Další nedostatky hry:

1.) Člověk horko těžko sežene nějaké náboje do zbraní, ale je mu to stejně k ničemu, protože všechny stejně vystří obránci při obraně základny.

2.) Není nad to, když banditi přes noc zraní postavy, které nejsou na hlídce, ale spí v posteli ...

3.) Jak fungují ty souboje jsem stále nějak jaksi nepochopil ...
@Akhera (02.12.2014 14:19): Nevidím sůvislost mezi dementníma sračkama co blije na twitteru a slušnýma reakcama na ně (viz ten obrázek) a útokama které Brianna připisuje gamergate. Nebo to na tom obrázku je podle tebe útok!?

Co počítáš jako útoky? Myslíš jako když si z ní lidi dělali srandu pomocí meme kterým si předtím dělala srandu ona z nich? Nebo myslíš doxx a výhružky jednoho anonyma? To první by sa dalo připsat gamergate (a já to za útok nepovažuju) to druhé těžko.
Žánr - plošinovka :-/ Ale tak plošiny tam jsou, jen je to takové jiné než klasická plošinovka.
Yep může, pokud si vyloženě vybere, ale je na to menší šance...

Jinak máš ale asi pravdu, nic by se tím nezkazilo.

btw - Děcka jsou hrozný průser, naprosto chápu, že je někde úplně ignorují.
@Akhera (30.11.2014 09:52): To skoro vypadá jako by na světě bylo i málo žen :) Tak pokud tam žádné vývojářky nejsou, je možný, že tam mají své rodinné příslušníky, nebo prostě melu kraviny ;)

Jo, taky mě to napadlo, že by s tím měli jen zbytečné problémy a rozebíralo by se to více než samotná hra, tak je asi dobře, že tam nejsou. Mimochodem asi jsem divnej, ale když na mě v nějaké hře zaůtočí žena, taky s tím mám docela problém, tak trochu mi k vám ta přehnaná agresivita nesedí :)
@Can (30.11.2014 09:32): Jestli jsou všechny postavy dělané podle vývojářů, tak to ukazuje na jiný problém - málo vývojářek :)
EDIT: Teď jsem koukla na credits a mezi vývojáři není jediná žena. Takže ženské postavy asi podle vývojářek stejně nejsou.

Děti bych taky přivítala. Jsou tu jen ty, co od tebe chtějí pomoc pro svou matku. Ale chápu že je asi nechtějí přidat, protože hra kde běžně umírají děti by se asi nesetkala moc s pochopením
@ugraugra (30.11.2014 09:37): Ok, zase by se dalo namítat, co ty které do škloly ještě nechodí, co jsou těsně po škole, co byly zrovna doma atd, ale je to jen hra, na kterou se navíc docela těšim, takže nemám vůbec žádnej důvod jí něco takovýho vyčítat, tohle prostě beru. Jen mě to v té souvislosti napadlo, dík za upřesnění..

Jsem hlavně rád, že se vývojářům už podařilo zaplatit vývoj, takže jen tak dál a víc takových nápadů.
@Akhera (29.11.2014 22:53): To mě fakt ani nepapadlo, ale taky bych chtěl mít i v jiných hrách více ženských postav, ale je to asi tím, že jsem chlap :) A to nemyslím nějak zle, do některých her by se ženy vyloženě hodily a nejsou tam a v některých jsou zbytečně protlačeny, aby tam jen prostě byla nějaká ta žena. (Mimochodem, že si nikdo nestěžoval, že nepřátelé ve hrách byli taky většinou jen muži a to zas nikomu nevadilo, čím to asi bude ;)

A k téhle hře, řekl bych, že důvodem proč je tam více mužů je hlavně to, že jsou postavy dělané podle vývojářů, tak předpokládám, že tam je vývojářů o něco více, než vývojářek. Ale pokud budou nějaké postavy přidávat, rozhodně bych se za více žen nezlobil...

