Tak jsem asi trochu rozbil tu strategickou část hry, nevím jak na vyšších obtížnostech, ale nejlepší taktikou se mi osvědčilo zvazalizovat Kyoto... potom vás nikdy nevidí jako hrozbu a vy můžete celkem v klidu obsazovat Japonsko...užitečný je si vazalizovat celkově, protože vazalové mi i po vyhlášení šogunátu zůstávají věrní...

Jinak co se týče těch taktických bitev tak to absolutně nedávám a přitom se na to pěkně kouká...bych uvítal kdyby si to moji generálové vedli sami a já se jenom koukal...nejhorší bitva byla námořní s černou lodí, to byla noční můra. Celkově se cítím jako úplnej idiot, nejsem schopnej to ovládat.
@Barbar Conan (18.09.2016 19:38): Jestli chceš hrát multák, tak je to bída :(. Je to pěkně neférové, protože samurajové vs pušky.. Takže máš level 10 samuraj proti level 4 puškám a rozdrtí tě.

Jinak multák je prča fakt stačí jedna chyba a končíš. Já třeba kolikrát vyhrál prohranou hru. A děla se moc neoplatí.
Naposledy jsem to hrál 3 roky zpět a čekaní na hru bylo kolem hodiny.
Chtěl jsem si koupit nějakou complete edici a pak jsem zjistil, že žádná není! Blíží se leda Gold, ale tam nejsou blood DLC. Creative Assembly může jít leda doprdele, fakt..

EDIT: Nakonec jsem to těm šmejdům dal :-D Ale jenom proto, že zmrdskej steam mě donutil koupit si 5 eur poukaz do steam wallet, když jsem si zakládal účet...
Pěkný komentář. Popravdě asi bych si spíš znovu zahrál jedničku, bojím se že ty nový díly s tolika jednotkama už jsou moc složitý.
@Socrates (12.05.2014 01:22): to myslím záleží na nastavení jazyka samotného steamu - když jsem měl klienta v češtině, každou druhou hru mi instaloval lokalizovanou, když jsem nastavil angličtinu, vše bylo zase v pořádku
@Say (11.05.2014 13:19): Co to meleš, idiote? V životě jsem nestáhnul žádnou hru, co chci, to si koupim ... ale problém vyřešen, přes Steam se tam hodila čeština nějak sama, nerozumim tomu ... takže děkuji ;-) A ty mě neser, Say ;-)
@Arcee (24.10.2013 13:09): Tak potom neviem, ja som presiel kampan 2 krat. Prvy krat na Win XP ked to bola horuca novinka. Pred nedavnom na W7 v DX11 rezime (no nemam to prejdene ale uz mam asi 99,9% hotove). Obidva pripady uplne bezproblemove, dohral som aj 1x kazdu DLC kampan (Rise, Fall) ale este pod XP. Tiez uplne bezproblemovy chod.

Tak neviem, ale prve co ma napadlo je to ze ci nie problem v Nvidia ovladacoch, lebo ja som hral na 2 roznych AMD kartach (4870X2, 7870).
Nope, hraju to na tom co mám v profilu. Teď mi to dokonce i spadlo :-/ ale drželo se to dlouho.
Tak teda neviem, mne Shogun 2 fici ako platinove Rolexky.

Nehras to nahodou na notebooku? Lebo s mobilnymi grafikami tam je nieco s tymto DX11 ze to stale pada a take veci, viem ze jeden kamarat to riesil a vysledok bol hranie DX9.
Netuší někdo proč mi nejde pustit DX11? Ten příkaz jsem ve script logu přepsal a nic :-/
Byla tu řeč o nějakém modu, který posune hranici konce na rok 1700. Mohl bych poprosit o odkaz?
Tak klíč by měl být stále aktuální... Má někdo zájem?
Taky mám ještě 75% slevový kupon platný nějak do 27. května, kdybyste někdo měl zájem. Já na něco takového teď čas nemám.
Chcete někdo Shoguna 2 zadarmo na Steamu? Nevím proč, dostal jsem ho=)

