@adam.kulhanek (24.11.2022 12:26): Narazil jsem na radu, běhat pořád dokola bez zastávky na té dlažbě, tzn. držet šipku doleva nebo doprava a ty ohnivé výboje co ti šmějdi pouští je po chvilce začnou zasahovat až se sejmou sami. Sem tam tě zasáhnou a mně to trvalo asi 15 minut, ale vyšlo to :-)
@danny21 (komentář): Jaký zajímavý cheat jsi na kentaury použil? Já jsem s nimi měl taky slušný problém, ale když víš jak na to (třeba z youtube), tak se dají porazit. Ale chce to pevné nervy, to jo.
@Red (30.10.2020 10:34): Fanúšikovský remake dvojky mu asi ťažko spraví chuť, keď je to vlastne to isté čo jednotka, len v inom odtieni a k tomu to ani nie je plná hra. Ako si nakoniec aj naznačil poslednou vetou, je cítiť, že staršie diely Tomb Raidera nie sú vôbec pre neho.
@Sasakr (30.10.2020 00:02): Zkus si spravit chuť fanouškovským remakem první úrovně druhého dílu http://tombraider-dox.com/downloads/, to je prostě nádhera, takhle si hru pamatuju.
Tu starou trilogii jsem zkoušel hrát znovu, ale ani z GOGu se mi na současném pc nespustí pořádně.
Jestli ale není problém v technice ale v tobě. Jestli rád skákáš za nosem místo hledání cesty, tak původní Tomb Raider není úplně hra pro tebe.
Tak to asi vzdám. Je to repetitivní, ubíjející a enormně nasírací nuda. Přeci koho by nebavilo jít 30× stejnou cestou, protože víceméně vše se tu musí dělat metodou pokus omyl. Když k tomu připočteš, že Lara se chytí jak kdy, tak je o opakování a neutuchající nudu postaráno. Hodina v místnosti žádnej čas. Ten level design! V každým levelu je nějaká věc totálně na pěst. Nějaká jedna římsa, co jako římsa ani nevypadá. Nebo vypadá, ty si myslíš, že tudy máš jít, Lara se ale nechce chytit, tak si řekneš, že asi ne, tak hopsáš všude jinde jak kretén. A když po 20 minutách fakt nevíš, mrkneš na youtube, abys zjistil, že to skutečně byla ta první varianta, jen se prostě nechytla. Za dobu, co se tady posunu z jedný do druhý lokace jsem dohrál celej Portal. Do toho bůh ví odkud se spawnující zvířata. Jako sorry ale prostě za mě je to hroznej shit. Asi to hodím z disku.
Tak jsem chtěl zahájit sérii Tomb Raider prvním dílem s tím, že sáhnu po remaku, protože co si tak pamatuju z originálu, když ho hrála bejvalka, tak se tam muselo mačkat tlačítko i na chytání se věcí, a na to bych neměl nervy.

Ale ouha - nemám nervy ani na tohle. Na rok 2007 mi to přijde šíleně old school (a to ani nemluvím o grafice zastaralé tak o 4 roky... sakra, vždyť 2007 vyšlo Crysis!). Herní náplň mě moc nabaví. Hopsat, hopsat a zase hopsat. Nějak mě to nežene kupředu. A co mě včera absolutně nějvíc nasralo, že cesta se rozdvojovala, já si teda jednu vybral, byl tam skluz, já se sklouznul a skončil asi o 5 lokací zpět a musel jít několik minut zpátky na rozcestí, abych se vydal druhou cestou. Nemluvě teda o tom, že byly místa, kde jsem se zakysl, protože jsem to prostě nebyl schopen odskákat.

No nevím, když už jsem to rozehrál, tak to dohraju. Ale odvařenej z toho nejsem ani trochu.
[přesunuto z komentářů]

Řikal jsem si, jestli to bude fungovat, tak napíšu na Databázi komentář! V Řecku ten quest s Posseidonem. Taky jste přišli na to, že musíte upustit (čistě logicky) vodu v nádrži tak, že kostkou zacpete přívod vody? Chvíli jsem tam beznadějně plaval a nemohl s tou zaseklou paletou pohnout, protože jsem uvažoval moc jednoduše. Fakt takhle rafinovaný questy byly v jedničce?
Hoj, neví někdo kde sehnat češtinu? Mám Steam verzi a bohužel čeština není podporována, vím že hra původně byla vydána česky, ale tedka nemůžu nikde sehnat.
[přesunuto z komentářů]

Pro: skákavky, puzzly, design levlu, nepřátele

Proti: nic
Nevite nekdo proc se zastavi hra hraji Laru kroft a jsem v Khamoonův obelisk kde jsou ty 4 mosty pak probehnu chodbou a tam je bilo a sekne se.
Tak jsem si při poslední slevové akci na Steamu koupil právě (a pouze) tuto hru a musím říct, že jsem po prvních hodinách až překvapený, jak moc mě to baví :-). Hlavně ovládání je dost v pohodě (oproti starým dílům přímo výborné).