Pak by si mohla vlastně namítat i to, že tam nejsou děti, které jsou bohužel v každé válce taky. (Pokud tam teda nejsou, zatim jsem to ještě nehrál, ale předpokládám, že ne)
Je to klasický sexismus. Nechat zabít chlapa nebo mít chlapa jako monstrum vraždící civilisty je snazší a bezpečnější.
Btw, z těch herních charakterů mužů by šli do armády reálně tak dva...
@Say (29.11.2014 21:48): To vysvětluje že existují muži civilisti. Ne však že jich je víc než žen.

Je tolik válečných her, kde ženy nemůžou být příliš reprezentovány, protože by to nebylo realistické. Tohle je zrovna hra, kde by to mělo být obráceně. A přesto není.
Hmm, tak jsem si na wikině prohlížela, jaké vlastně všechny postavy ve hře jsou a uvědomila jsem si zajímavou věc - z 12 postav je jen 5 žen. Neměli by civilisti ve válečné zóně být převážně ženy?
@PoetaBezRymu (27.11.2014 02:50): sdílím tvoje frustrace, ze hry mám podobné pocity. Je to pěkný koncept zabitý příliš mnoha divnostmi v ovládání a fatálním rozporem, kdy hra neví, co vlastně je - na jednu stranu snaha o těžký survival realismus (všechny ty potřeby a jak je těžké je obstarat, depresivní atmosféra), která je z druhé strany podkopávána naopak nesmyslnými ústupky realismu gameplayi (jeden filtr stačí na litr vody, fakt? Proč proboha nemohou chodit na výzvědy skupiny lidí? Chodit sólo by byla ve skutečnosti sebevražda.... atd)
Zajímavá hra, ale přesto mám pár věcí, které mě na této hře neuvěřitelně štvou a kvůli kterým, to odmítám dále hrát.

1.) Člověk prvních pár her hraje stylem pokus omyl, přičemž spoustu věcí, na které přijde, že si ve hře nemůže dovolit, je spíš chybou hry, než něčím, co by mělo nějakou logiku, např: Asi kolem jedenáctého dne mi na trhu zabili člověka, protože jsem si chtěl vzít láhev alkoholu, kterou si tam den předtím položil - Umělá inteligence to ale pochopila tak, že kradu a všichni se na mě vrhli - další den, jsem na to stejné místo šel s dalším člověkem, abych si vzal věci, co měl u sebe onen nebožtík, tak se vše samozřejmě znovu opakovalo a zabili mi i toho dalšího. (zjištěno asi po 3 hodinách hraní, přičemž nemělo důvod hrát dále, protože v domě mi zůstal poslední přeživší, ke všemu zraněný, po útoku banditů .. (viz bod 4.) ...)

2.) Hra je neuvěřitelně zdlouhavá. 80% času jsem netrávil hraním, ale tím, že jsem se koukal, jak přeživší spí v posteli, protože (znovu logika hry), když mám postavy v posteli, jsou unavené a já dám na konec dne (a může být i začátek dne), tak samozřejmě, že postavy nedoregenerují, ale do dalšího dne jdou s tired, z dne předchozího. Takže musím počkat, až se vyspí (což je otázka asi 5 minut tupého zírání do monitoru) a teprve potom dát další den.

3.) Naprosto hloupé nakupování zboží na tržnici. Za jeden drahokam jsem u lékárnika koupil asi 5 balení prášků + 2 obvazy, poté jsem šel za prodavačem, co prodává cigarety, alkohol, atd a zde jsem za 1 balení prášků nakoupil asi 50 cigaret (i ty nejlepší) + 2 láhve alkoholu a poté jsem šel vedle za prodavačem jídla, kde jsem za 5 nejlepším cigaret koupil jídlo asi tak na týden .... a nejvtipnější bylo, když jsem pak šel znovu k lékárníkovi a za 2 lepší cigarety, nakoupil 1 balení prášků, což už jsem bral jako výsměch ...