EDIT: Ah, tak pozdě.
Chcete někdo 75% slevu na Shogun 2 na Steamu? Nevím proč jsem dostal dva kupóny:)
Chcete někdo 75% slevu na Shogun 2 na Steamu? Nevím proč jsem dostala dva kupóny:)
Já měl ty výdělky 40k bez daní ;) mívám je od půlky hry vyplé úplně.. A teď mi konečně čas strávený ve hře přinesl ovoce.. Zabil jsem 1 000 jednotek a přišel jen o 200, sice docela haluz protože on jich měl 1 700 a já jen 1 000 ale když jsem obsadil zboku vrchní část města, ostrostřelci mě jistili z kopce, a pak začal střílet na asi 8 skupin vojáků na hradbách podemnou najendou jsem vyhrál.. asi všeci najednou zpanikařili :D Ale super pocit :) i když na easy a přijde mi že PC je opravdu pitomec, ale na druhou stranu.. já taky :D Nebýt děl a tomu že jednotky které měl na hradbách nepřesouval tak bych asi prohrál :D
Celkově mě přijde že kampaň je v Shogunu těžší a prohrát ji není problém :D.
Zvlášť na vysokou či nejvyšší obtížnost je to peklo, protože vám během chvilky vyhlásí všichni válku :D. Ještě když hrajete za frakci která je zhruba uprostřed mapy je to peklo. Já na to nervy nemám :D. Si vzpomíním jak ještě v Medievalu II jsem hrál hrdě na very hard a pohoda :D. Zase tady je dobrý, že když hrajete za císařství nebo shogunát, tak frakce, který jsou na stejný straně vás málokdy zradí a dost vám pomáhají. Záleží taky co to je za frakce. Něco mě ale říká že v Rome II bude víc zásadních změn i v kampani no uvidíme.
@SilentWolf (08.04.2013 22:22): No ja sa vzdy snazim zacinat v nejakom rohu mapy, proste nebyt medzi mlynskymi kamenmi, to je hardcore fakt. Je dolezite mat iba jednu otvorenu frontu co je u centralnych frakcii velky problem. napriklad Rise of samurai som za tych modrych rozohral 3-krat a vzdy som po nejakom case skrachoval na probleme 2-strannej fronty - vychod+zapad. Ked som to potom rozohral za tych zelenych co su na vychode ostrova tak som to na prvy krat dal......

Zaujimave je ze v Empire TW som uspesne dohral ako Prussiu tak aj Austriu co su centralne Europske rise. V samurajovi som to nejako nedaval.

40 000 - no zalezi ake udrzujes dane ale da sa mat aj 100 000.
Nejlépe začínat vlevo, tam jsou 4 u sebe ;) Uděláš obchodní lodě a jen je pošleš do toho místa, vznikne ti obchodní trasa a už se o to nemusíš moc starat.. a těch 10 lodí, ač obchodních.. mi napadli snad jen 2x za kampaň piráti a vždy jsem je porazil.. nemusíš nic řešit ;) Já právě měl v kampani dvojky na konci obrat tak 40 000.. jsem zvědav jak teď no :D
@SilentWolf (08.04.2013 21:57): No ja som tie lode nejako nikdy neskusal, lebo som vybudoval expanzne armady a proste na to uz neboli peniaze :-) Nikdy ma nenapadlo najprv postavit lode a az potom armadu ale dik za tip.... niekedy to vyskusam.

4-6 tisic k dobru je hodne zaujimave cislo.
Já ten mod mám ,proto nerushuju, ale zase když vidím jak kolem mě ovládají třeba už 5 měst, a já jen jedno :D .. Jinak myslím tím udělat obchodní loďky, za 80cca jednu, udělat jich 10 a poslat do jedné z těch 4 oblastí k obchodu.. některá vynáší 400 některá 600.. no a pokud jich tam pošleš 10 máš za tah 4 000- 6 000 k dobru, k tomu vem v úvahu fakt že tam je těch míst 6, já používám jen 4 poblíž, ale prostě vždycky je to taková páteř mé ekonomiky, a po pár tazích jsem "zámožný" :D ale jinak loďstvo taky nemám rád..teď mě v tom FOTS štve :D Ale děla super, Bojoval jsem proti dvojnásobné přesile a ztratil jsem 100 mužů, a on 800 :D