Já do score napsal jednou - normálně jsem naškrábal dopis na papír a poslal to. Ti hajzlové nejenom, že mě neotiskli, ale ani mi neodpověděli. Tím u mě Zvelebil skončil :D
Tak mi otiskli dopis ve Score za Zvelebila, ale krásně si to upravili k obrazu svému, aby to vypadalo, že nadávám na Level a je jako chválím, přitom jsem sepsul novou Zveleblovskou redakci jak zákon káže. Od té doby bych do časopisu dopis nikdy nenapsal. Já jsem pak mailoval Zvelebilovi, že to od něj byla pěkná prasárna, tak se mi pomstil tím, že do sloupku rubriky "kudly v zádech" ve Score otiskli můj nějaký příspěvek z MAGEO, kde jsem použil i nějaké vulgarismy :-D
@90210 (23.12.2017 21:39): Já psal jediný, a svezl jsem se na vlně vystupování jako herní postava (John Chaser, ehm), ale hádám otisklý nebyl. Ale tedy určitě jsme se chtěl najít na stránkách Score a Levelu, ale dařilo se jen u seznamů výherců v soutěžích. Docela škoda, že jsme nikdy neposlal nějakou recenzi do toho čtenářského souboje.

Ale opravdu škoda, každý měsíc jsme se nemohl dočkat časopisu, a to už dnes asi zcela nefunguje. Ty dnešní časopisy nemají vůbec tu atmosféru klubu fanoušků her.
@90210 (23.12.2017 21:26): Kdepak, v době kolem 20.čísla jsem měl herní nirvánu, zlatý období :) Jak jsem psal, bylo o dost později, ale zase ne tak moc pozdě a číslo říkat nebudu, nehodlám zde postupovat veřejnou torturu :))
@90210 (23.12.2017 20:43): Právě... ale nejlepší byly vždy dopisy, zvláště tedy ve Score 1-50, tam bylo perel. Zvláště s tím prankem a inženýrem, co si stěžuje na Doom. Nebo jak chtěl každý plakát Lary Croft nebo eventuálně Ravenky, ale to už nevím zda Level či Score, ono to blo skoro to samé :)).
@Drolin (23.12.2017 19:29): To si nemyslím. Psal dobře a byl docela zábavný, pominu-li teda HW, u kterého jsem nikdy netušil, proč bych něco takového měl číst, to si člověk rovnou mohl koupit Chip. Ale je pravda, že s Rybkou byly asi zábavnější diskuse na MAGEu než jeho technicky dokonalé články :-)
Jinak pratele ani to netrvalo moc dlouho, v Britu jsem stravil jen par dni a uz jsem zabil Lorda Britishe. Na tento ultimatni herni achievemt jsem cekal cely zivot. Asi to ale loadnu, neni to vubec takovej nevdecnej dement, jak se vsude psalo, vlastne je to v tomto dile docela sympatak a narozdil od Shamina na me zareagoval tak jak se slusi a patri. Popravde, krome Iola a Sparka jsou zatim vsechna najmutelna NPC uplne neziva a na hovno. Velky zklamani. Po uzasnym zacatku, kdy IoIo na Avatara zareaguje skvele a pote to samy i Spark, mate NPC typu Sentri, Shamino nebo Jaana, ktery vam nereknou vubec nic, tvari se, jako kdyby s nimi mluvil nejaky noname kolega s officu a ne Avatar, ktery se pred nimi zjevil po 200 letech a kdyz je najmete do party, tak jen zerou a bojujou, interakce 0. Narozdil od Iola nebo Sparka, ktery obcas hlaskujou.
@Ringo (23.12.2017 17:29): Jo, ja jsem je pak cetl zpetne a byly vtipny. Urcite to byla jedna z hlavnich osobnosti tehdejsi cesky ceny a mozna je i dnes, to uz nevim. Pro me jsou stezejni Score 1 - rekneme 70, ta prvni Zvelebilovska Score jeste byla ovlivnena byvalou redakci, takze se dala cist a mela i lepsi obalky a plny hry. Excalibur ale vubec, to me minulo a zpetne nemuzu nevidet tu absolutne prisernou grafickou upravu a neuveritelny diletantizmus vsech zucastnenych. Score uz fakticky chyby a blaboly prakticky neobsahovala, az na par vyjimek, ale Ex toho byl plnej. Strasnej casopis.
@90210 (23.12.2017 17:26): No mě právě bavily ty recenze na strategie. Dneska by mě asi nebavilo ani to, takže jsem se Papíkovských čísel klidně zbavil, sice možná trochu teď mrzí, že nemám komplet sérii těch časáků a mám mezi nimi mezeru, ale na druhou stranu, kde bych to skladoval a kolikrát takový časopis vezmu do ruky, že :-) Ale Excalibury 1 - 20 a Score 1 - 30 (než se začal hádat i Ice s Andrewem a pak raději odešel) byly super a beru je jako součást sbírky her, ke kterým mám vtipné texty od nejlepších dvou redaktorů, kteří tu kdy byli :-)
@Ringo (23.12.2017 17:19): Ja jsem Rybku az tak moc nemusel, vetsinou recenzoval divny strategie a psal techbox, kterej me odjakziva zajimal zhruba stejne jako clanky o chovu vcel, krome toho je to uz po mesici uplne bezcenny cteni, narozdil od jinych rubrik. Pak psal jeste divny temata, ktery byly bud asocialni nebo trochu moc akademicky, nebyla to zabava a nedalo se to cist.
@90210 (23.12.2017 16:55): Jo, mě se taky Level strašně protivil, chvíli jsem si jej pak kupoval jen kvůli Rybkovi, Malému a doufal jsem, že tam bude nakonec i ten Andrej psát více, ale pak jsem to přestal kupovat, protože mě začal nudit i Rybka, jeho zájem byl už více technický než herní a to mě nebavilo. BTW Papíkovské Score aly taky překypovalo nudou, ani jsem si ty čísla nenechal. Mám jen Score do čísla 30 a pak těch 10 čísel, jak se Andrew a Ice vrátili. Ono to bylo s nima prostě zábavné číst, i když to bylo třeba o hrách, které by člověk nehrál.
@Ringo (23.12.2017 16:50): Jo, psal tam predtim i potom.

