@Hitsuran (03.09.2022 19:25): WL je o proti tomuhle omalovánka pro děti. Autoheal, enemáci co čítují, aimbotují hráče a jsou hivemind nesmysly. Tady to působí víc při zemi pokud to hráč hraje na absolutní realismus. Pro mě je WL jedna z nejhorších her.
Už mám přes 500 hodin v BR.
Fakt, ten immersive mód, bez HUD je top notch. AI Sentinel vojáků je výborná, lidská, dělají chyby, komunikují, flankují hráče, používají granáty.
Ten injury systém je doslova revoluční, žádnej nudnej autoheal, ale schytat tři rány, kašlat krev a kulhat s pískotem v uších a krvácet. To je teprve nářez :) adaptivní cover systém tu hru taky povyšuje hodně nahoru, schovávání se ve vegetaci a v blátě, další body nahoru.

Je skutečně škoda, že se na tohle Ubi vykašlal. Kdyby zapracovali víc na immersive, mohla to bejt fakt absolutní top hra. V coopu, ve stealth, bez dronů, s kompasem a dalekohledem a s dobrým týmem se jedná o fenomenální a hlavně nefrustrující zábavu.
Po dementním updatu ubisoft ještě přidal další retardovanější mikrotransakci do hry, nebo tedy přidá. Aukci. Mám fakt dost, VŠECHNY tyhle AAA herní společnosti se můžou jít bodnout :D
@Walome (03.11.2021 13:37): je to furt frustrující pokud hraju na extrémní apod s minimem HUD a nade mnou lítají 4 epileptici co dělají šílený manévry. je to nehratelný.

přál bych si aby nějaká taktická střílečka se zbavila těch dronů. division 2 byla zábava dokud tam nepřišlo black tusk.

dovolim si říct, že neuměj udělat pořádnou AI, tak jich namrdají padesát do základen se dronama aby to byl nějakej "challenge". vždyt i ty Bodark jsou prostě jen reskiny Sentinelů, stejné animace, dělaj stejný věci, říkají stejný věci - je to těžší, pač maj víc armoru a protože drony. achjo
@Walome (03.11.2021 00:16): Jinak já asi si nechám zajít chuť na ten mod. Jelikož tam jsou zas ty dementní drony, tak to pro mě nemá cenu hrát něco takového. Nechápu proč to tam musej cpát, proč to prostě nemůžu mít vypnutý, je to frustrující proti dronům bojovat.

Kor když bych nechtěl ani používat tu neviditelnost, kvůli správnému immersion. ACHJO.
@David_Cravford (30.10.2021 21:22): jojo to mi chybělo u wildlands. Přitom ve Far Cry to tak maj. No nicméně to oslabování nepřítele bylo třeba ve Freedom Fighters a hrozně se mi to líbilo (tam jsi třeba jako první misi zničil helipad a v dalších misích po tobě nešla helikoptéra atd.).
@Walome (30.10.2021 20:46): 50 gb, to vytvořili kompletně celou hru :D masakr. líbí se mi že když obsadíš jedno to území, tak se to nerespawnuje jak v Division 2 takže jsem rád že ta hra bude "někde" končit a nebude to grind.
Tak to vypadá že... ten novej update je absolutní game changer. Nové a lepší enemáci, nové zbraně, outfity z Ghost Recon série, novej typ módu. Nová funkce laseru s nočním viděním. Naprostá pecka a hrozně moc se těším.
Koukni na Ground Branch. Early access se želvím tempem vývoje, ale asi nejbližší věc k původnímu GR.
Raději bych viděl přímé pokračování původního Tom Clancy's Ghost Recon, než všechny tyhle nové díly co jsou jak přes kopírák otevřené open worldy. Původní GR byl něco jako "pěchotní simulátor" (podobných her v té době vzniklo docela dost, dnes aby je člověk počítal na prstech jedné ruky), tyhle nové díly jsou ehm, jako graficky fakt hezké ale hratelnost pokulhává.
Člověk už se chystá ty ubisoftí bezmozky pochválit za to, že Chapter 2 je o stupeň lepší než Chapter 1 ... a oni dají na závěr takovou debilitu. Tactical action my ass, design co nebyl vtipný ani u akčních her na PS2 před 15ti lety.
Poslední misi Amber Sky jsem asi nedal, při startování letadla mi tam vběhl rainbow six noob a letadlo zatočilo a nabouralo :D na to nemám emoce, to holt dám až po eventu.

