@Paul (30.07.2020 21:58): se mi líbí jak drží tu pistol, škoda, že ve Wildlands to má směrem nahoru :) SPOILER: jinak já hrál jednu misi se Samem na ps4 a musim říct, že to byla fakt volovina. Vůbec, absolutně vůbec to nezapadalo to toho konceptu Splinter Cell jako takového. Nejvíc pobavilo, když Fisher se tam pral se dvouma týpkama a nedával to..... takhle fakt nefunguje Fisher, jak ho znám. Během dne, s nočním viděním na hlavě a nechat se prozradit :D hlavně tam pak respawnout enemáky všude po cestě no..
Mám v tom nějakých 12 hodin a byť jsou zde bizarní přešlapy jež mi trochu vadí (chybí holster, přestože animace tu pro něj jsou, zvlášní animace chůze, zbytečně nepřehlednej interface, nepřesně sedící lipsync..), tak mě to zatím baví víc než Wildlands. Klade to větší důraz na immersion a atmosféru a nepůsobí to až tak moc jako Ubisoft: The Game. Cinematičtější dialogy, v mikro detailu lepší grafika, propracovanější a méně schematické mise. Ten unguided a immersive mode dělá hodně. A jsem zvědav na to Splinter Cell dlc.
@Korbitch (09.04.2020 18:22): Nemyslel jsem to tak, že by sis vymýšlel, jen mi to přijde divný. Breakpoint nemám, takže jsem to schválně zkusil jak píšeš v RDR2. Měl jsem fullscreen na 60. Nastavil jsem ho na 50, přeplo se to (TV zobrazila 1080p 50hz notifikaci). Pak jsem zapl Borderless místo fullscreenu aniž bych sahal na Hz, a co se nestalo? Hra se přepla do borderless a TV mi zobrazila notifikaci 1080p 60hz, přesně jak má, protože si v borderless módu bere refresh z Windows, kde mám nastaveno 60.
Jestli se to u tebe chová jinak, tak nechápu proč. Buď máš ve windows v ten moment taky 50hz, nebo ti to řekne že to jede borderless, ale přitom je to dál fullscreen. Nebo je tam nějakej bizár.
@Paul (09.04.2020 11:16): Můžeš vyzkoušet v RDR 2 sám, pokud máš pc verzi. Já nemám důvod si tady nijak vymýšlet :-) Udělám to přesně tak, jak říkám, snímky jsou na 50 a kdykoliv během pauzy přejíždím na druhý monitor. Ano, při jakékoliv jiné grafické změně mi to přepne snímky na 75hz, ale pak už udělám zase ten fígl s fullscreenem. Prostě to jde :-)
zkontrolujte si ještě nastavení toho windows game mode a u AMD a NVIDIA jejích služeb - to vše totiž dělá overlay na hru a někdy to blokuje hraní ve fullscreenu, i když se tak hra nastaví.
@Korbitch (09.04.2020 07:19): Nechci si hrát na odborníka, ale mám pocit, že zrovna tahle "vychytávka" moc nepomáhá, protože když je hra v borderless, bere si jako základ nastavenou snímkovou frekvenci monitoru. Proto to nejde v borderless/windowed změnit. Nebo jsem žil ve lži?

@AppleCore (08.04.2020 21:49): Jinak co píše Korbitch, nemáš borderless mode? To pak ale nedává smysl, proč to ve FullHD a 4K funguje :/
@AppleCore (08.04.2020 21:49): A máš obraz nastaven na fullscreen? Mám ten dojem, že když tam je borderless, tak to nejde. Já to dělám tak i v RDR, že pokud chci změnit snímkovou frekvenci, nastavím fullscreen, zněním hz a zase dám borderless.
Zdar pařani,
nevěděl by náhodou někdo, proč mi při 2K rozlišení nejde nastavit 60hz, přestože u 4K nebo FHD to jde?

