Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Virtua Cop 2

Virtua Squad 2, Virtua Cop: Elite Edition, Virtua Cop Re-Birth

září 1995
22.11.1996
1997
02.03.2000
29.11.2002
69
58 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Původně byl Virtua Cop 2 vytvořen roku 1995 pro arcade automaty, ale po kladných ohlasech hráčů byla rozhodnuta konverze i na konzole Sega Saturn (1996), Sega Dreamcast (2000) a ve ve vylepšené Elite Edition (v Japonsku Virtua Cop Re-Birth) i na PlayStation 2 (2002) společně s prvním dílem. Na počítače byla hra vydaná kolem roku 1997.

Ve hře se zhostíte role policistů VCPD, kteří musí zabránit blížící se teroristické apokalypse a nastolit ve městě opět pořádek. Hra má celkem 3 volně výběrové levely (centrum města, loď a vlakové nádraží), které se v pozdějších fázích hry rozdělují na dvě rozdílné části. Na konci každého z nich je připraven souboj s bossem, po jejichž úspěšné likvidaci se otevře poslední level se soubojem s hlavou teroristů.

Ovládání je vyřešeno pouze myší či kurzorovými klávesy, kterými ovládáte poletující zaměřovač vaší zbraně po herní ploše, která se automaticky posouvá k cíli.

Novinkou hry je destruktivní prostředí, které můžete lehce likvidovat střelbou a speciální sniper 1 vs 1 mód, kdy musíte zasáhnout soupeře dříve než on vás. Nechybí ani upgrady vašich zbraní či volně pobíhající civilisté, které když zastřelíte, vám odečtou drahocenný život.


Poslední diskuzní příspěvek

Nikdy bych nevěřil kolik teroristů se dokáže skrýt za jedno sedadlo.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Nejsem žádný fanda her založených čistě jen na systému střelnice, ale virtua cop září mezi vším tím střílení slepic jako vybroušený diamant.

Samotná hra se skládá ze tří levelů ve kterých máte sejmout všechno co se hýbe a nemává nad hlavou rukama a přitom neřve "somebody help me". Pokud však jednoho z těchto rukojmí sejmete tak přijdete o jeden život. Osobně jsem při prvním hraní přišel o víc životů kvůli "nešťastnému" zabíjení rukojmí, než tim, že by mě někdo skutečně trefil. Velká výhoda však je, že se staráte čistě jen o tu střílecí část, protože policajt za kterého hrajete chodí sám, takže dát si pozor na co střílíte není skutečně zase takový problém. Každý level je poté zakončen soubojem s bossem a v případě, že zvládnete všechny tři, vás čeká ještě poslední čtvrtý finálový boss.

Hrát můžete i v co-op módu na jednom počítači, nebo přes internet čímž se celkový zážitek ještě prohloubí. Celkově se totiž jedná skutečně asi o nejlepší "střelnici" kterou jsem zatím hrál a i když se jedná o trochu starší záležitost, tak každý kdo rád střílí hordy záporáků by jí měl dát šanci.

Pro: více cest skrz levely, skvělý co-op

+16
  • PC 75
Virtua Cop 2 je na první pohled stejný jako jeho předchůdce. Stejná grafika. Skoro stejné zvuky. Střílení teroristů těma stejnýma policajtama. Hra ale přinesla hodně vylepšení.

Už od první části je jasné, že tohle bude mnohem epičtější, akčnější a výpravnější. Víc nepřátel, projížďka v autech, ve vlaku. Celkově postava provádí víc manevrů. Za celou dobu hraní se mi nepovedlo sebrat brokovnice. Stejně neměla v prvním dílu lepší efekt, než kolt šestiraňák. Na to, jaká jsem elitní jednotka, tak používám dost archaickou základní zbraň. Hlavně, že jsme s parťákem přijeli na scénu největším bourákem.

Zmizel dvojklik na nabíjení. To je u mě největší plus téhle hry. Můžete díky tomu zastřelit víc nepřátel a hra má větší spád a náboj. Dvakrát za hru si můžete vybrat s dvou směrů postupu. Takže si to můžete dvakrát dát znovu. Alespoň nějaká berlička k té zoufalé délce hry. Na automatech to bylo asi mnohem těžší. 3,5 epizod asi bohatě stačilo. Na počítači je to o tom jednou za čas si odpočinkově zastřílet a pobavit se.

Při hraní jsem, nevim proč, pořád myslel na seriál Policajtský Poldové.

Herní výzva: Hru Nezastavíš (hardcore)

Pro: vylepšené nabíjení, epičtější, akčnější

Proti: zoufalá délka hry

+5