Ale jinak parádička. Sympaticky obtížný.
Uz muzete stahovat 20gigovy update ktery se spusti za dva dny. Amber Sky. Tralier stoji za vyliz ale mohlo by to byt fajn.
@tomi2k9 (29.11.2020 18:32): když to hraješ ve tmě, která je navíc ted fakt temná, tak to trošku problém je a kor když dron pořádně ani neskenuje okolí. A další věc co mi vadí, jak je to úplně roztáhnutý a natažený, nehoráznej filler.
Ty vole, mise kdy člověk má dronem skenovat nějaké pillary, je perla. JAK TO MOHLO PROJÍT TESTOVÁNÍM? Vždyť ty pillary nejdou ani pořádně vidět v tom obřím okolí a jak textury doskakují :D
@Walome (24.11.2020 22:43): No já si ty svoje obrázky nijak neupravil. Nicméně je potřeba říct, že se to děje na golemu, kde jaksi neexistují srozumitelný pravidla a je to tam všechno tak namletý. Ten počet vojáků v základnách je normálně absurdní a uměle se takhle vymýšlí nějakej challenge pro hráče, ale jinak to jsou totální palety na odstřel co se chovají jak dementi.
Nicméně to, že AI vidí perfektně v noci je taky dost velkej problém. Na jedné základně nešlo vidět skrz sklo, ale AI mě i tak vidělo a šlo hned po mě. A to jak i skáčou na střechy, na který TY se nedostaneš.... no prostě totální trash :) mám chuť to poslat do hnoje a hrát radši Blacklist, co má AIčko promakaný a i stokrát lepší gunplay a celkovej combat.

A jo, to jak se AI hryzá na místě pokud jsou ve žlutém módu, je taky super věc. Prostě stojej jako banda idiotů na místě.
@Walome (24.11.2020 22:00): Bohužel, to nejde udělat jinak. Mám rád když vím kolik mám nábojů. Vlastně jako v realitě víš též kolik máš nábojů a tak :) Běžně to je vyplé, ale jakmile jsem v akci, tak ten interface tam je. A to ani nemluvím o tom kolečku, kde máš na výběr gadgety. PROČ je to tak velký.

A jinak dialogy jsou podle mě ok v poměru s rozbitými herními mechanismy. Nebo jsme se dostali do bodu, kde prostě považujem za normální že hra bude respawnovat nepřátelé protože neumějí udělat chytrý AIčko? A co takhle propady texturama apod, taky chuťovka.
Ale souhlasím s tím, že dialogy jsou trash. Tahle hra je dost rozbitá po všech stránkách, ale je to furt hratelnější než ten hnůj v Bolívii.
@Walome (23.11.2020 10:14): Spíš mě zaráží, že AI doteď není opravený. Zkus stát na skále v úplné temnotě a stejně tě AI bude perfektně detekovat. A to ani nemluvím o tom, že co jsem raidoval golem (mám vypnutý drony) tak mi v jedné základně, co mě objevili, hra respawnula dva drony. To je skutečně dokonalý, že hra klidně spawne proti tobě dva drony. Jo a AI by fakt potřebovalo doladit...

https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/t ... 947ff42b&oe=5FE253E4

takhle se chová profesionálně vycvičená jednotka vlků? Hlavně že opakují "no contact here / copy that"... to je jasný, že tam není kontakt no.
Proboha kdo psal ty dialogy? :) Jakože dřeň příběhu je ok, svět budoucnosti, teroristi, nádhera. Ale kdo proboha psal dialogy mezi Nomadem, kterej byl ve Wildlands prostě zelenej mozek a v Breakpointu podává jabko zraněný ženský a pomáhá hipsterům najít věci po babičce.