Díky
@Nikdykde (28.03.2020 21:26): časem to asi fakt koupím. Možná to budu hrát paralelně s tou Personou, nevím. Většinu her teď stejně ještě podle mě odloží kvůli koroně, tak by Breakpoint mohl dostat šanci.. a líbí se mi, že to můžu zapnout kdykoliv, klidně i na pár minut zkusit nějakou základnu a po smrti to vypnout a nemám z toho vůbec špatný pocit, prostě jsem si chvíli zastřílel.

Teď by to strašně chtělo predátor event.. :D
@SilentWolf (28.03.2020 09:40): a u terminátora eventu dostaneš zbraně s lepším efektem proti robotům i dronům, včetně užitečného granátometu, kterej se právě hodí na Behemothy. A uvidíš továrnu Skynetu :)
@SilentWolf (28.03.2020 09:40): Behemoth. Na otho jsme si bral specializaci Panter, ten má strej díky kterýmu ho po omezenou dobu mnohem hůře zachytávají senzory dronů, i Behemotha. Dost ale na to, abys jej obral o skillpointy i plánečky.
@Nikdykde (28.03.2020 01:40): oni neměli na začátku žádné "esa v rukávu". Teď když si takovou věc dovolím, hned na mě letí nějaká raketa, hned už se u mě hemží drony, které jsou smrtící, nehledě na zážitek, jaký jsem měl, když jsem se snažil ukrást blueprint z ruin kde hlídkoval nějaký lepší automatický "tank".. tam jsem se cítíl jak v terminátorovi. :D

Jinak zde by mi hodně seděl spíš predátor event. Díky tom tu trochu cítím, jak se mi plní dětské sny, kdy jsem vždycky chtěl hru s podobným prostředím, mít možnost se tam plazit a plácat si bahno na obličej apod.. cítit se jako v predátorovi, jako jo.. chytlo mě to. Ani mi nevadí, že nějakou základnu opakuji třeba 5x, ale je mi jasné, že to brzo omrzí. Ale jako na občasné zastřílení je to fajn. Podle mě mi to bude chybět, jak skončí free víkend. :D

Teď jsem lovil v bažinách skupinu vojáků a začalo pršet, nademnou kroužily drony.. prostě parádní atmosféra. To se tomu upřít nedá.
@SilentWolf (27.03.2020 13:13): Ještě mne napadá, zda tam nemají dynamickou AI. To se občas dělá, že pro novýho hráče je to na začátku nastavený jako nízká AI pro NPC a postupně se přidává. Zaujalo mne, že se ti navzájem sráželi v autech, tohle se mi nikdy nestalo, naopak jsem až měl hrůzu, jak se ty hovádka uměj domluvit.
Jen připomenu, že by tam měl probíhat i event s Terminátorem. Mně se moc líbil a navíc, padnou tam nějaký originální zbraně, který jinde nejsou.
Dobře, malinko přituhuje. Občas nepřátele překvapí, když si myslím, že kolem mě nikdo není ale sotva vystřelím a preventivně se stáhnu, tak už tam někdo rushem vyrazil na tu mou pozici. Na začátku se to nedělo, to se fakt nechali odstřelovat docela pasivně s občasným "oh shit" což bylo vše, na co se zmohli.

A navíc... mě to docela baví. :D

edit: cha, včera jsem psal jak to může někoho navnadit ke koupit a teď koupi sám zvažuji.. :D když kolem vás krouží drony, nepřátelé šmejdí kolem a vy ležíte v trávě a přemýšlíte jestli vystřelit nebo ne.. jo.. je to cool.
@S4TW (27.03.2020 10:58): tak ekonomika teď naše peníze potřebuje :D jako jo, taky čekám, kdy se to vrátí, ale zatím nic, naopak jsem byl nedávko překvapenej, že ty srdcovky jsem si nechal, když jsem je našel v kravici.