4.) Nechápu princip obrany před bandity. Asi od desátého dne mě začali napadat skoro každou druhou noc, přičemž jsem měl v domě 4 lidi, kdy šel vždy v noci jeden ven a další tři hlídali. Za zbraně jsem měl sekeru a nůž, které jsem nechával doma. I přesto, pokaždé, když jsem došel ráno do domu, tak jsem díky tomu měl všechny 3 zraněné a potřebovali obvaz. Když jsem jim onen obvaz obstaral, tak příští noc, když jsem je nechal na hlídce, mě znovu napadli a potřeba nových obvazů se další ráno opakovalo. A takhle se mi to stalo asi 3x, než mě to totálně znechutilo celou hru .....

5.) Doprčic, jak se proboha zvětšuje ten batoh?? To je tak hloupý, že ty postavy unesou tak málo... já chápu, je to reálné, normální člověk taky neunese tunu dřeva, ale kdyby aspoň mohli chodit spolu dva, aby unesli víc. Fakt mě unavovalo, že jsem se do nějaké lokace musel vracet třeba tři noci po sobě a během dne neustále do zblbnutí opakovat pořád ty stejné operace, jako jídlo, postel, jídlo, postel, jídlo postel a u všeho muset čekat, než se vykoná .... unavující.

6.) Nechápu způsob, jak se dostat nepozorovaně do domu. Pokaždé, když jsem do nějakého vniknul a snažil se být co nejtižší, tak mě stejně postavy třeba o dvě patra výš slyšeli a během pár vteřin se ke mně seběhli, takže mi nezbylo než utéct.

...
@ugraugra (22.11.2014 20:16): Ja se pomerne brzo v prvni hre dostal k nozi. A zazmatkoval v tom dome s tim starym chlapem a jeho zenou. Zenska me uvidela a zavolala manzela, ja myslel ze ma nejakou zbran tak se mi ho nejak podarilo na jednu ranu kuchnout (prave i ten "zamerovac" zoranzovel a tak to je nejaky rychly zabiti). Zenska rvala o pomoc, leknul sem se ze nekdo pribehne tak dostala taky jednu navstevu nozem :D Pri druhy hre co jedu tedka, sem sel sice se zbrani, ale oni jen kecali at jim nic neudelam, tak sem si nabral nejaky veci a vypadnul.
@Vitorio (22.11.2014 20:05): No já ani nevím jak se střílí, zatím jsem se jen boxoval a pokaždé jsem prohrál xD To se mi právě na hře líbí, že můžeš bejt agresivní a všechny postřílet, nebo procházet mírumilovně.
@ugraugra (22.11.2014 20:01): Jo soucastky tak myslim mel, zbrane ne. Ale tak je mozny jak pises ze to je nejak nahodne generovany. Nebo sem tam byl v nespravnej den. Tri je docela dost :D Hlavne to neni zadna prdel nekoho zastrelit, kdyz strilis bez mireni (nebo proste kdyz ten kurzor neni oranzovej) tak to je hodne velka loterie, plus se pri prestrelce vzdycky nejak leknu a snazim se utikat pryc :D
@Vitorio (22.11.2014 19:50): Nevím jestli se to nějak náhodně generuje, ale v mojí hře prodával součástky + poškozené zbraně hned ten první obchodník zprava na náměstí. Ale ty zbraně měl jen občas. V tom baráku nalevo jsou normálně nějací vojáci, co tě vyhazují když tam vejdeš, ale řekl bych že tam jsou tak 3 - to by se dalo vystřílet :D
@ugraugra (22.11.2014 19:27): Stejne si i tak (s helmou a vestou + zbran) nedovedu predstavit vyrazit treba do toho hotelu a dalsich lokaci s pomerne dost ozbrojenejma postavama.