Nesere mě to, protože se u toho s kámošema smějem, ale vůbec to nechápu. Mi přijde, jak kdyby kostru napsal někdo, a ty dialogy hodili na hrb dvacítce, která včera vyšla genderový studia.
Jako, ta ropná základna je dobrej nápad, ale nevim jestli někomu přišlo vůbec zdravé, na tu jednu lokaci narvat asi tři tisíce vojáků co jsou na sebe nalepený jako dementi. Někoho sejmu a hned ten druhej o tom ví. A když chtějí hráče dostat, tak jednoduše seskočí z bedny a sejmou ho ze vzduchu. By mě zajímalo, proč na AI kolikrát neplatí stejné podmínky, jako kterými musí projít hráč, ale asi je to v pořádku :)
Na co je ta noc v tý hře temnější, když to AI toho hráče vidí bez nočního vidění? Jaká je logika za tím? :D Není to tak hrozný jako u WL, ale je to furt docela otravný, když já musím používat noční vidění a AI ne. Hlavně že mají dialogy o tom že "ohhh je tu velká tma, noční vidění by pomohlo" :D
Tvl ty Outcast - dvakrat jsem to rozehral a dvakrat zapomnel ze tam neco takovyho je a ze jsem si rikal jak to vysumi doztracena. Takze ono to tam bylo protoze za rok prisel update. Pfff.
Si tak rikam, ze pro cloveka ktery k tomu prijde dneska, tam bude hrozne moc nastaveni.
@David_Cravford (07.11.2020 19:56): tak jasně že když tam jsou 4 tak seš v řiti (kor s gamepadem), ale zase nevim proč je vypínat. Ale tak zase proč ne :)

Co mě překvapilo je ta pomoc "rebelů" jak ve Wildlands, to mi přijde že byl nejzásadnější rozdíl mezi BP a WL, že WL je z dnešního pohledu už spíš taková arkáda, kdežto BP mi přišel víc hardcore. Tak jsem myslel že to byl účel, a ne že to za rok a půl doplněj.

Nicméně jsem rád, že na tom pracujou, jsou to dobrý blbinky, člověk se aspoň nenudí.
@Walome (07.11.2020 17:56): Droni nebudou během putování mapy v základnách. Konečně. Jen v misích. Nevadí mi pojízdné drony, ale ty lítající mrchy.
Jeden mi až tak nevadí, dá se sejmout potichu EMP granátem. Ale pokud jich začne bejt víc, tak je to už totální ptákovina. Třeba čtyři nad jednou základnou a všude odstřelovači :D
Jupí.
Po příštím updatu půjde vypnout kompletně drony!!! Díky bohu. A golem ostrov přístupný pro free roam. Dokonalost.
@Paul (07.10.2020 08:52): U mě to nejspíš dělal ten Titan. Když jsem zkusil schválně Wildlands, tak tam bylo to samé. Otázka je, proč to tam teď není :-D Ale aby to jednou padalo na vulkanu, pak drželo a zase padalo, to už je haluz.
Já už tomu Breakpointu fakt nerozumím. Když jsem ho prvně spustil, měl jsem hrozný grafický glitche na DirectX a na Vulkanu to padalo. Dal jsem hru k ledu a vrátil se později, když hlásili, že hru dali do pořádku. Ok. Stáhl jsem podporu vulkanu pro nVidie a opravdu to ne něm šlo hrát. Jen ve větších městech se to hrozně drbalo, takže nižší textury. Pak jsme to zase na chvíli přestali hrát a jeli jiný věci. Tenhle týden to zapnu, 7.25gb update. Ok. No, a na Vulkanu to opět padá, ale na directech žádný glitche a plynule i na vysoký textury. Ta hra je jeden velký bordel.
Začínám se do toho dostávat - s hrůzou jsem zjistil, že jsou venku 3 episody a my ani nemáme hotovou tu první. Hodně se mi líbí, jak moc po vás vojáci jdou, že nestačí uběhnout jen pár metrů aby vás nechali bejt.