Zkus to - zdarma. Já měl taky, než přišly Wildlands a ano, je to trochu debilnější než s myší, ale ono nemusíš dávat headshoty, nemusíš bejt PCMR, je to takový pesantsnký šudlání, ale je to i tak zábava.
@Walome (27.03.2020 10:03): jsem si právě vzpomněl, jak jsi rozprodával svojí sbírku her... já tu svou prostě jednou vyhodil do popelnice a to i takové kousky jako Mafia, Vietcong, H&D v big boxech... teď mám zase životní etapu, kdy si sháním hry, které pro mě za celou dobu měly nějaký význam, takový proces, jak vyhodit peníze...

ale to už jsme hodně daleko od tématu GR... ten bych mimochodem rád zahrál, ale na compu by to byla zbytečná bída s FPS a na konzoli mám pořád respekt z controlleru :(
@Walome (27.03.2020 08:09): Tak MGS:V byl taky v určitých ohledech docela cringe.. když jsme likvidoval polovinu základny tak, že jsem pořád vypínal generátor elektřiny. :D chtělo by to nějak redefinovat žánr.
@Walome (27.03.2020 07:31): Já si právě koupil teď myš, protože jsem měl kancelářskou a z nostalgie chtěl zkusit Unreal Tournament 1999 a vůbec to nešlo, tak jsem upgradoval na nejlevnější razerku. A jak vyskočil Breakpoint free tak mě napadlo, že si zase okusím trochu toho PC Master Race pocitu a otestuji myš.. :D A jo.. cítím to no. Asi to fakt ničí immerzi.. :D ale tak co, cítím se jako Ghost.

A jak říkám, silné chvíle když ležím v trávě a něco kolem mě se děje to má. Docela bych takhle uvítal nový Splinter Cell. Možná.. až skončí free víkend.. tak mi to bude chybět. :D :D
@SilentWolf (27.03.2020 06:45): jako jo no je pravda ze na obtiznosti pridava ten gamepad se kterym neumim (ale nedavno jsem bohuzel zjistil ze uz lip, nez s mysi). Treba Wildlands hraju tri roky a neni to stoprocentni gamer vykon!

Nicmene AI je podle me uplne cajk. Jasne, jsou tupejsi (cca na urovni deus ex), ale zase je jich tam jak nasrano, takze kdyby meli vsichni slyset a videt, tak se to nebude dat hrat. A treba ve WL i slysel vystrely ze zbrani s tlumicem, coz mi prijde dobry. Ale tak jsem fanboy no, tu hru miluju :)
@Walome (27.03.2020 00:02): to je asi tím. Je to headshot simulátor protože i samopal je strašně přesný. Tím, že hraju na myši. Teď jsem čistil přístav v rámci mise se Samem Fisherem a jako jo.. atmosféra, kdy kolem vás jezdí robo auta a drony a vy se maskujete v blátě, je parádní. Natož když kolem projížděl trojice džípů. Sice se rozhodli otočit se zpět a tak do sebe cca 5 minut naráželi, ale dobré. :-D A to prostředí je top. Takže své kouzlo to má.

S těmi Wolfy je to asi díky tomu immersive módu. Fakt stačí headka komukoliv, ať už má přilbu nebo ne. Což je samozřejmě dobře. Ale kolegové nikdy moc nereagují.
@SilentWolf (26.03.2020 16:40): jen pokud jsi prostě tak dobrý střelec, že bys je střílel mimo armor, např, do hlavy, do očí a podobně. Hra je postavená jako střílečka a ne RPG jako divize (na to bacha, je to skutečně něco naprosto jinýho, DIvize je RPG o čísilkách, proto tam vystřílíš zásobník do hlavy a musíš ještě jeden. Je to jedna z mutací diabla.). U Breakpointu čísla u gearu znamenají efektivitu – i bez nich ti střílení do neprůlstřelný vesty u nepřítele jaksi trvá (logicky), u zapnutýho gearu má jaksi ještě zvýšenou efektivitu – a nepřítel se během toho skreje, nebo sám spustí palbu, má řekněme prostě oproti tobě na začátku kvalitnější výzbroj (ale zase tak extrémní to není, já dával i ty líp vybavený na začátku docela běžně).
Ale když ho střelíš správně do hlavy, tak stačí jedna rána. To platí všude a u všech (ale i u tebe, tak bacha :)

Ghost Recon je taktická střílečka, kde ale nejvíc je tvůj skil. Ty hodnoty gearu jsou spíš bonus pro nás, co máme taky rádi navíc progres a chyba u téhle hry byla její příliš brzké vydání, kdy to nebylo možné vypnout, ale hra s tím zjevně počítala.

