Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Vectorman

85
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
26.10.1995 SegaMD
05.04.2007 Wii
01.06.2010 PC
12.06.2018 Android
20.06.2018 iOS
Vývojáři:
BlueSky Software, Sega (PC verze)
Píše se rok 2049 a lidstvo kvůli nesmírnému znečištění planety opouští Zemi, aby si ve vesmíru pro sebe našlo nový a čistý domov. Na Zemi zůstávají pouze Orboti, mechanické stroje, které zde odstraňují znečištění a připravují podmínky pro návrat lidí. Jeden z Orbotů je omylem připojen k jaderné střele a zešílí. Warhead, jak si začne říkat, se prohlásí vládcem Země a všechny Orboty přiměje začít vyrábět zbraně a připravovat se tak na návrat lidí a jejich vyhubení. Vectorman, jediný Orbot, který Warheadem není ovlivněn, se vydává proti všem strojům a nakonec i proti jejich samotnému vůdci, aby zachránil lidský druh.

Vectorman je 2D akční plošinovka s předrenderovanými 3D postavami, kde hráč jako Vectorman zachraňuje lidstvo a na znečištěné Zemi bojuje proti ostatním Orbotům. Přitom může měnit svou formu, ze základní robotické podoby umí transformovat do akvatické formy pro snadnější pohyb pod vodou. Hra obsahuje 16 úrovní a Vectorman v nich vystřídá několik typů futuristických zbraní, včetně bomb nebo plazmových zbraní.

Hra byla vydána již v roce 1995 pro konzole Sega Megadrive/Genesis, na PC se dostala až v roce 2010 a je distribuována digitálními službami.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.