To je taková číčovina ..... teď mám problém s letošní výzvou, tohle 10 hodin hrát nebudu..
@Paul (20.02.2016 09:08): To je mi jasný, že na to musím jít od lesa. Jen mě napadlo, jeslti tam není nějaké specifikum, které totálně zabrzdí zbytečně kartu viz. to realistické zpracování vlasů v předchozím Tomb Raideru, které mou tehdejší GTX460 úplně zastavilo.
Tak jsem taky vyzkoušel betu. Nejsem teda cílová skupina - střílečky moc nevyhledávám, online multiplayer už vůbec ne. Každopádně po nedlouhé zkoušce bety mi The Division přijde jako dost špatný výtvor. V té hře není vůbec nic. Jen běhání a střílení. Myšlenka open-world městské akce v co-op provedení je docela fajn, ale čekal bych, že to opravdu bude open-world. Čekal bych mnohem větší volnost a víc možností, jak to město skutečně využít.
Tvl, tak s grafickým nastavením si budu muset mocně pohrát, páč 280 to s nastavením všeho na Max nedá. Nějaký tip, co vypnout? Co třeba není úplně důležitý a zbytečně to zasírá kartu?
To mě poser, mě to docela bavilo, což jsem v žádném případě nečekal. Příjde mi to jako takové promakanější a nekýčové Destiny.
Už jede beta. Zkusil jsem to, došel jsem až k nějakýmu tomu prvnímu outpostu, kterej mám ochránit, a po chvilce střílení mě to odpojilo:-D.

Jede mi to trochu šitově, ale musím Unisoft pochválit za dobrý ovládání a miliardu možností grafickýho nastavení.
@HolyMeatball (16.02.2016 22:27): ehm, ten cgi trailer na dead island je jeden z nejlepších trailerů vůbec :)
Tenhle se tomu vůbec nemůže rovnat.

@Fritol (16.02.2016 22:19): ok, lepší než mít tam eminema nebo rhianu. Ale nemám moc rád takovéhle ultraselfserious trailery co působí jak prvoplánová reklama. Ten Dead Island byl parádní jak se obešel beze slov a měl skvělý koncept a emocionální dopad.
To že tónem hře neodpovídal už je jiná věc :)
@HolyMeatball (16.02.2016 22:27): Trailer na první Dead Island byl taky skvělý :D Samozřejmě byl trochu klamný, ale i tak...

Já mám tyhle videa rád. Jestli si pamatujete ten E3 trailer... to považuju za jeden z nejlepších herních trailerů vůbec. Samozřejmě hru jsem nehrál, nevím jak moc se to blíží těmhle "silným" kecům co používají v trailerech, takže tyhle věci momentálně neřeším.
@Fritol (16.02.2016 22:19): Tvle dyť to je horší jak první trailer na Dead Island. Ten navíc aspoň měl špetku kreativity a obešel se bez zbytečných, děsně otřepaných frází. Mluvím samozřejmě o relaci příběhu a tónu hry vs. to, co se daný trailer/ tv spot snaží nabudit. :)
@HolyMeatball (07.02.2016 14:41): ikdyby Division zklamalo (a o tom pochybuju) tak minimálně Blacklist, Gunslinger a Crew jsou ověřený výbornosti :)
A ten zbytek je taky dobrej, akorát ten AC Rogue mi přišel nic moc.
@Paul (05.02.2016 23:10): Pěkný, pěkný.

Já to snad navzdory těm ouplně prvním dojmům koupím v tom bundlu. Je fakt, že po první hodince jsem byl docela otrávenej, ale další den jsem k tomu sedl znovu, nahrál další hodinku a cosik, a další den jsem to opět chtěl zapnout, a to jakože docela silně...nicméně to už beta skončila. :D

Dá-li satan abych měl výplatu včas, tak to vemu. Už teď vím, že té necelé dvojky nebudu litovat, i kdyby mě konkrétně toto mělo přestat bavit už po deseti hodinách. Jsou tam furt i další hry, které chci, a nové tričko se též bude hodit.
New York jako takový pěkný, ale ty copy/paste byty, kdy i zhozená lampa je naprosto identická, a nalezený loot jakbysmet, na to jsem asi moc zhýčkán odjinud.