Na namesti se vyrazil v prvni hre a bylo pod palbou sniperu, takze si nepresel ani od toho zacatku k tomu pomniku bez zasahu. A ted pri druhym rozehrani sem hledal kdo tam prodava nejaky zbrane nebo aspon soucastky a nikde nic. Plus je na druhym konci nejakej zavrenej barak a vypada to ze tam je nejakej pohyb, tak nevim jestli tam vyrazit abych to tam neschytal :D
@Vitorio (22.11.2014 19:03): Tu helmu jsem viděl prodávat na náměstí někdy okolo 40. dne. Nosnost mě taky štve, vyřešilo by to, kdyby mohlo jít v noci víc lidí najednou, což je věc, která mě na hře štve asi nejvíc že to nejde. U garáže jde spát asi jen otec a syn tam stojí, ale jsou tam zavřené dveře a když neuděláš rámus, tak to tam můžeš v klidu vykrást.
@ugraugra (22.11.2014 18:24): Na neprozkoumany lokace/lokace s divnejma lidma tu zbran vezmu, ale tam kde uz jen sbiram veci mi ty dve polozky zabiraj misto. Cimz se dostavam k otazce jestli je nejaka moznost navysit misto v batohu. Tech 12 (10 a 8) polozek je zalostne malo.

No vidis, to sem ani nevedel ze jdou spat (teda ten otec vim, ten lezel, zahlidnul me u dveri a volal na poplach) V garazi to zatim vzdycky skoncilo dvema mrtvolama :D

Taky je sranda, jak kdyz sem zrovna v ty garazi tyhle dva zabil, tak se postava vratila domu. Vsichni smutny, nemohli to pochopit. Ale staci aby nekdo prisel ke dverim ze potrebuje pomoct - tak se pomuze. A nasledne sou vsichni ok a jakoby se nic nestalo.

edit: Jeste k tomu mistu v batohu - kdyz tam jde udelat ta neprustrelna vesta a helma (na kterou sem jeste nenarazil). To kdyz vyrazim na pruzkum a vezmu to na sebe, plus zbran a naboje, mozna pacidlo ci šperhák, tak nic ani domu nedonesu :D
@Vitorio (22.11.2014 18:19): Tak nábojů je málo, takže myslim, že nejlepší je brát si střelné zbraně se scavengerem na výlety a doma nechat jen nože a aspon dva lidi na guardu, tím se ubráníš většině nájezdů.

Tu garáž jsem nakonec udělal tak, že jsem se tam připlížil, schoval se do stínu a čekal až borci zahlásí, že jdou spát a pak vešel do té první místnosti, kde byla bedna s moc hezkejma zásobama. Musel jsem tam 4x než jsem to všechno odnesl xD
S tim vykradanim je to taky v haji kdyz si clovek teda konecne nekde najde/vyrobi strelnou zbran a ma par naboju, tak nejmin v polovine pripadu kdyz me vykradou tak se obyvatele rozhodnou strilet jak na divokym zapade. A padne na to hafo naboju, ktery zase musim nekde sehnat.

A i pres uplne zabarikadovanej barak (i s tema vylepsenejma dverma) tam stejne 2x ze 3 noci nekdo vleze a vznika ten uz mnou vyse zminovanej problem s nabojema.

Docela by me zajimalo kolik je ve hre takovejch momentu jako v tom squatu s tim bezdomovcem co chce jidlo. Ten kdyz mu clovek teda da konzervu tak me odvedl v baraku na jedno misto a tam byly nejaky sperky a flaska chlastu. Pocitam ze i v ty garazi kdyby clovek dal nejaky ty leky/bandaze tomu typkovi ze by taky pustil chlup, ale to by nesmel tasit zbran uz pri pozdravu :D
@Dromed (22.11.2014 16:59): Na tu zimu to chce postavit upgradované topení a mít v něm pořád tak 5 špalků - od obchodníků se palivo na topení dá koupit poměrně lacino, je to lepší jak si ho vyrábět sám ze dřeva. Jinak teplota klesne na nulu a všichni začnou být nachcípaní a v depresi a pak už je to jen otázka času než se vše sesype.