Pokud se chystáš na personu, tak nebudeš mít čas na nich jinýho a až ji dohraješ, tak už bude Breakpoint v mnohem větší slevě, s dalšíma opravama a vydanejma dalšíma datadiskama a navíc si budeš moct zavolat i spolubojovníky ovládanými A.I. a vydávat jim rozkazy.

Jako na řádění v taktické střílečce v open worldu nemá Breakpoint konkurenci a je docela slušně zaplněný i obsahem. Mapa je na mnoha místech neuvěřitelně kvalitně udělaná a snaží se aby to všechno mělo i nějakou logiku.
@Nikdykde (26.03.2020 16:26): Takže kdybych nejel na immersive tak ty Wolves na začátku tak lehce nezabiju? Protože při prvním pokusu na normal jsem to ani nezkoušel. To je teda asi plus, pokud to má být.

Faktem ale zůstává, že se nepřátelé kryjí jakoby z opačné strany. Že klidně přijedu na motorce po hlavní cestě a týpci se tam baví, že to opravdu nikdo nemohl přežít. Že ležím v trávě kde o mě zakopne nepřítel, já ho ubodám a ty dva týpky co mě u toho sledují stihnu zastřelit.

Gunplay je super a líbí se mi to prostředí. Možná bych i zvažoval následnou koupi. Ale zase si říkám, že když už bych hrál něco mimo můj obvyklý žánr, možná by nebylo od věci zkusit i Division 2.

edit: ale ne, dám tomu ten víkend. Pak vyjde stejně Persona 5 Royal.
Je to výborná taktická hra, hodně rozpacovaný Wildlands.

Navíc s nástupem nové sezóny je to možný hrát jako Splinter cell, je tam i specializace Echelon. A pak i skin samontého Sama. Včera jsem to zkoušel a doclea těžkou základnu odplížil a maximálně používal nůž nebo pistoli. U zapnuté vlastnosti této specializace je přítomná i možnost použít zaměření tří hlav nepřátel a pak jejich rychlej odstřel, jako v SC dva díly nazad.
Když se to podělá, dá se to pak přežít, normálně se probojovat.

Mám verzi na XOX, kteoru hraju aktivně a i na PC (obojí hraju na gamepadu), ani v jedné nemám problém s A.I. protivníků, který se uměj přeskupovat, krýt se, nacházet si výhodné pozice pro útok na mojí pozici.

Má to vynikající dynamický soundtrack.

Má to funkční gun-fu.
Pohyblivost postavy a její ovladatelnost, i chování zbraní je výtečné a můžete si to hrát i jako 80tkovej akční film, vpadnout do místnosti a překvapenou skvadru vojáků oddělat.

SIlent Wolf nenapsal několik důležitých věcí, např. v immersive mode se vypíná hodnoty gear, takže pokud umíte střílet, začnete zabíjet i na začátku klidně těžké protivníky, který by jinak vám byly zapovězený do doby, než budete mít level gearu. Je to vaše herní svoboda.

Společné hry jsou nastaveny tak, že každýmu to respektuje jeho nastavení, zda má gear nebo ne, mapu nebo ne a podobně. To je důležité. Já si zvolil vlastní nastavení, vypnul mapy, nechal jen kompas, při přebíjení ztrácím náboje v zásobníku, pomalejší regeneraci, důležitost sledovat i stanimu a podobně.

Samozřejmě to není pro lidi, co potřebují ke všemu aby je hra vedla a byly všude značky a scripty. Je to totální open world, kterej můžete hrát jak chcete a umíte. Na začátku klidně zabijte jednoho z hlavních bossů. Nikdo vám v ničem nebrání.

