@ZephyrCZ (21.01.2023 10:27): Podle mě jsou třeba zvládnuty lépe, než Monkey Island 4, který je taky v 3D a vlastně používá podobný styl interakce s prostředím, ale u něj mi to přišlo katastrofální, zatímco u Alone in the Dark mi to přišlo celkem fajn, byť samozřejmě nějaké ty výtky k nenalezeným předmětům, přesto, že jsem tam hledal, bych měl.
Time Gate: Knight´s Chase, to je teď po Alone in the Dark 1, 2, 3 moje nová modla. Nechápu, jak jsem tento titul mohl tak upozadit a vlastně časem vytěsnit a přivedla mě k němu teď vlastně Alone in the Dark trilogie. Ono je to ve stejném engine, a opět od Infogrames. Ze Score jsem měl z recenze v té době zafixované akorát ty screeny s rytíři a meči, na text jsem si po těch letech nepamatoval a vždycky jsem myslel, že je to taková ta středověká šermovačka, jak se to tehdy stávalo moderním. A ono to fakt hodně zajímavá adventura s pár akčními prvky, vlastně stejně jako v Alone in the Dark.
@ZephyrCZ (10.05.2021 23:03): Je to tak. Mozek holt s plynoucím časem vytěsňuje negativní zážitky a zůstane jen to hezký :) Navíc já jsem "zamrznul" s hrami někdy kolem roku 2000. Aktivně se hrám už nevěnuji (nic mi dnešní tvorba neříká a není čas...), soudobé věci jsou mi prakticky cizí. Jen tu a tam udělám výjimky (Deus Ex: HR, Braid, GTA V, FAR: Lone Sails...).
@RadaRD (10.05.2021 22:53): Ono to tak je často. Že to co jsme vnímali dříve jako fantastický zážitek, dnes tak vnímáno není. Tím jak se změnila doma, jak jsme se změnili my. Ať tak nebo tak, ve své době to věřím bylo lepší, ale tehdy se hrám odpouštělo téměř vše. Navíc, u mě 45 procent znamená pouze lehce podprůměrnou hru. 50 procent beru jako průměr. Ne jako herní časopisy, kde má průměrná hra 70 procenta a 50 procent je už katastrofa... :)
@ZephyrCZ (08.05.2021 15:55): Hmm, mám na hru mnohem mnohem lepší a kladnější vzpomínky, než zmiňuješ ve svém commentu ke hře :) Ale já to hrál v době, kdy hra vyšla (mám dokonce originálku), takže mé kladné vzpomínky jsou poplatné své době. Dnes už mne neláká si ji znovu zahrát, maximálně shlédnout něčí gameplay na YT :)
@RadaRD (05.05.2021 22:55): Oficiálně na Steamu i GOGu se dá koupit jen originální VGA verze. SVGA asi momentálně legálně nikde, ale když navštívíš strejdu Googla, tak to najdeš za chvíli. Mě to trvalo asi třicet vteřin.
Škoda, že (ve své době) nebylo žádné pokračování. Hra mě tehdy dost bavila a oproti "hranaté" grafice série Alone, tohle bylo příjemné osvěžení... Jinak se prý dá sehnat (obtížně) i verze v SVGA grafice? Já to hrál zcela jistě ve 320x200px.
O této hře jsem ani nevěděl, ale vypadá dost zajímavě.

Ečstaticu doporučuju se nedívat jen na obrázky ale i na videa. Ty animace jsou úplně někde jinde a ta kombinace pohádkové barevné grafiky a vtipných animací v kombinaci s temným středověkem, nahotou a gore je okouzlující a nezapomenutelná. Mám spoustu vzpomínek, třeba jak jsem slavně porazil opilého velkomedvěda, utíkal před po sexu toužící tlusťošce, zmenšenej zkoumal nory skřítků nebo se pokoušel chodit v těžkém brnění. Člověk se u toho směje a přitom prochází kolem ukřižovaných a pověšených mrtvol.
@Phoenix (30.04.2021 07:48): BioForge znám, zmiňoval jsem ho v komentáři k Alone in the Dark 3. Je to už hodně dlouho, co jsem tuhle hru hrál a dohrál, asi bych si ho mohl zahrát znovu. :)

Ečstatica se mi nikdy nelíbila svým zpracováním, ale je pravda, že je to dojem pouze na základě obrázků, nikdy jsem tyhle hry nehrál. Uvidím, třeba se na ně zkusím také podívat.

Jinak, Time Gate zatím docela jde. Sice tím, jak se mi zjevuje nepřítel v muzeu a neuvěřitelně zle se směje (a zavírá dveře, ehm) a tím, jak rytíře v černé zbroji s obřím jednoručním mečem umlátím pouze pěstí netrénovaného mladého kluka nepůsobí moc atmosféricky, ale hra se prozatím vyhýbá brutálním nelogickým postupům, jako je v AitD2 a AitD3. Takže dveře otevřené šroubovákem, či zničení přístroje pomocí hasicího přístroje, to je prozatím v pohodě. :)
Vzhledem k dohrání původní trilogie Alone in the Dark, se rovnou podívám na Time Gate. Stejní tvůrci, vylepšený engine, nový příběh.. Jsem zvědavý. :)