Jinak s jedním člověkem je to podle mě těžké, jak říkáš - pořád tě pak vykrádají a to snižuje morálku. Já už od začátku stavěl barikády a za celou dobu mě vykradli asi 2x, jinak jsem se vždy ubránil a to bylo myslím dost důležité pro úspěšné dohrání.
Hrál jsem to asi 2 dny v kuse a max jsem vydržel asi 35 dní. Jak přijde zima tak je to fakt krutý. Hrál jsem to i s jedním člověkem a šlo to docela dobře, akorát mě pořád vykrádali jelikož neměl kdo hlídat, ale většinou si člověk přinese víc věcí než mu ukradnou a navíc když se živí jenom jeden žaludek.
@Vitorio (21.11.2014 22:09): Tak se mi to podařilo dohrát, skončilo mi to 45. den. A to jsem ani jednou nevystřelil, ale zabili mi 4 lidi.

Během zimy jsem málem skončil, už jsem neměl čím topit a v ruce poslední kniha, všichni nachcípaný, přístupný lokace vykradený, ostatní nepřístupné. Naštěstí se to pak vše obrátilo, konečně se mi podařilo pořádně rozjet výrobu alkoholu a zjistil jsem, že na central square mi za to daj majlant (narozdíl od toho týpka co chodí až ke dveřím, kterej mě vždy oškubal). Asi by to chtělo trochu lépe vybalancovat, protože stačilo přijít se 2 flaškama a vždy jsem odcházel s plnym batohem super věcí včetně léků a jídla bez jakéhokoliv rizika. Potom mi přijde zbytečné chodit někam scavengerovat a riskovat. Asi rozjedu novou hru a budu jen chodit s vyrobenýma věcma na trh (alkohol, cigarety, zelenina).
@ugraugra (21.11.2014 21:30): Tedka bych nerad kecal, jelikoz sem to rozehral znovu, ale myslim ze to konci 50tej den. Dřív určitě ne.

S tim omezenim lokaci je to doopravdy na pikaču, clovek narazi na slusny naleziste zasob a nejde vybrat jelikoz se tam bojuje nebo to je zasnezeny.

Jo s tema vojakama to mam stejny, sel sem si tam pekne pohoda s par zasobama na vymenu a dostal sem par kulek do zad :D Stejne tak i v ty garazi, kde je otec se synem, pri prvnim rozehrani chtel na vymenu leky apod., tedka pri druhym rovnou strilel. Nevim jestli na to ma vliv kdyz mas u sebe zbran, ikdyz ja byl ve scavenge modu a tak sem ji nemel v ruce. Na druhou navstevu uz sem ji mel pripravenou a tak to byl rychlej proces.

Nejlepsi je ten barak s tema starejma lidma - tam je to samoobsluha, pak supermarket po zabiti toho vojaka, to staveniste kde pisou ze se zastrelujou sniperi taky neni spatny. Sou tam "jen" dva vojaci a to jeste vypada ze druhej nema zadny naboje :D Garáž se taky da, jen teda je potreba "přemluvit" toho syna :)) Squat je taky krasnej. Do dalsich sem se odvazil a vetsinou to skoncilo smrti.

Ja bych rek ze kdyz uz sou v depresi tak pomuze jen kecani s ostatnima, ta kytara (plus knizky) pomuzou jen kdyz sou smutny. Mozna taky alkohol pomuze, jeste sem nezkousel. Bud sem nemel nebo mel, ale radsi za neco vymenil.
@Vitorio (19.11.2014 21:16): Kolikátej den to končí? Jsem na 32. a cejtim, že to jde do kopru. První půlku hry mi hra řekla, že probíhají boje a nepustila mě do poloviny lokací, druhou polovinu napadl sníh a nepustí mě do další poloviny lokací. Mám chut s tím seknout.

Ted se mi třeba stalo, že jsem omylem zaútočil na vojáka v nemocnici a ten ted stojí před vchodem a kdykoliv přijdu, tak po mě začne střílet. I když přijdu s jinou postavou, kterou nikdy neviděl (nedává smysl). Potom v tý military základně, která má popisek něco jako "za cigára a alkohol s vámi budou obchodovat" po mě taky začnou hned střílet. Vlastně v polovině přístupných lokací po mě střílejí a já mám jen nože a ostatní lokace už jsou vysáté, co mám ted sakra dělat? :D

