@Cobot (11.02.2016 10:49): Ale to já vím, jaká je situace, proto mi děti v This War of Mine přišlo jako zjevení. A to si fakt pro ně ve vybombardovaném městě přijde sociálka? :D Nebo jak je to vyřešeno?
@Walome (11.02.2016 10:43): Ne fakt ne. Proč myslíš, že děti nejsou v žádné hře, kde by mohli přijít k úhoně? Prostě je to moc citlivé. V naší kultuře můžeš od rána do večera zabíjet jen dospělý a sex až po desátý. Děti jsou tabu.
Smradi v datáči jsou k ničemu pánž nemůžou chcípnout. Když to poděláte tak vám je maximálně odvede norská sociálka Barnevernet. Takže se motivace udržet je naživu dost snižuje.

Když už dopr. dělám depresivní hru, která má člověku ukázat hrůzy války, tak to kua udělám pořádně. Hra v tomhle směru celkem funguje. Politická korektnost, zkáza západní civilizace.
Tak jsem to dohrál podruhé, opět bez větších problémů. Zvedám hodnocení o 5 procent. Hra má úžasnou atmosféru a není problém si ji zahrát po čase znovu.

Jinak o sekerce jsem se dozvěděl asi v polovině hry úplnou náhodou, když jsem ji někde našel a viděl novou ikonku. Při prvním hraní jsem o ni nezavadil.
@Barbar Conan (11.12.2015 11:37): Pokud vím, tak léky jsou jí na nic, když umře hlady.

O sekerce jsem se dočetl až po dvaceti dnech. Tak jsem si poprvé vyrobil sekeru a rozsekal nábytek.
Destilační přístroj jsem nestavěl vůbec. Postavil jsem tři postele, jedno křeslo - stačilo to.
Ale za celou hru jsem nikoho nezabil ani jsem nic nekradl (tedy pokud jde o ikonku krádeže).
@Hrdlodus (11.12.2015 00:40): Jn, starej pár byl milej, proto mi bylo docela líto, když jsem je uplně vybílil, ale babce sem nechal aspoň léky :-D

@Walome (11.12.2015 00:42): Jeden z nejdůležitějších kroků je co nejdřív sekerkou rozsekat přebytečnej nábytek, ale to jste předpokládám všichni udělali :-D Umožní to člověku se pár dní o dřevo vůbec nestarat, což je dobře, protože se stackuje jen po 2 kusech. Destilovací přístroj se ukázal taky jako dost účinnej prostředek.

Já teda měl materiálů vždycky málo, ale možná proto, že jsem jim udělal docela luxusní barák; každej měl svojí postel a křeslo, dvoje kamna, dva destilátory atd. Měl jsem ale tak od 15. dne strašně moc zbraní.
Základem je se nebát a jít i do nebezpečnejch oblastí a tam postupně všechny stealth killnout nožem a zbraně pak vyměnit u podomního obchodníka. Za zabíjení raiderů ani není moc velkej postih, takže se z toho postavy nesesypou...

Nejlehčí hra je samozřejmě s partou psychopatů, ostatně stejně jako v reálném životě :-D
@Walome (10.12.2015 21:31): Postav troubu, postav zahrádku, postav obě pasti na krysy, postav čističku vody, sežeň si zbraň, v noci posílej ven toho s největším batohem.
Samozřejmě pokud uděláš chybu nebo se stane něco špatného, může Tě to stáhnout do spirály, ze které se pomalu dostává.
@Walome (10.12.2015 14:59): Mně něco ukradli jen jednou - pár kapek vody a konzervu.
Každou noc jsem měl někoho na hlídce. Nejprve byl jeden, pak dva. Když jsem po pár dnech vyrobil pistoli, už jsem nechával na stráži jednoho.
Později jsem si pořídil brokovnici, pak pušku. Sice to už nebylo potřeba, ale postavil jsem ještě dveře, protože jsem stejně nevěděl, co s materiálem.
Neměl jsem tak žádné problémy s útočníky. Zpočátku mi ještě asi třikrát nebo čtyřikrát někoho zranili, ale to nebyl problém. Později jsem se už nemusel bát vůbec.
@Hrdlodus (10.12.2015 14:13): Já takových výletů zažil... taky jsem si jednou spletl lokaci a šel jsem do už vybrané, taky jsem několikrát zemřel (holt lopata není nejlepší zbraň) atd.

Co mi na celé hře asi nejvíc vadí jsou ty noční vpády, které ti vezmou cenné věci jako jídlo a pití a léky a jde proti nim pramálo dělat, hlavně v úvodu hry. A i když máš zabedněnej celej dům a lepší dveře, pořád to není jistota. Leda mít pro každou psotavu kvér, ale to se mi ještě nepdoařilo.
@Walome (10.12.2015 13:41): Tak jednou jsem měl výlet beze smyslu. Vydal jsem se podívat se do tiché čtvrti. Ten starý pár byl velmi milý. Doufal jsem aspoň v pár prken a harabudí, ale oni měli zahradu pečlivě uklizenou. Tak jsem odešel s prázdnou.
@Bodkin (10.12.2015 11:32): Neptám, oznamuji :) Já už měl postav dost, u některých nevím k čemu jim nějaký sklil je, ale rád si na to přijdu. Ono když je tam učitelka, která se projeví až v DLC, tak to asi ani nemám šanci zatím zjistit.

