Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Van Buren

Fallout 3

Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Nevydaný třetí díl RPG série Fallout od původních tvůrců z Black Isle Studios, zrušený po krachu mateřské společnosti studia, Interplay Entertainment a následnému propuštění zaměstnanců Black Isle, věnujících se vývoji PC her.

Příběh hry se měl odehrávat na jihozápadě USA v roce 2253, tedy 12 let po událostech Fallout 2, na které měl navazovat pouze volně. Ústředním motivem příběhu byl konflikt mezi militaristickým Brotherhood of Steel a rozpínající se New California Republic, do kterého se však mělo zapojit i několik dalších frakcí, včetně otrokářských Caesar's Legion a domorodých Daughters of Hecate. Hlavním antagonistou hry však měl být šílený vědec Presper, jehož plánem bylo použitím viru New Plague "očistit" povrch zemský. To vše si hráč měl prožít v roli vězně, který na počátku hry utekl z Presperova vězení sloužícího k experimentům.

Hru měl pohánět 3D engine původně vytvořený pro účely vývoje taktéž zrušeného Baldur's Gate III: The Black Hound, zvaný Jefferson Engine. Podobně jako Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, i Van Buren měl disponovat možností přepínat mezi real-time a tahovými souboji, avšak více péče ze strany autorů bylo věnováno v té době se sérii těsně spjatých tahovým soubojům. V neupřesněné podobě měl ve hře být přítomen i kooperativní multiplayer. Po stránce hratelnosti jinak není známo příliš detailů a z toho, co víme, se hra měla poměrně věrně držet prvních dvou dílů. Větších změn se měl dočkat RPG systém SPECIAL, především co se týče funkčnosti perků.

Po krachu Interplay koupilo značku Fallout vydavatelství Bethesda Softworks, které v roce 2008 oživilo sérii svým vlastním pojetím Fallout 3. Část zaměstnanců z Black Isle Studios založila studio Obsidian Entertainment, které se v roce 2010 k sérii vrátilo s titulem Fallout: New Vegas, v němž zužitkovalo část nápadů z Van Buren, jako frakci Caesar's Legion, myšlenku ústředního konfliktu točícího se kolem New California Republic, lokace jako Hoover Dam a postavy jako Joshue Graham.


Poslední diskuzní příspěvek

Jen si tady odložím, že po akvizici Bethesdy Microsoftem začínám opět věřit, že se oživení Van Buren dočkáme. Oživením myslím menší CRPG, tahové souboje a tentokrát už maximálního využití všech nápadů z design dokumentů které máme. Ne jen nějaký drobky jako do New Vegas, ale pěkně všechno. Ne Obisidian, ale spíš inXile se do toho dají.