@Widl (14.06.2018 03:48): Je pravda, že pohyb po ulicích by mohl být veřešen úplně jinak. Hodně by pomohla možnost se mimo souboje (nebo i při nich) přemisťovat na libovolná místa jako třeba v Dishonored. Fast travel by byl taky super. Fakt se mi nechce plahočit přes celý město jenom proto abych dal léky civilistům, kteří během 2 nocí stihli zase všichni onemocnět.

Jinak musim uznat, že mě to během včerejšího hraní celkem chytlo. Prošel jsem přes přijetí do Ascalon klubu až k odhalení původu nemoci. V druhé polovině dostane hlavní příběh spád a je tam slušný plot twist. Navíc jsem se nalevlil vysáním asi 5 lidí což hodně ulehčilo souboje.
@Bodkin (13.06.2018 22:51): Jo, ale tady to nedává vůbec žádný smysl a ještě je to opravdu špatně udělaný. Lituju obyvatele Londýna, kteří se vracejí večer domů ze šichty, s sebou musí tahat asi dvacet různých klíčů :D

Tý hře by tak moc slušelo, kdyby měl hráč možnost pohybovat se nocí jako duch, skrývat se ve stínech, běhat po střechách. Prostě jako v Interview s upírem. A nebo na tohle všechno rezignovat a dát se tou adventurní cestou. Je vidět, že to jim jde, narozdíl od tý akční složky. Škoda.
U mě to zabíjí ty souboje. Je jich čím dál víc. A taky opravdu hloupý leveldesign se spoustou zamčených dveří a branek. Upír a nemůže přelézt nebo přeskočit cihlovou zídku... demence.

Ale co se mi opravdu líbí, to je dabing. Včera jsem večer podstoupil souboj s Mary a ten její histerický výstup byl parádní
@jelenn (13.06.2018 14:57): Taky mě to po 10 hodinách přestává bavit :D ... začínám mít trochu problém, rozehraju nějakou hru a dohraju ji třeba do půlky a už se k tomu nevracím :D ... Tenhle rok jsem dohrál snad jen jednu do konce :/ ( hrál jsem celkově 4)
Za mě stále větší nuda s každým zapnutím. Mám odehráno 15 hodin. Snažim se plnit vedlejší úkoly a chození sem tam v prázdných ulicích (připomínají posledního Thiefa), kde jsou jen stále stejní, respawnující se enemáci mě ubíjí. Absence rychlého cestovaní je pro mě zatím asi největší mínus. Souboje s řadovými nepřáteli bych raději úplně vynechal nebo postupoval stealthově - nic z toho ale hra bohužel neumožňuje. (je zde sice možnost je “proběhnout” tu ale neberu jako adekvátní). Následky příběhových rozhodnutí, které činíte na konci kapitol taky moc nepobírám. Ač jsem se snažil být za dobráka vždy to dopadlo špatně.

Abych jen nehejtil - příběh hlavního hrdiny je zajímavý a poznávání/léčení dobře napsaných NPC mě baví. Původně jsem chtěl hru odehrát bez jejich likvidace. Nakonec je ale vyhlídka, že budu moct vybranou postavu později vysát jednou z mála věcí, co mě nutí se ke hře vracet.

@SilentWolf (11.06.2018 18:41): Tak. Oba víme, že to v druhé vlně stejně bude hrát halda lidí s návodem. Čili "hardcore" nepřežije. Nicméně tu feťáckou mentalitu chápu. V Bloodlines jsem těch savů měl pak taky tuny. Páč to šlo. ;)
@M.a.t.t. (11.06.2018 18:23): Zase pomíjíme tu věc, že když necháš rozhodnutí na hráči, tak může stejně tak do aleluja jeden rozhovor loadovat, jako ty se můžeš na savování vykašlat a savovat třebas jednou za hodinu, abys měl ten pocit vážnosti dopadu svých rozhodnutí. Já mám raději onu svobodnou volbu. Ani mi nevadí, když jde savovat i v soubojích. Samozřejmě to nevyužívám. Ale taky z toho důvodu mi to nevadí. :)
@M.a.t.t. (11.06.2018 18:23): Vyzkouším, díky.
No jednoduše, když jsem loadnul steam přes geforce now, tak tam nebyl žádnej save slot, což je fakt divné, takže jsem dal new game, když jsem pak dneska pustil Vampyra na normál kompu, tak byl save přepsaný ... taky tomu moc nerozumím.