Jinak souboje nuda, ale to jsem od střílečky s DPS čekal. Že ale ty stříkačky mohly mít lepší feeling, to mi nikdo nevymluví.

Mno, asi mám po téj hodince dost. Kdybych nestihl betu a místo toho koupil plnou, tak po tomhle začátku by to šlo na refund.
@Garret (30.01.2016 23:59): Normálně, prostě hraješ sám když chceš, když ne tak se přidáš k někomu. V darkzone je PvP kde taky můžeš bejt sám a nemusíš, mimo DZ tě nikdo napadnout nemůže.
Tak ta beta je dost ořezaná, jedna story mise a malá část Manhattanu. Na mě to tedy působí lépe, přijde mi že ten zasněžený NY má skvělou atmosféru a dost se nemůžu dočkat až si ho budu moci projít v plné verzi. Ale taky samozřejmě záleží jak bude napsaný příběh. Ale asi od toho nelze čekat nic extrémně ambiciózního, je to prostě příjemně se hrající střílečka with stats s krásnou grafikou.
Za me tam tedy nevidim jediny duvod, proc to hrat. Neni tam nic zajimavyho, nic co by zaujalo. A v prve rade tomu chybi jakakoliv osobita atmosfera, coz je vzhledem k prostredi a grafice vcelku zarazejici. Ta hra nema zadny kouzlo. Vypada jako syrovej produkt bandy lidi s napadem, ale bez nejakeho tvurciho vedeni.

Co se tyce technicke stranky, tak me dost zklamala fyzika a interakce - zadna. Tady jsem od toho cekal podstatne vic.
15h gameplaye bety solo i s grupou ...
1) vypadá to dobře, i když ve videích to vypadalo líp
2) všechno omezený - 1 hlavní mise a pár vedlejších, 1 skill z každého stromu, jen 3 možné postavy a 1 část města, nic víc
3) v NY pokud nehrajete s grupou (max 4 lidi) tak hráče nepotkáte, jen v pvp k čemu se dostanu
4) UI je hrozný ale člověk na to kouká jako na střílečku a ne jako na MMO ... ale i tak hrozný
5) po několika hodinovém hraní multiplayeru zjistíte, že krýt se za překážkami vůbec nemá smysl, že každej vás vyběhne s brokovnicí a neuděláte s ním nic protože furt dělá kotouly, a když ho náhodou zabijete tak se objeví dalších 7 lidí ačkoli max grupy jsou po 4 ... a pak se raději vrátíte k PVE kde ale vám hra opět připomene že jste po 2h udělali už vše co se udělat dalo :)
za mě - vypadá to hezky, je to dobrej nápad ale provedenej tak napůl, PVE bez lidí s nudnými questy a lehkym UI a naproti tomu PVP kde je snad limit 20 hráčů v jedné lobby a ve kterém přestřelky se zbraněmi vypadají spíš jak kdyby hráči měli v rukou klacky
@Garret (30.01.2016 17:19): většina těch věcí se dá schovat / zmenšit / přesunout. Těch možností co je v menu je snad nejvíc co kdy kdo do AAA hry narval. Massive se nezapřou. V tom videu je všechno default, ještě jsem si tam s ničím nehrál. Ani jsem nevěděl že mám u sebe jinou zbraň než pistoli :D
Kartu mám taktlou o 200Mhz, procesor mám s box chladičem na 4ghz a žádný přídavný větráky. Takže je ve skříni teplo, ale
1) je to tichý
2) je to už 4 roky stabilní
3) jsem línej to jakkoliv řešit :)
@Paul (30.01.2016 06:15): kdyby tam Bugysoft necpal všechny ty ukazatele všeho, docela dobře by se na to koukalo.