Level byl vzdycky takovej trapne nanicovatej a pozdeji po radikalni zmene cilovky Score s nastupem Zvelebila trapne namachrovanej, ale tezil z nestabilni situace ve Score, odkud nabrali ty nejlepsi autory, protoze samotny jadro Levelu v cele nize zminenymi vubec neumelo psat, a silnyho vydavatelstvi, takze se ten casopis strasne vysvihl s erou plnych her. V ty dobe Fallout a navic v cestine, tomu bohuzel neslo konkurovat. Ja si to tedy nekoupil, ale vetsina lidi jo.
@90210 (23.12.2017 16:47): To ani nevím, že Andrew psal za Papíkovské éry do Levelu, co vím, tak se jeho recenze v Levelu objevily až po odchodu kvůli Zvelebila. Já jsem Level plně ignoroval po nástupu Herodesovy redakce. Průšu jsem fakt nemusel.
@Drolin (23.12.2017 16:25): Ten Plevel zrovna mam, taky ji psal Andref, zatimco ve Score jedna z dobovych recenzentstkych nul nudne Papikovy ery Tomas Varoscak, kterej se pozdeji idealne vyjimal v Gamestaru, kam vsechny tyto nudari presli, kdyz se ICE a Andrew slavne vratili do Score. Bohuzel to nemelo dlouheho trvani, ale o tom az priste..:0)
@ad142 (23.12.2017 15:58): Zaujaly mě ryzím gameplayem a hloubkou příběhu. Mám rád dobré příběhy, ale ne přežvýkávané rozsáhlými texty o počasí, aby se s dozvěděl, že postavu fakt jako zajímá počasí a to jí vtiskne nějaký charakter (takhle jsem to cítil u těch ukecaných infinity a pak pozdějších her). Ve Final Fantasy VII stačilo málo, bubluna s dvěmi řádky a uměli tím vyjádřit strhující události. A pak jsem začal pátrat po dalších a dalších a ve většině prostě ten příběh táhnul. K tomu hezká kreslená grafika třeba, super tahové souboje, nemusel jsem pobíhat s panákama jak v realtimovce, ale přeplo se prostě pěkně do soubojové obrazovky jako ve W7 třeba a bojovalo se na tahy, ve Final Fantasy to bylo ještě okořeněno ATB systémem. K tomu tam byl mnohdy unikátí RPG systém vývoje postavy, který mi sedl jako nikdy nic před tím a bylo hotovo :-) Na PC mě vlastně kromě Ultimovské Série a Dark Sunu a ještě pak Ambesrtat, Ambermoon, Albion s izometrickými pasážemi žádná izometrická RPG hra nezaujala tak, jako ty japonské panáčkoidní. Jo, je to výrazně jiné než dungeony a já to v podstatě považuji za jinou škatulku, proto nikdy nebudu umět říci, jestli se mi více líbí dungeony nebo japonské RPG.
@90210 (23.12.2017 16:04): Na ten kútik si matne spomínam, len som fakt nevedel, že ho mala na starosti žena, ani to, že niekto z nežnejšieho pohlavia bol vtedy v redakcii - vždy som si myslel, že ten názov je další zo skoráckých vtipov, niečo ako keď nazveš nevestinec "U sladkej Irmy" :)