Mně se líbí i příběh co tam je, ale když jsem četl recenze - rozhodně ho vnímám jinak než herní novináři, co znají jen filmy na netflixu. Takže to bude prostě silně subjektivní. Ten svět se mi taky líbí, jednotlivé frakce i skupiny a osoby mají pochopitelné motivace, ale i vlastní nějaký postoje a vykazujou nějakou politickou a názorovou orientaci – když s nima kecáte a zajímáte se o to, zjistíte že to rozhodně není hloupě napsáno. STřetává se tam dokonce několik hodně zajímavejch životních postojí a filozofií, zaujalo me i zpracování transhumanismu (to nejsou transky, je to druh humanismu).

A tohle rozhodně není všechno.
@Korbitch (26.03.2020 14:54): no já nevím, já od toho čekal něco jiného. Teď jsem to teda místo na normal rozjel na naprosto nejtěžší s tím immersive modem. A hned na začátku se díváš na tu bandu z té Wolves skupiny (hlavní záporáci), nebo jak se jim bude říkat. Počítal jsem se smrtí, ale chtěl jsem zkusit, zda se mi podaří zabít aspoň jednoho.. tak jsem sejmul jednoho, a pak druhého, třetího.. až jsem je zabil všechny (myslím 7).. na jeden zásobník. :D Mě baví to zasazení a atmosféra... ale celou dobu jsem si myslel, že to je prostě něco jiného.. teď zpětně jsem se podíval na recenze, ani jsem nevěděl, že to tak těžce strhali.

Mě to přijde jako trolling. Psal do toho někdo vůbec A.I.? :D Zabil jsem už tak 25 nepřátel a nikdo po mě ani nevystřelil a to se o stealth zrovna nesnažím. :D :D Pár hodin tomu asi dám... chci si zahrát nějakou novější hru a trošku si zastřílet na myši, tohle splní obojí.. ale teda.. zírám.. :D

edit: jako zadarmo to určitě zkus. Když ležíš na zemi zaplácaný blátem a kolem tebe chodí 3 vojáci a povídají si mezi sebou, tak to atmosféru má.. pak o tebe ale jeden zakopne, tak ho ubodáš.. je to fajn. :D
To je snad nejhorší umělá inteligence, co jsem kdy ve hře zažil.. :D Jsem zvědavý, jestli jim ten víkend zdarma získá nějaké nové platící hráče. Přitom to vypadá tak slibně :/
Tak tohle je hodně solidní update. Díky "Immersive" modu si z toho můžete udělat úplně jinou, hardcorovější hru. I like it!
-No Gear Level
-Ammo Loss on Reload
-Choose to carry 1 primary weapon
-Limit the number of bandages your Ghost can carry
-Choose to limit, remove or increase your health regeneration
-Private Mode (takže neuvidíte v bázi bambilion hráčů)

Takže reinstall :)
Taková zajímavost, postřeh z diskuzí na síti.

Hodně lidí se mne na internetu snažlo přesvědčit, že Breakpoint je špatná hra, ale nedokázalo přesně popsat v čem (obecné je to Ubisoft tady fakt nestačí a je to jen fráze). Zajímavé bylo, že v té chvíli ti lidé vystupovali jako nadšenci do her jako MGS nebo Sama Fishera. Nyní vyšlo nové Call of Duty (které je prostě Call of Duty) a objevil jsem tam u toho spoustu dlouhých nadšených komentářů od těhto lidí. Přečetl jsem si je.

Někdy by mne zajímalo, zda lidé pochopí, že ve hrách stejně jako jinde existují různé žánry a že je třeba když někdo miluje akční MP v Call of Duty, který jsou hodně akční a agresivní a můžete tam umírat docela dost, že taktická střílečka druhu Breakpoint nebo Wildlands je naprosto něco jinýho a i v PvP je každá smrt prostě chyba a musí se postupovat úplně jinak, protože tady je střílení an všechny strany přece cesta ke smrti a ne k vítězství. No a singl, ten je u CoD scriptovaný koridor, plný filmečků.
To je nebe a dudy. Srovnávat bych si to endovolil, ale chápu že když někdo prožívá jedno, nesedne mu to druhé.

To jsou přece brutálně rozdílné druhy hraní, víc to už snad ani nejde.

Vy tu snad někdo hrajete Wildlands nebo Breakpoint jako Call of Duty?