ale trochu mě překvapila teplota tvojí GPU - 80° na 970ce je docela dost. máš ji taktovanou?
Včera jsme to s JackCZ zkusili a vytvrdli u toho asi 5 hodin a nakonec jsme i celej obsah bety dohráli. Je to hodně chytlavé, ale stejně jsou naše dojmy trochu rozporuplné. Vizuálně to vypadá skvěle, úvodní lokace je na open world hru HODNĚ detailní a je pořád co prozkoumávat. Zasněžený post apo New York působí výborně, atmosféru to má a trochu jsem zavzpomínal na postarší, leč stále perfektní střílečku Freedom Fighters. Problém ale tak trochu vidím v MMO modelu, který mně osobně příliš nesedí a ač jsem pár MMO her hrál, nikdy jsem je pořádně nepochopil. Z toho, co hra ukázala na začátek, je obtížnost hodně nízká a náplň vedlejších misí hodně primitivní: "dojdi tam, postřílej pár nepřátel, posbírej loot". Co se misí hlavních týče, ty na tom nebyly o moc lépe, ale aspoň obsahovaly docela pěkné cutscény, které toho ale moc hráči neřekly. Prostředí a atmosféra nás vtáhla okamžitě, ale bojím se, že po pár hodinách nás hra velmi rychle omrzí. Nehledě na to, že animace a celková grafická stránka se té z E3 vůbec nepodobá a downgrade je tam cítit. Prostředí je vizuálně nádherné, ale na podněty hráče málo reagující a celkově dost statické, máloco jde prostřelit a pořádně rozstřílet. Postava hráče nezavírá rukou dveře u auta když se za ním kryje (jak bylo ukazováno ve videu z E3), postava neumí skákat (překážky pouze přeskakuje jako u typické konzolové TPS) a animace jsou prostě takové jednodušší, ostatně jak je u MMO her zvykem. Na druhou stranu ale ta hra vypadá na MMO hru pořád hodně dobře. Pro nás to sice asi bude instabuy (můžem se společně procházet po post apo NYC) , ale zároveň tak trochu čekáme, že nás to zklame. Snad se mýlím.

Pár screenů.
Tak jsem si kousek dal a popravdě mě to nijak nechytlo. Nevím, jestli na to ještě budu mít čas, chtěl bych zkusit pár hodin zahrát, ale prvotní dojmy nic moc :/
@kuler91 (29.01.2016 21:32): no v betě není, ale v plné by být mohla ne ? Nebo možná v datadisku, co jsem četl tak bude manhattan a další čvrti jako brooklyn až v datadiscích.
Jinak od Division jsem nikdy survival nečekal, ani to první video mi žádný survival neevokoval, takže v tomto ohledu mě nemělo co zklamat. Vždycky jsem v tom viděl střílečku.
@Paul (29.01.2016 21:04): Ta lokace tam není.
Jinak, důraz na survival prvky asi úplně smazali a je z toho průměrná akcnarna, což je fakt škoda. Já se celkem těšil, ale jak jsem psal včera, tak jsem zklamaný a kupovat v žádném případě nebudu.
@SilentWolf (29.01.2016 12:04): Tak první pulhodina za mnou, celou jsem jí přes shadowplay nahrál a teď se uploaduje. Hodil jsem tam preset ultra, 1080p, framerate cca 40-60, takže pak pár věcí hodím níž ať to z těch 60 nepadá. Graficky je to pěkný, už ne tak wow efekt jako v tom reveal videu z E3 2013 (nechápu že už to jsou dva a půl roku, wtf ?) ale downgrade mi nijak zásadní nepřijde. Ale porovnat to půjde až bude hratelná ta lokace z toho videa (pokud je ve hře).
No a herně je to prostě cover střílečka s RPG prvky, vypadá zábavně, ale zda si jí koupim bude záviset na tom jak kvalitní bude příběhová kampaň a zda jí půjde dohrát solo. O víkendu si to každopádně ještě zahraju, spolu s Crew. Budu mít ubisoft víkend :)

