teda dost smisene pocity, ze zacatku se to zdalo byt dobre,styl,atmosfera.... ale jakmile na scenu nastoupili emzaci a spolu s nima sci-fi, tak sem na pochybach jesi pokracovat, skoda no :(
@code (komentář): ačkoli na to pravidla vyloženě nejsou, tak zdejší zvyklost je psát obsáhlejší komentáře (skoro až pokusy o recenze). Takže hrozí, že Ti to přesunou do diskuze.
Tak už začínám chápat, proč to řecký guru z adventure index odstřelil.

Hraje si to příliš na moderní adventuru (určité epizody - případy, rozhodnutí, důraz na charaktery) v retro vizuálu. Příběhově to zatím trochu působí jako nějaký young adult román plný fantastiky a "moderních" témat. Hraje se to ovšem dobře a docela se bavím, a je jasné, že to nejspíše bude bavit ty, co si moc tradičních point n click adventur během roku nezahrají. A jen doufám, že to nebude série a spíše se tvůrce zkusí tematicky posunout.
@M.a.t.t. (25.12.2018 22:09): Nejspíše jsem toho dojmu nabyl na základě trailerů a názorů, co jsem po různu četl. Každopádně ona ta hra zpočátku takhle opravdu působí (v určitých pasážích jsem si vzpomněl i na Bloodlines). Až postupem času tenhle element vyprchává.

Jen ale aby bylo jasno, tohle nedorozumění se na hodnocení nepromítlo. Promítlo se na něm, jak příběh obecně postupně slábne (Wall Street spolu s tím zvratem jsou asi dno) a ani závěr není zrovna něco pamětihodného. Je to škoda, protože po nějaké první třetině jsem si říkal, že jestli to takhle půjde dál, mohla by to být klidně devadesátka.
Mrzí mě to, ale musím varovat všechny, co hru ještě nehráli a plánují, protože mají za to, že jde o horor - ruce pryč. Tedy, hororové prvky tu jsou a ze začátku to vypadá velice slibně, ale postupně to slábne. A ten velký zvrat ke konci (na který člověk čeká od začátku) je tu jen pro to, aby si scénarista mohl odškrtnout "Velký zvrat" v TO-DO listu, zhruba tak silně a logicky je v příběhu ukotven. Možná se později rozepíšu více. Ale dojem pár hodin po dohrání je jasný - velká škoda.
@Richmond (09.10.2018 21:23): Více se rozepisuje zde když rozklikneš, ale to vše jsem sem nechtěl dávat :). Nicméně Josef dal zda 8/10, tomu zde jedinému z dosavadních hodnotitlů věřím a tak by to mohlo být docela dobré. Ale věřím i řekovi z adventure index, který má nahráno trochu více než my všichni zde :). Tyto hry s ambivalentním přijetím mám rád, takže tím spíše chci zahrát.
Odborník na adventury jako celek z Adventure index -

UNAVOWED
Interactive Story
Wadjet Eye Games
1/5

[+] • grafika a hudba
[- ] • všechno ostatní

Mr. Gilbert has done his best to make a commercial game following the modern recipe of economic success: a digitized interactive storyboard, with light gameplay, cinematic characters, action determined by the player's choices, melodramatic scenes, well-written dialogues and beautiful appearance. Life Is Strange, The Council, etc. fans will surely be thrilled. The other good will make them ignore it.

No brzy zahraji!
Citace z recenze v odborném časopise Level - Do zdánlivě zastaralého adventurního designu vtiskli rukopis, za který by se nemuseli stydět ani Bioware... taková je adventura Unavowed, inspirovaná legendami RPG žánru... se syrovou atmosférou, šťavnatou popisností, košatými dialogy a nikterak banální zápletkou se hra sebevědomě šplhá na úroveň klasických RPG dobrodružství s perlami typu Shadowrun Returns a Planescape Torment.