Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Interplay Entertainment

USA
Založeno 1998
V listopadu 1998 bylo prosperující studio Interplay Productions po vstupu na americkou burzu NASDAQ formálně přejmenováno na Interplay Entertainment Corp. Divizí Interplay nadále zůstává Black Isle Studios, které stvořilo v roce 1997 hru Fallout a po roce 1998 pokračovalo vývojem úspěšných titulů Fallout 2, Icewind Dale, Icewind Dale II nebo Planescape: Torment (Black Isle Studios se rovněž podílelo na vývoji Baldur's Gate). Interplay vydává v téže době úspěšné hry Freespace a FreeSpace 2. Studiu se v té době nepodařilo prosadit zfilmování žádné ze svých her (např. Descent, Fallout).

V roce 2001 francouzské studio Titus Interactive skoupilo většinu akcií Interplay a pozastavilo vydavatelskou činnost Interplay (s tím, že hry Interplay bude vydávat francouzský gigant Vivendi). Zakladatel Brian Fargo opouští Interplay. V roce 2002 odstupuje Interplay z NASDAQu kvůli nízké hodnotě společnosti. V roce 2004 společnost Titus Interactive zkrachovala a zanechala Interplay ve dluzích. Společnosti Interplay bylo doručeno oznámení o soudním vystěhování pro neplacení nájemného a studio bylo uzavřeno pro nevyplácení platů zaměstnancům. Vývoj všech dosavadních titulů byl zastaven. Vedení společnosti zoufalou situaci téměř nekomentovalo a navenek se zdálo, že to je konec Interplay. Ve skutečnosti se však studio přestěhovalo do menších prostor a čas od času vydávalo zprávy o nově sjednaných obchodech (o vydavatelské činnosti) případně o prodeji některé své herní značky. V roce 2005 se ukázalo, že společnosti Interplay je téměř 11 mil. USD v dluhu a že dluží 117.000 USD na daních. V listopadu 2007 Gamespot informoval, že Interplay znovu začne s vývojem her díky odporodeji své licence na Fallout studiu Bethesda Softworks a že konkrétně půjde o pokračování nějaké z jejích klasických her, povede-li se Interplay zajistit financování. V dubnu 2008 Interplay uveřejnilo, že se chystá vyvinout pokračování her Dark Alliance, Earthworm Jim, Descent a MDK, rovněž že pracují na Fallout MMO a že na konzoli Wii a Sega Genesis vydají upravené verze svých starých her.

Na oficiální stránce Interplay nadále zůstává logo s nápisem "Coming soon (již brzy)".