A na chvíli jsem se vrátil k WL a proti tomuhle je to fakt arkáda :D
@Paul (15.09.2020 15:33): Já bych nejvíc chtěl aby to šlo hrát i offline a aby AI bylo o dost lepší (enemáci) a doladit různé bugy a glitche, než dlcčka navíc, ale to jsem asi dost naivní. Aspoň ten Honey no :) snad půjde ale dost dobře vylepšit.

Akorát nechápu, proč je Honey pod kategoriemi SMG, když je to útočná puška, ale ok.

Ty vole, proč ta hra musí být online, mě to furt nejde spustit. Furt nějaký problémy s tim serverem, ježiši. Do háje s tim online nesmyslem.
Ubisoft přidal do hry mojí oblíbenou Honey Badger a jinej obsah navíc. I gunsmith je prej vylepšenej. Už se těším!

Ubisoft doteď neopravil prvek, při kterém když chcete odlákat nepřátelé pomocí explozí apod, tak se bugnou na místě a pokud nyní někoho oddělám, tak automaticky nastane script při kterém se všichni otočí mým směrem a vydají se za mnou. Bylo to ve WL, je to i tady a je to naprosto frustrující.
Jediný způsob, jak setřást kompletní hledanost, zdrhnout kilometr daleko a pak zase zpátky, protože detekce je zřejmě připnutá k určité vzdálenosti. Nechápu to a není to prostě zábava. A dokola do vysílaček opakují týpci, co stojí na místě "nothing to report / someone is out there", tak wtf?
@Korbitch (30.08.2020 22:02): no naštěstí už to mám z krku, ale ta hra na mě sype bugy jak hovado. Nemůžu si vzít jedno collectibles a truhličku z jedné základny, pač je to uvnitř stěny. Spousta hráčů má tenhle problém. A pak ta nekonečná smyčka kdy má postava chce vzít munici a furt to opakuje....to je fakt hrozný :) enemáci co se zasekávají uvnitř stěny, a mohl bych pokračovat
@Korbitch (30.08.2020 01:44): Dodělal jsem jednoho pomocí sniperky, co má kouzelné perky a pomocí bazuky. Ale stejně mě tyhle bitky s timhle monstrem nebaví. Dělám to jen pro to, abych měl všechny sloty jako panter, inženýr apod, kompletní. Já jsem taky panter a proto mě tohle moc nenaplňuje.
Já pak zkusim na druhého použít vrtulník s kulometama.
@David_Cravford (30.08.2020 01:35): Behemot má zaměřovací čidlo cca ve svém středu. Když do něj vystřelíš, na chvíli ochromíš jeho rakety. Co se týče vrtulníků - pokud jsou přímo u Behemota, měj na útočné pušce granátomet. Pokud jsou u Behemota malé drony, jsou první cíl. Ostatně jako vždycky. A také je dobré mít navolenou bazuku, která dává fakt dost + perky. Pokud i tohle nepomůže, zavolej parťáky jako volavky. Taky v táboře volím zvýšenou odolnost. Já hraju na Pantera, takže zmizení se taky hodí. A hodně běhat kolem.
Já tak trošku nechápu, jak má člověk bojovat s tim Behemothem.