Jinak nevím jak vy, ale já to hraju s tužkou a papírem abych věděl v jaký lokaci zbyl jakej bordel.
Deskovka pro příští rok :)

Backpack je někdy menší někdy větší :) Čas ubíhá rychle, protože přes den toho není moc potřeba udělat.

Každopádně jsem dost lama, jak tak čtu, všichni to dohrávaj s prstem v nose, jen já mám rekord 22 dní.
Po 6 dnech zatím hezké. Čas ubíhá dost rychle a backpack je dost malý. Tak se obávám dalších dní.
Dohráno. Tak to nebylo těžké. Surovin dostatek, zima krátká, lupiči odraženi.
Zaujalo mě třeba, že po pár pokusech na kytaru se postava naučí hrát.
Jinak krásná grafika a povedené herní mechaniky.
Jsem se k tomu vrátil a jsem rád za tu pauzu, protože jsem si na nějaké věci musel opět vzpomenout + se člověku neotráví monology a dialogy. Měl jsem skvěle započnutou hru. Nikdo nebyl na začátku zraněn a dostal jsem do party bývalého vojáku... který bohužel zemřel kvůli mé nešikovnosti šestého dne. Dostal to samopalem a nestačil se ani divit.

Udržel jsem se do 22. dne, ale šlo to od desíti k pěti celou dobu, velkou ranou byla smrt další členky party a druhý den další (jsem levej :D). Poslední týpek umřel kvůli zranění z nočního přepadení, vykrvácel a skoro i umrzl.

Veselá hra!
Nic moc, dal jsem to na druhý rozehrání, jelikož při prvním se mi oběsil scavenger s 15 slotama potom, co jsem ho nechal vyvraždit jeden barák. Jinak to bylo dost jednoduchý, hrozně málo možností výstavby a vylepšování. Taková jednohubka, co je dobrá na "zapůsobení" ale ne na hraní , jenže takový laciný fígle na Barbara Conana neplatí.
+5% za reveal trailer :-D
Tyvole, hra pro mě. Začneš hrát a nevíš vo co go a poraď si sám :D

kuuur... ony nejdou přesouvat už postavený předměty... okej!

ooo, ten moment, kdy někomu vlezete do vily krást a oni jsou to stejní vystrašení chudáci jako vy...

Tak jo, mám za sebou 15 dní, přičemž jsem nepřišel na x věcí a žil jsem tak dlouho jen proto, že avataři mají docela trpělivost a výdrž. Je to hodně depresivní, hodně silné, ale mám podezření, že to po pár rozehráních už nebude tak působivé.
Toto je jedna z hier, ktoré mám na liste - must buy. Som na to vážne veľmi zvedavý.
@Karasman (01.06.2015 08:11): Ono hodně záleží na tom, co ti to vygeneruje. Já jsem třeba na první save držel nějakých 25 dní, ale díky sněhu, který mě odřízl od všech nevylootovaných oblastí mi došlo jídlo i dřevo na podpal. A další snad 4 savy jsem díky zákeřnému generátoru vydržel sotva 10 dní. Takže to buď opravdu nějak pozměnili, nebo si měl z pekla štěstí.
Tak jsem nakonec minulý týden neodolal a v jedné akci si to koupil. Nevím, jestli od vydání neproběhly nějaké důležité patche, ale po přečtení diskuze musím říct, že vůbec nemám problémy, které zde většina hráčů psala. Hraju stále svoji první hru, den tuším 35 nebo tak nějak, všech zásob mraky, nikdo z mých 4 lidí není zraněný nebo zabitý, zimu jsem přečkal v pohodě, pěstuju si vlastní zeleninu, tabák, dělám chlast, centrálně topím, nábojů a zbraní hromada, takže mě nikdo nevykrad, barák upgradnutý na maximum, zkrátka pohoda.

Každopádně mě to ale baví hodně (i když je pravda, že chvílemi je to už trochu stereotypní), je to skvělý nápad a i velký (i když trochu nevyužitý) potenciál. Jediné, čeho se bojím, že až to dohraju, nebude moc motivace to rozjet znovu. Resp. možná to pak dám ještě jednou, ale i víc asi ne. Plnou palbu bych za to asi nedal.
Čau nemá někdo na tuhle hru nějaký základní tutoriál, docela by se mi hodil.
Do konce války dohráno dvakrát. Docela lehké, pokud se nezačíná v zimě, ale hrozně fajn. Doufám v nějaké rozšíření.
@Matthew.J (02.12.2014 17:38): Nechci tady z toho dělat debatu o GamerGate. Jaký byl ale účel postnutí toho obrázku do téhle diskuze? Jediný účel co vidím je útok na Briannu Wu. Přestaň už s off-topicem.