Asi jediná věc, co mě zatím naštvala, byl depth of field, který jsem poprvé ve velkém zpozoroval při vstupu do lokace s vodopádem, která byla celá, ale opravdu celá zamlžená. Naštěstí nebyl problém to vypnout.

Jen mě to však utvrdilo v tom, jak jsou neustálé snahy o realističnost s pomocí nejmodernějších efektů hloupé, když s tím vývojáři ani nedokážou moc pracovat - podobně jako třeba v případě (snad vždycky) přepáleného HDR či odporného motion blur. Tady navíc tenhle efekt doslova ničí hezky zpracovanou lokaci (zrak nepočítaje).
Pokud to ve finále nebude znít jako v pornu, a pokud nebude na kameře nonstop něco nastříkanýho, tak bych mohl být i spokojenej.
Co říkáte na tu novou podobu Tomb Raideru?

Podle mě je to vůbec nejlíp vypadající věc z letošního E3 a hodně se těším jak to bude vypadat.
Susan Arendrt z Escapist byla v posledním podcastu hodně nadšená, říkala že na E3 měla možnost vidět nějaký dosud nezveřejněný gameplay a prý je to něco neuvěřitelného - hlavně souboje. Prý to není žádná drsná holka, která zabíjí bez mrkuntí oka, ale někdo kdo skutečně je člověk. Komentovala to slovy: "She is SCARED OUT OF HER MIND!"
(viz. příspěvek z 11.04.2009 00:39:13) Chyba se zvukem konečně vyřešena. Kdyby někdo měl stejný problém s X-fi sérií soundblasterek, tak stačí nainstalovat starší ovladače (mám tu nějaké z roku 2007) a vypnout HW akceleraci u zvuku (s novějšími ovladači bohužel ani vypnutí HW akcelerace nějak záhadně nepomáhalo). Stejný problém jsem měl i u TR Legend, tímto ovšem také vyřešen.
No, já jsem dohrál vlastně jen dvojku. Naposledy ani ne moc dávno... Líbilo se mi na ní, že bojuješ hlavně s lidskými nepřáteli (oproti jedničce, kde minimálně zkraje byla jen zvířena) a také to, že si oproti pozdějším dílům vystačíš s méně pohyby. Za sebe můžu jen doporučit, ale uznávám, že to bylo opravdu dlouuuhé... :-)

EDIT: A pod XPama úplně v pohodě...
j.calling.2bad: Tý jo, tak to asi půjdu do těch Chronicles. Díky za tip na další pařbu. :)
Ehm. S jedničkou by problém zřejmě byl, ale Glidos nebo DgVoodoo to jistí. Ostatní díly bez problému hraju na sedmičkách. Nicméně ty starší díly mají mnohem pomalejší tempo a MNOHEM vyšší obtížnost ve všech směrech. Otázkou tedy je, jestli by to fakt bylo něco pro tebe. Jakožto začátečníkovi bych ti doporučil začít pátým dílem, Chronicles. Je tedy z těch starších jednoznačně nejjednodušší a navíc má pramalou příběhovou spojitost s ostatními díly (což koneckonců všechy díly se sebou navzájem), takže zřejmě by bylo nejrozumnější začít s tím, pokud zájem bude. Dvojku a trojku bych si nechal v libovolném pořadí na závěr, jedná se o nejlepší, nejdelší a nejtěžší díly.
j.calling.2bad: Angel of Darkness je blbost, o zbytku jsem slyšel, že je docela problém zprovoznit na XP. Nebo není?
Tak jsem to rozehral a ono se to kupodivu hraje docela prijemne, zatim jen jeden zakys a to v Poseidonove komnate, protoze mi nesly ucpat ty ryby, nez jsem zjistil, ze tam ty kameny musim dotlacit dost presne. Jsem nekde uprostred toho druheho sveta a jsem celkem spokojenej :)
Nevite nekdo co udelat aby mi sel v TR anniversary normalne zvuk, dnes jsem si hru koupil a zvuk se tak nejak strasne seka, zkousel jsem podle technicke podpory ve zvukovych nastaveni nastavit hardwarou akceleraci na zakladni, ale vubec to nepomohlo (zkousel jsem i jine moznosti jako nastavit pouze emulace atd..., ale ani jedno nefungovalo. Ovladace mam aktualni os windows xp a zvukovou kartu Sound Blaster x-fi Xtreme gamer.