Hážu EMP granáty, střílím z těžkého kulometu na jeho slabé místa a stejně ta kravina nechcípne. Aby toho nebylo málo, tak když se snažím vyhýbat jeho raketám, neustále nad hlavou lítají helikoptéry, vojáci slyší ty exploze tak se přidávají proti mě a i droni lítají nad hlavou. JAK mám tady postupovat, poradíte mi někdo?
Potřebuji poradit.
Jelikož já hraju s mini-mapou a chci vidět, kde se enemáci pohybují, tak okey, ale vadí mi vidět skrz zdi jak se ty šipečky pohybují. Je to otravný. V nastavení jsem dal vypnout "HUD" enemáků, ale to potom ani dron nemůže označit na mini-mapě i když to mám nastavený na dynamické. Je možné to nějak udělat tak, abych viděl jen na mapě enemáky ale né přes ty zdi?
@Korbitch (17.08.2020 12:21): Jak kolektivní? Já chci hrát sám, spoléhat se sám na sebe, né na někoho druhého, god damn it. A ano, ONI o tobě nevědí, ale pokud drona střelíš do jeho plechového anusu, tak se vydá za tebou na tu danou lokaci a musíš okamžitě běžet zpátky, dokud se pátrání po tobě nezruší. A já jinak sniper nejsem, mám rád close combat a intenzivní konfrontace, ale bejt zároveň potichu. Tak jak jsem to dělal v Blacklistu. A myslím si, že by bylo víc logický že když střelím tou bazukou do toho parchanta co levituje nad jednom místě, že bude konečně na plech, né že mu to ubere kousek životu, to jsem včera večer při hraní šílel. Ale to je maličkost, to byl jeden dron. Jsem zvědav jak to provedu, až jich tam bude někde víc :)))

Vlastně jak říkal Tomáš z Tartarus, ty droni tam jsou snad jen pro to, aby se uměle natáhla hra, protože mě to taky nebaví proti nim. Narušuje to tempo a ani se proti nim nedá vymyslet nějaká solidní taktika. Máš tu například tu obří mrchu, ten tank co brání třeba určitou lokaci - říkal jsem si, jak na to? Postříkal jsem se tím sprejem, naházel do dálky diverzní granáty a měl jsem pohodu. Dá se taktizovat snad s každým dronem, jen né proti tomuhle epileptickýmu sráčovi.
@David_Cravford (16.08.2020 22:42): Tak třeba to chce dát kolektivní palbu na cíl a tím okamžitě vyřadit dron z provozu. Když je člověk dobře schovaný, ostatní nemají šanci ho najít. Co se týče těch epileptických záchvatů, myslíš, že by bylo logičtější, kdyby jsi ho trefil a on čekal na další zásah? Btw, je tam perk na snipu právě proti dronům a robotům.
@Paul (16.08.2020 20:17): Přiznám se, ta hra je LEPŠÍ než Wildlands téměř po všech stránkách. Perfektní gun play, skvělej immersive mod a konečně aspoň solidní AI. Je sice blbá jak prase, ale aspoň to nevynahrazuje čítama. Konečně je zábava hrát na nejtěžší obtížnosti. Nooooooooo beru to trošku zpátky, jak má člověk vlastně tohle hrát stealth kvůli dronům, do kterých jednou střelíš a dostanou špičkovej epileptickej záchvat? Né fakt, já některým herním mechanismům prostě nerozumím......je to frustrující a naprosto dementní. Hlavně když člověk chce snipovat z dálky. Proč furt musej něčím ty hry dosrat :)
S vědomím toho, co se poslední dobou valí z Ubisoftu ven, jsem se u tohoto dialogu musel temně pousmát

Jinak už v tom mám kolem 80 hodin, ale ukazuje mi to 85% main story done, takže už se blížím závěru.

jak je na tom AI v týhle hře? To Wildlands je tak strašně zabugované. Příklad, přijedou posily Unidad a já je setřesu. zůstávají v základně a kryjou se a pokaždý když se snažim obejít enemáky ze druhý strany, automaticky vědí kde jsem. jak jsou na tom nepřátelé v týhle hře, taky dokážou tyhle hackerský zázraky, nebo to ubisoft nějak vylepšil?
@Paul (09.08.2020 19:58): Na dx se tohle neděje, ale jede to na nich o dost hůř, takže radši ten vulkan. Jsem rád, že to vůbec jede. Ještě před pár měsíci to na něm mrzlo. Stáhl jsem podporu vulkanu pro nVidie a freezy se nekonaj. A je to jen v kouřových a ohnivých efektech. Minikostičky v tom vidím no, líp to asi nepopíšu.
Z důvodu hnusných grafických glitchů na DX to raději hraju na vulkanu, na kterém mi to konečně drží, lépe se to hýbe, ale efekty ohně a kouře jsou jak v rozlišení 800x600. Prostě miniaturní kostičky. Má někdo?