Kupodivu dokončenější hra, než jsem čekal. V podstatě chybí pouze jeden filmeček v pozdější části, asi 3x za hru je nenadabovaných pár vět dialogů (které jsou, jak zde bylo mnohokrát zmiňováno, formou text-to-speech) a ve většině filmečcích není úplně ideální lipsync, popřípadě tam chybí několik zvuků. Co se týče samotného in-game obsahu, ten je v podstatě kompletní a dostatečně propracovaný, nadto neobsahuje ani příliš chybek, bugů či nedodělků. Mnoho vydaných adventur působí mnohem nedoladěnějším dojmem.

Příběh samotný je jinač vcelku jednoduchý, ale skvěle dokresluje background Thralla, o jehož historii a původu se toho konečně dozvíte trochu více. Hratelnost příjemně odsýpá, celé to působí vlastně dost ve stylu Full Throttle, jen je tu více itemů k použití. Ale je to podobně technicky kvalitní, podobně filmové, podobně lehké a podobně krátké.
Nadto je tam dost fajn parodických odkazů především na Warcraft 2, což rozhodně potěší fanoušky :).

Warcraftovská atmosféra (především prvních dvou dílů) nechybí. Technické zpracování (animace, zvuky) perfektní, stylizace dost sedne k Warcraft universu (po vzoru různých kreseb z manuálů či briefingu z jedničky), celkem mi to připomíná kreslené filmy z osmdesátek (viz. Oheň a led, Dungeons and Dragons atd. :)), docela by se to vlastně vyjímalo i jako kreslený seriál. Škoda, že tohle nikdy nevydali, jeden z největších Blizzardích hříchů!

Pro: Audiovizuál, technické zpracování, hratelnost, vtip, atmosféra.

Proti: Krátké, pár nedodělaností, jednoduchý příběh.

Ze se pracovalo na nejakych Warcraft Adventures jsem se, jako hrac svetem Warcraftu pred WOWKem nepoliben, dozvedel nejprve z jisteho apriloveho cisla Score (c. 64). Komiksova grafika me tehdy rozhodne neuchvatila.

Je nutno mit na pameti, ze ac je Warcraft Adventures hrou dohratelnou, v zadnem pripade nejde o hru dokoncenou. Popravde je zazrak, ze to vubec drzi pohromade a pres chybejici cutsceny, misty absentujici namluveni (nahrazene syntetizovanym hlasem a la Stephen Hawking), hudbu, zvukove efekty a i v menu hry avizovane titulky se to porad jeste da hrat.

Proc tedy jen sedesat procent? Protoze mi cely ten komiksovy look vubec nesednul...