@Ringo (23.12.2017 16:33): Asi sme sa nepochopili, ja som napísal, že som ticho práve preto, že ten rozdiel medzi žánrami, akými si to opísal Ty a ona, je priepastný.
@Tarhiel (23.12.2017 15:10): Ty neznas nejslavnejsi herni rubriku ceskych hernch casopisu "Irenin koutek zoufalcu"? Ta byla dulezitejsi, nez recenze.

@Drolin (23.12.2017 15:13): Ja ji snad ani necetl, recenze na konzole jsem cetl malokdy a specialne Zelda vypada jako hra z roku raz dva.

@Ringo (23.12.2017 15:33): Ja to beru. Pro me osobne jsou ale vrcholem prave Baldur's Gate a obecne hry na Infinty enginu, takze jsem tehdy nemusel hledat nic jinyho.

@Drolin (23.12.2017 15:50): Ve Score byla taky velka recenze na FF7 i FF8, co to tady siris za nepravdy.:0)

Rozdil byl v tom, ze konzole ze Score zmizely, protoze se zacal vydaval Playstation magazin, zatimco v Plevelu ta sekce zustala.
@Tarhiel (23.12.2017 15:40): Právě, Zeldu mám problém označit jen za "akční adventuru", nicméně ani "RPG" se tolik nehodí. Tady jistě není na místě škatulkovaní, ale jen informace, že jde (tedy od Ocariny výše, SNESový díl mě až tak nezaujal, o fantastické hry).

