Tintin in Tibet

Infogrames •  East Point Software (PC) •  Bit Managers (GB, GBC, SegaGG)
1996
2001

Tintin in Tibet je hra podle stejnojmenného komiksu belgického spisovatele a ilustrátora Hergého. Tento dvacátý příběh v pořadí je považován za autorův nejoblíbenější. Tintin zde hledá svého ztraceného čínského přítele Chang Chong-Chena. Komiks vybočuje z ostatních hlavně tím, že v době jeho tvorby podstupoval autor psychickou léčbu z depresí (rozváděl se s manželkou). Děj je více komplexnější a celou dobu je v něm Tintin převážně sám, proto byl pro účely hry vybrán tento komix.

Jedná se o plošinovku s hratelností podobnou předchozí hře Infogrames, Asterix and Obelix (1996). Tintin v Tibetu je francouzskou odpovědí na americké adventury s Indiana Jonesem.

:-) Tak World of Goo a Machinarium mám za sebou, ale na Syberii, Syberii 2 a celou sérii Broken Sword se chystám. Já teď momentálně mimo jiné hraji datadisk k Mafii 2 a je to fakt nehorázný béčko, ještě že jsem si to nekupoval. :-) Jinak to The Lost Vikings rád zkusím, vypadá to zajímavě.

Škoda, že jsem se k této povedené hře nedostal dříve, patrně bych dal o něco vyšší hodnocení. Nyní nemůžu objektivně posoudit, jak by mě hra bavila v době, když jsem byl o hodně mladší a četl jsem komiksy s Tintinem, jeho roztomilým psíkem a dalšími super postavami o sto šest a čekal rok co rok na nové album/alba, co u nás vydával Albatros a ještě vydává. Také mimochodem Tintina dávali i v televizi jako pěkný animovaný seriál.

Ale zpět ke hře. Ta je zdařila na dobu, kdy vyšla a mohla směle konkurovat podobným titulům. Nyní už nemá hra současným hráčům co nabídnout a když jsem jí hrál já, tak akorát z nostalgie a přehlížel věci, kterých by si jiný hráč všiml a vypíchl je.

Každopádně Tintin je můj nejoblíbenější komiksový hrdina a proto této hře dávám zasloužilých 70% z pohledu, jak vidím hru teď a jak jsem si její hraní plné nostalgie užíval.

Pro: stará dosová hra jak se patří, vystupuje zde komiksová postavička Tintin

Proti: s tím souvisí i těžká obtížnost, jako u většiny dosových her