A sere mě, že na rozpuštění sněhu potřebujete filtr a palivo, to je teda pěkná blbost. Já kdybych byl na pokraji smrti, tak by mi to bylo u prdele a klidně bych ten sníh nechal roztát kdekoliv. Stejně tak jsem nepochopil význam kytary, která má nějak snižovat deprese, ale zdá se mi že to nedělá nic.
Fotbalistu mi zastrelili v prestrelce v hotelu, jedna z holek se obesila a druha ani nevim. Takze prekvapive prezivam uz jen s tim kucharem a tomu to pomerne vyhovuje, zadny deprese, jen vystresovanej. Jidla mam habaděj, dreva na topeni taky dost (ikdyz tedka kdyz napadnul snih tak je velka spotreba) a veci na obchod taky plno. Jen je pomerne naprd ze kdyz chci v noci vyrazit na pruzkum tak mi vykradou barak.

@ugraugra (19.11.2014 20:56): V tom obchode sem byl s tou jednou buchtou a vojaka se podarilo ubodat, ale zadarmo to nebylo, holka byla jako řešeto.

edit: Tak se mi podarilo to ukočírovat do "uspesnyho" konce. Kuchar prezil az do konce, ikdyz mel teda na male. Po tezky zime kdy se zvysil pocet utoku na barak tak byl neustale zranenej. Behem hry sem prisel jeste o toho "kutila", pote co se trosku rozvášnil v nemocnici a typkovi zatnul sekeru do hlavy a jeho kolega me zastrelil jak psa. Rebel co prisel hledat utociste byl tezce zranenej, takze za par dni uz se na dvorku kopala dalsi jama. Konec valky sem prozil ve spolecnosti nejakyho staryho profesora a mlady právničky.
@ugraugra (19.11.2014 20:56): Přesně tak, jako že si ji vykrmuji na úkor ostatních. :D Také se snažím, aby nebyla v depresi, aby měla přednost ve spaní v posteli, nosím u ní zbraň, léčím jí a dopřávám obecně větší pohodlí a tak. :-)
Jinak mně se tu ženskou podařilo před tím znásilněním zachránit, ale nijak mi to nepomohlo jako že by mi za odměnu něco dala. :D
Hra mě baví i na desáté rozehrání (na rozdíl třeba od Dont Starve, které mě po chvíli přestalo bavit). Jen je škoda, že na ty noční dobrodružství jde jít jen s jednou postavou. Pořádně bychom si toho nahrabali, abychom nemuseli živořit.
@Johny8x (19.11.2014 20:43): Jak si pipláš postavu na úkor ostatních? Vždyt tu žádné RPG prvky nejsou. Jako že když dostanou všichni hlad, tak dáváš najíst přednostně svý postavě? :D

Jinak mě zabili toho fotbalistu, když jsem narazil na vojáka, kterej chtěl znásilnit ženskou a já se jí snažil nějak zachránit. Odpráskl mě jak psa :D Ale ostatní jedou dál. Taky si ale myslim, že ve skupině musí být aspon 3 lidi, aby to nějak fungovalo, naštěstí občas někdo zaklepe na dveře a nabídne že se přidá, takže se to tím dá kompenzovat.
Chtěl bych se zeptat těch, co tuhle hru hrají, jak nejdéle se vám podařilo přežívat? Já mám zatím rekord 16 dní.
Nejhorší je, že jak vaše skupina přijde o jednoho člena, tak to je počátek konce. Zkoušel jsem i taktiku vypiplat si jen jednu postavu na úkor ostatních, ale jak ostatní začnou po čase chcípat (ať už nemocemi, někdo je zabije nebo se jedná o sebevraždu), tak i váš oblíbenec se nakonec kvůli těžkým depresím zabije. :/ Takže jen skupina má šanci přežít, jednotlivec zřejmě ne.
Přednáška autora této hry mě fakt dost nabudila... Řadím na vyšší příčky playlistu.
Zrovna jsem se včera koukal, že bych ji tu přidal, jak jsem o ní čet na games.cz a hle už je tady :) Teď ještě mít čas si ji zahrát.