@Ringo (23.12.2017 15:40): To máš pravdu, nicméně to už je minulost (ovšem třeba na příkladu 90210 je vidět, jak to dopadlo :)). Ale máš pravdu, zmínku o Chrono Triggeru si také nepamatuji... ovšem v Levelu byly pěkné recenze Vagrant Story, Legend of Dragoon, velká recenze FFVII ve které se mluví v klidu o smrti Aerith a FFVIII, nebo i Ocarina of Time. Score bylo v tomto jistě slabší.
@Drolin (23.12.2017 15:13): K té Zeldě - do třetího dílu (který jsem i dohrál a nebyl špatný) to byla ryzí adventurní akční zapuzzlovaná arkáda viděna z vrchu (u prvních dvou dílů z boku). Označit toto za RPG byl naprosto mimózní. A aby to nebylo jhen o té Zeldě, tak další takovou, o které se zmínili byl YS, taky plošinovka, s již tedy více RPG prvky, ale tehdy mi to jako prototyp RPG nevyhovovalo, a do třeti C na PC se dostal Xentar, kde souboje probíhaly samy, automaticky, jen se vypočítaly dle statistik....takže tři jediné setkání s tzv. jRPG v našich časácích mi pokřivilo představu o tom, jak je to doopravdy. Zmínky o Final Fantasy, Dragon Questech, Chronotriggeru, Secret of Mana, Lufii 1, 2, Breath of Fire 1, 2....naprosto žádné ve své době. Prostě se tím u nás nikdo nezabýval a snaha o to zanést SNES a Megadrive do časáku v podobě sloupků s minirecenzičkami byla jen o tom, že sáhli po mainstream titulech, které si zapinkal u televize každý, i máma s tátou a babička s dědou.
@90210 (23.12.2017 14:26): njn, už je jedno jak co bylo a nebylo. Já jsem na konzolích objevil spoustu těch nej her, co jsem kdy hrál a vlastně i úpadek RPG na PC a všechny ty Baldursoviny mě přinutily hledat a kouknout prostě jinam. Na konzolích mám v nej hrách asi tolik titulů, co na PC. Samozřejmě díky tomu, že kolem toho roku 2000 byly pro mě všehcny konzolovky novinkou, takže kromě PS1 RPgček jsem se i tam vrátil do první poloviny 90. let a zjistil, že tehry na SNESu byly ty nej hry a i konzole si prošly svým úpadkem, který se projevil na PS2, tedy zhruba o 10 let později, než tomu bylo u PC. Výhodou konzolí bylo trochu to, že tam vznikaly pořád tak trochu oldschoolové tituly, jen ve vyšperkovanější grafice, takže pořád bylo co hrát, např. Dragon Quest 8, Xenosaga, Wild Arms 3, 4...vznikaly i Remaky her ze SNEsu jako třeba Romansing SaGa. Ale to je na hodně dlouhý pokec. Každopádně je zvláštní, že mě asi nejvíce ohromily SNES hry, tedy i na konzolích první polovina 90. let. I když jsme je hrál až po roce 2000, takže mě k nim nemohla poutat žádná nostalgie, je to asi fakt čistě o tom, že ty hry byly tak dobré :-)
@Tarhiel (23.12.2017 15:10): Irena Formánková byla kdysi kočka od Andreje, tak je jasné, že ji přitáhl do redakce a nechal psát. Jako nepsala úplně blbě, jen na to měla trochu jiný pohled a neměla problém tak inkriminovanou Zeldu označit jako RPG :-)
@Ringo (22.12.2017 18:23): Necetl jsem v ty vasi debate pravda vsechno, Zeldu ve Score "recenzovala" Irena Formankova, coz myslim mluvi za vse, ale ty sis na tom hodne ujel, me treba byla jRPG odjakziva u prdele, neresim jestli je to dungeon crawler nebo jRPG, ale jestli me to bavi nebo ne. K FF7 jsem se tehdy bohuzel nedostal, dohral jsem jen demo FF8. Byla to vzdycky z urcity casti takova hipsterina, souviselo to s oblibou anime a mangy, ktera do CR prisla po roce 2000, presne si vybavuju ten nastup, kterej jsem zachytil, prvni filmy etc. Taky jsem na tom svyho casu (tak ve 20-ti letech) trochu ulitaval. Tady to znal malokdo, tak si tim par lidi tak trochu honilo triko, byt nepopiram, ze tam jsou urcite skvely hry, ale skvelych her je...
@90210 (22.12.2017 17:35): No však vždyť o tom tady píšu Drolinovi níže viz 12:16, že já jsem jRPG neměl rád hned. Začalo to Final Fantasy 7. Já to na rovinu přiznávám :-) A za výplod Ďábla jsem to považoval proto, že za nej jRPG se tak nějak obecně považovala Zelda (díky neznalosti tehdejších herních redaktorů) a měl jsem ji tehdy za mustr toho, jak jRPG vypadá :-)