Jinak ty vlny nepřátel jsou lame, je to hold trochu destiny-like bullshit.
@Paul (28.01.2016 22:50): Vyzkoušej a uvidíš :)
Každopádně mě to celkem mrzí, protože jsem Divisionu dával celkem naděje a musím i přiznat, že jsem byl na něj hodně zvědavý, ale po těch 2 hodinách je to úplně fuč a TD si můžu vyškrnout z kalendáře ...
Obávám se osudu Wildland, který vypadá hodně zajímavě, ale zároveň se bojím, že to bude něco podobného ... :(
@kuler91 (28.01.2016 22:29): ouch
já taky vzal přes nvidii tu betu, ale na PC se odemkne až zítra tak testnu přes víkend, jsem zvědav jestli budu mít podobný dojmy..ten zasněženej new york mě furt láká, zato to střílení moc ne.
Tak poznatky po 2 hodinách.

Paule, tohle je úplně jiná hra, proto v tom asi žádnou podobnost s E3 verzí nehledej, protože ta grafika je úplně jinde, až na vyjímky to vypadá jak hezčí hra pro old gen ...

Mise jsou naprosto tragické. V jedné jsem měl zachránit určitě NPC v jedné budově a celá mise probíhala tak, že jsem vešel do místnosti, kde na mě postupně nabíhali vlny nepřátel, kteří vypadali naprosto stejně a o AI se tady asi nedá ani mluvit :), Když člověk vybije jednu místnost, tak popojde do druhého patra a tam ho čeká úplně to stejné. K tomu ještě přičtu divný a nezáživný combat, miliony ukazatelů na všechno a je po zábavě.

Tohle další ubisoft fail a mám takovej pocit, že zatím největší. Ta hra je jednoduše špatná, vůbec nemám pocit z toho, že by to někdo dělal alespoň trochu s láskou .. Spíš si říkám, jestli tohle myslí ubisoft vážně a v den vydání nevytáhne úplně jinou verzi, ze které se posadíme na prdel.

Zkrácená verze : Tohle bych nevzal ani ve výprodeji za stovku .. Jsem zvědavý na váš názor po zahraní :)
Tak dneska jsem na cca 20 minut zkoušel betu a žádné překvápko, co se týče grafiky se nekoná ...
Hra na některých místech vypadá dobře, někde špatně a celkově +- možná trošičku horší průměr, ale hnusné to není. Je to asi podobný downgrade jako u watch dogs, co se týče hratelnosti, tak opět nic převratného a přestřelky mi připadají trochu divné ...
To jsou úplně první pocity a tím pádem od toho neočekávám žádný zázrak, ale průměrnou ubisoft hru.
Večer to ještě tak na 1-2 hoďky zapnu ...
Hmm, tak teď spešl mail od Ubisoftu, že přístup do Bety mám garantovaný a že mi klíč pošlou až beta začne. To omezení na US se asi vztahovalo jen na aktivaci přímo na stránkách. Tak uvidím.

Na The Division jsem zvědavý od prvního představení projektu. Rozhodně bych si betu nenechal ujít.
Obětuj se a jeď na ten víkend do USA, chci vědět jaké to je a jiným lidem než Santům co to nezvládli k bonfiru nevěřím.
@LIUWIL (21.01.2016 17:23): Nejde přes tora aktivovat ? Já takhle hraju jednu čínskou hru sice mám lagy 150-300, ale jde to.. v bfbc2 jsem hral na USA serverech montrealu ping 150 to už se moc nedalo. Při akci to vždy začlo šílet :/.
Tak se mi to začíná jevit spíše jako kooperativní akce, kde příběh nebude hrát moc velkou roli...