@M.a.t.t. (11.06.2018 18:23): Tak v pohodě, našel jsem save ... těsně po pohřbu takže tam +- jsem končil, ještě jednou díky.
Nemá někdo save cca po 8-10 hodiních hraní ? Zkoušel jsem včera jak to běží přes geforce now a přepsal se mi save, znova to hrát nebudu :/
Já tomu zatím dal cca 7hod a do dalšího zapnutí se asi budu muset nutit. Ty souboje mi fakt moc neříkají, a z té adventurní vložky jsem taky už trochu zklamán - už dva civoše jsem vysál, a krom okresního healthbaru se to neprojevilo nijak, nikdo k tomu neměl žádný komentář, nic. Nevím, jestli jsem si zrovna vybral špatné NPC, kteří všem byli šumák, ale i tak. Na druhou stranu si říkám, že kyž už jsem dokázal dohrát se vším sebezapřením i hratelnostně otřesné Remember Me, tak se mi to přece musí povést i s Vampyrem. D:

Věřím tomu, že část problému vyplývá z toho, že mám zároveň rozehrán ten Dark Souls remaster. :/
Já jsem trochu na rozpacích. Mohlo to být opravdu skvělý a originální, pokud by to bylo postavený jen na tý adventurní části. Tam se jim daří rozehrát zajímavý minipříběhy a budovat skvělou atmosféru. Ale pak dojde na nudný souboje a je to všechno v háji. Obtížnost hry je divně pojatá, souboje mi nepřijdou těžší s vyšším lvl enemáků, ale jen delší a nudnější. Heal kouzlo všechno řeší a souboj je jen šablona - speciální útok, stun, vysát a to opakovat pořád dokola.

Zatím všechny poctivě léčím a nesaju, jsem přeci doktor :) Navíc, myslím, že dvacet lovců upírů k večeři každý den stačí :D

@SilentWolf (10.06.2018 21:39): Technicky sa za bossov rátajú aj William Bishop a John Doe v márnici, ale tiež som ho bral ako prvého skutočného bossa :) Treba plniť vedľajšie úlohy, liečiť NPC a s levelovaním mierne pomáha aj to mlátenie nepriateľov v uliciach. Aj to budú niektorí bossovia poriadne tuhí. Obzvlášť tí ku koncu mi dali ozaj zabrať.

K tým popísaným záporom - to je holt tým,že nejde o AAA hru...
@M.a.t.t. (10.06.2018 20:54): Je, ale já neleveloval - ale jak už jsem se pak naučil ho omráčit palicí tak to šlo. Nechci jít odpočívat, protože se bojím, že někdo umře :D ale mám 4 000 xpů, tak asi bude zavhodno je jít uvalit.

Zatím teda tři největší zápory.

1. Řeším tajemství osoby před jeho matkou..
2. Sleduju dvě postavy u kanálů, jedna vejde dovnitř a Jonathan ji pronásleduje. Druhá postava zmizí...
3. Respawn je hrozný..

Ale klady určitě převažují. Beru to jako Adventuru s RPG prvky. Atmosféra je skvělá, postavy mě baví a to mi ještě půlka hry zřejmě unikne, protože neplánuji nikoho vysát. Jonathan mě jako hlavní postava baví a tématika nemocnice je skvělá.

I přes chyby zatím velká spokojenost.
Zážitek z 1 bosse srovnatelný s Dark Souls (nezabíjím civilisty). Na to že mě hra 2x negativně překvapila tak tohle mě dost potěšilo. 8 pokusů a skvělý pocit z vítězství.
@SilentWolf (10.06.2018 15:38): takhle zošklivit pěknou hru :) Připomíná mi to ten sharpening filtr ze zaklínače. Zrnitej obraz, sice vystoupne kvalita textur, ale ve výsledku to vypadá (dle mého) hůř.
Jak se pouzivaji ty schopnosti krevní bar mam plny a kdyz mackam tlacitka 1-5 vubec nereaguje
@kuler91 (10.06.2018 09:38): Já mám asi tři hodinky za sebou a zatím je to celkem fajn. Líbí se mi hudba, adventurnost většiny děje, získávání informací a pochmurná atmosféra. Nelíbí se mi souboje a animace ksichtů.
@SilentWolf (10.06.2018 10:33): Já se k tomu zas snad dostanu dnes večer. Souboje zatím cajk, i když se asi stanou repetitivní. Upír uplně neposlouchá, ale to tolik nevadí. Dialogy jsou docela dost dobré, i když hlavní hrdina teda je trochu chodící prkno.

