, jinak se hra neuloží. Tj. přepsat u " SaveDir=" tu cestu D:/... na složku se hrou, popřípadě stačí napsat "." a hra si automaticky začne ukládat do své složky (nebo napsat místo tečky třebas "Saves" a savy se ukládají přehledně do podsložky se stejným názvem).
@Ronik (25.09.2016 09:16): Je to skôr kratšieho rozsahu a za pár hodín sa to dá dohrať. Záleží aj na tom, do akej miery sa pri tom bude hráč zdržovať, lebo obtiažnosť je skutočne nižšia. Záseky plynú jedine z toho, že sa dá nejaký predmet prehliadnuť, alebo si hráč neuvedomí, že sa raz za čas musí vrátiť aj do predošlých lokalít. Za mňa je to každopádne taktiež super, hrateľnosť je plynulá, len si treba dávať pozor na urýchľovanie akcií. Občas sa tým dá preskočiť celá cutscéna, bez toho,aby si bol toho hráč vedomý.
Tak jsem to dohrál a je to fakt boží. Hláškující Thrall jezdící na "snowboardu", létající s jetpackem, ikonické postavy z univerza warcraftu včetně draků.

Nakonec se není čemu divit, že Blizzard tuhle hru nechce nechat kolovat mezi lidmi kvůli nekanonickým událostem jako je např. souboj Thralla s Deathwingem, který tu hulí nějakou vodnici a nakonec si nechá useknout hlavu. A to se prostě bije s příběhem z knih / Wowka.

Animace jsou hodně dobré, obtížnost nízká, fakt je škoda, že hru nakonec oficiálně nevydali. Takhle tam chybí pár cutscén (zvlášť je to cítit na konci, kdy jsem v jednom momentě nevěděl, co mám dál dělat) a u zbytku je audio tak nějak provizorní, že vůbec nesedí a někdy je dabing udělaný přes text-to-speech, což je hodně vtipné.
Pokud chcete fixnout barvy na nových windows, zkuste tohle, mě to fungovalo.

Stačí tam dát Download file, spustit, zvolit ten exáč přes který se pouští hra, Apply, hotovo.
Na Win7 mám taky lehce rozhozený obraz.

Cituji IllidanaS4:
"Ta verze, kterou Reidor uvolnil, není shodná s verzí MAN-bikera, který z ní nahrál první videa. Engine Reidorovy verze má číslo 4.0.2.3, zatímco MAN-bikerova je 4.0.0.35 (betaverze Magic Composeru 4). MAN-bikerova verze také postrádá cutscény, v jednom důležitém místě padá, a herní soubory jsou taky mnohem větší, protože nemají takovou kompresi. Na Reidorově verzi někdo pracoval dokonce ještě v roce 2001. A nebylo to jenom v Rusku, kde se ta hra šířila. Já ji např. měl už měsíc, takže jsem už o tom pár zajímavostí zjistil.

Ukládání pozic samozřejmě funguje, jenom ten chytrák zapomněl k tomu přidat návod, co se má udělat. Stačí jednoduchá věc - otevřít BOOK.INI a dát tam "SaveDir=.". Hotovo.

Pokud máte problémy s barvami, stáhněte si DDrawCompat (ddraw.dll). Ten na tuhle hru funguje nejlépe."

Ten ddraw.dll předpokládám stačí nakopčit do C:\windows\system32 a mělo by to šlapat. Zítra to vyzkouším.
Tá hra je pochopiteľne dosť stará a bez menších fixov nemusí isť na nových systémoch tak ako má. Väčšinou však ide o relatívne jednoduché editácie ini súboru a fixnutá verzia sa dá taktiež nájsť na internete.
Jak se vam to hraje? Ja to zkousel na w10 a w7. Na 10 textury totalne rozhozeny, spatny vyzobrazovani, na w7 relativne dobry, ale ne 100%.
Já věděl, že je dobré si to stáhnout v předstihu :) Kdyby byl zájem, hodím ten soubor třeba na uložto
Pokud byste někdo měl zaručený link, tak pls sem s ním, docela bych to zkusil...
Co? Tohle nebylo a nebude nikdy oficiálně vydané. Řekl bych, že by to tady nemělo být přidané.