Obecně ale lepší než Remember Me, kde všechno bylo opravdu nesnesitelné a nezajímavé. Zatím se mi ta hra hodně líbí. Na patch ale počkám asi ještě, než do toho půjdu s hurá.
Je tu nějak mrtvo ... hrajete ? Já si to včera zapl asi na 4 hodiny a kdybych nebyl unavený, tak bych hrál dál :) .....
Musím říct, že si mi líbí ve hře zatím prakticky všechno, včetně těch soubojů, které nejsou tak špatné, jak některé recenze kritizují. Rozhovory, dopisy a jiné čtiva jsou většinu času zajímavé, příběh mě taky celkem táhne, takže zatím nemám moc co vytýkat. Grafika umí být v exteriérech opravdu pěkná, některé interiéry jsou teda slabší viz.nemocnice, ale to se dá překousnout.
Jinak snažím se hrát nenásilně, rád bych aby hra až do konce byla příjemně obtížná.
@kuler91 (08.06.2018 19:34): ta oblast je prostě asi nedooptimalizovaná, nejsme sami kdo tam má nižší framerate:

The hospital area is a killer. In most areas I'm getting 150-200fps, but that area can drop me down to sub 60fps.
GTX 1080, 6700k @ 5GHz, 16GB DDR4 @ 3200MHz, 144Hz
Just to test I tried the game on the absolute lowest and highest settings and the difference was only 7fps.
......
I get really bad stuttering and drops in that area too and it's not just a few frames. It runs silky smooth everywhere else and I'm on max settings. Totally not gamebreaking for me but definitely annoying
Celá ta první část hry běžela dobře (60 bez dropu), ale jak stojím před tou Pembroke hospital na ulici, tak krapet stutter (50-55fps) a přitom gpu běží na 60% a CPU na 50%, snížení všeho na minimum včetně rozlišení samozřejmě nijak nepomáhá. Otravný.
@Tulareanus (07.06.2018 22:12): Tak jasne ze u vetsiny lidi to bude plus minus tak jak rikaji. Ja jen ze si nema vyznam s tim lamat hlavu. Nekdo se hluboce ponoril do Skyrimu a za celych 49 hodin ho dohral..super..jak ho hral 500..a co dal:)
Tak já mám cca 5 hodin a jsem spokojený zatím ... pokud se nic zásadně nepose ... tak těch 80 % úplně ok. Akorát bych potřeboval pár dní nějaké volno, mám rozehrané 2 hry, včera mi přišel Detroit, ale nevím kdy to všechno dohraju, ale přednost bude mít tohle.
@Tulareanus (07.06.2018 21:37): To já zrovna dovolenou měl, ale to byla spíš šťastná náhoda. Jsem si říkal, že jí musím využít, protože hrát celé dny se během práce moc nedá, takže včera hned ráno jsem to začal hrát a dneska ráno jsem to měl dohrané. Upřímně jsem čekal, že to tedy bude delší, ale tak nevadí jako rozhodně to stálo za to a ta hra je dlouhá tak akorát.
@Charllize (07.06.2018 21:51): Nemyslím si, že databáza je tak mainstream alebo je tu nejaký špeciálny vnútorný challenge, aby človek, ktorý je aktívnym používateľom DH klamal. :) Na nejakom steame a yt je pravdepodobnejší výskyt takých ľudí. Ja som v tomto napr. úplne opačný, ja nedokážem mať hru na steame pustenú viac ako minútu/dve (záchod, zobranie jedla z kuchyne) bez toho aby som hral. Z časti aj preto, že ma naozaj zaujíma moja reálna štatistika v rámci môjho hrania.
@Tulareanus (07.06.2018 21:37): nekteri v ruznych hrach hrali jen neco, nekteri vsechno, nekteri lzou a nehrali to vubec, nekteri slyseli od kamarada jak to hral, nekteri hrali na yt, nekteri si to uz nepamatuji. Ani casovy udaj na steamu nema vyznam, protoze nekdo zapne hru a pak kouka na serial nebo usne, pripadne to ma zaply jen proto aby mu tam ten cas naskakoval. Ja bych se tim nevzrusoval. Neda se verit nicemu :)
To ako robíte? Vyšlo to pred dvoma dňami a už ste to stihli dohrať? :O Ste si kvôli tomu vzali dovolenku?