@Konvička (02.03.2021 12:21): Vypni v postprocessu vyostřování a chromatickou vadu. Pro srovnání screeny:

Cutscene 1 - večer
Cutscene 2 - ráno
Gameplay - poledne, trošku kýč
Ansel (nsfw)

Velký rozdíl dělají lighting módy, ale je těžké najít nějaký bez bugů. Jsou to celkem komplexní úpravy. Za sebe můžu doporučit Immersive Lighting. A pak je populární ReShade, ale s ním se to dost přehání. Používám na SMAA (vyhladí zbytek neostrostí viditelných hlavně na trávě, to nějak nezvládá ani ingame AA) a Ambient lighting.
@Jab (05.03.2021 15:41): Aha, jasně. Každopádně ty screenshoty jsou prostě přeostřený to hell. Toho sharpening noise je tam hrozně moc, mě se na to nedá koukat. Přitom televizi mám nastavenou sharpness na 4/10, víc už je moc, a i tak ty screenshoty vypadaj hrozně. Low nastavení mi v TW3 přijde ideální, pro můj setup a moje oči.
@Paul (05.03.2021 15:30): Asi si nerozumíme. Co píši je, že je to na tvém uvážení a nedá se říci, že by vyšší nastavení bylo graficky lepší. I tvé kartě je to šumák. A na vyšší "vyostření" se více nezapotí.

@ntz (05.03.2021 15:41): To je logické. Ale nejde o kvalitu detailů textur. Je to úplně na tobě. Sám to mám zase raději nastavené vysoko, páč se mi to líbí více než ten "obrazový" rozmazaný styl. Tzn. ještě jednou žádné "max settings" (ve smyslu čím vyšší tím lepší) to nemá.
@Jab (05.03.2021 14:51): ja osobne na svem monitoru a pri svem nastaveni vidim vyznamny rozdil pri vyostrovani na high Vs low a sam ho mam na low, pac se mi to na high nelibi .. jak pise nize Paul, tak je pozoruhodne, ze se to da jeste nastavit globalne v panelu nvidie, takhle to ale nemam (mam vse naprostej default pro vsechny hry v panelu nvidie, nikdy jsem do toho nepotreboval stourat ..)
@Konvička (02.03.2021 12:21): teda nevím co bys chtěl víc ???? ... podle mého názoru máš grafiku excelentní ... buď tak hodný a sděl nám co máš za kartu a procesor, případně jestli to máš ještě nějak tuněný, díky ...
@Konvička (02.03.2021 12:21): me to pripada, ze to mas v norme ... ale zkus co pise Paul, to "vyostrovani" (v ceskym prekladu) + SSAO mam uprostred takze na nizsi ... Obe volby jsou v Postprocess sekci u grafiky
Ahoj asi mám problém s grafikou....mám vše na ultra ale grafika respektive vykreslování se mi zdá divná až nepěkná.

Viz screeny,nemyslím že to takhle má normálně vypadat ta grafika respektive vykreslování, myslíte že to muže být grafick. ovladači ?

Mám aktuální verzi a nebo mám něco špatně nastavené v grafice ? nebo to tak opravdu normálně má vypadat ? snad jsou ty screeny dobře vidět.

@Longin (21.02.2021 16:30): Pokud hraješ HoS klasicky po hlavní hře, v jednom dialogu se Geralt zmíní Shani že Radovid je mrtvý. A rady které poskytne GOD ohledně Ciri jsou jen takovým bonusem, pomrknutím k hlavnímu příběhu. Vážně pochybuju, že jde o "předurčení". Spíš o detaily které CDPR zahrnul aby vše zapadlo do kontextu ve všech možných variantách.
Poznámka sem, která se stejně ztratí.
HoS obsahuje části, který ho bohužel předurčují k tomu, aby byl hrán před main questem.

- v DLC se mluví o žijícím Radovidovi
- hlavní padouch může dát informace o Ciri
...
@Dunemaster (14.02.2021 12:33): prosim klidni hormon .. ja bych si Tvuj RL nedovolil hodnotit, zato hodnoceni tveho chovani se k tomu primo nabizu ... zustanu ale gentleman a prejdu to .. (nicmene tohle si budu pamatovat .. u me jsi mily dunemastere klesl .. sorry, ano, jiste, je ti to jedno, to je v poradku)

@Adieu (14.02.2021 12:57): jj, + jeste si dovoluji tvrdit, ze pustit se do 30h+ dlouheho vedlejsaku v prubehu nedokoncene hlavni linie je fakt trosku too much (po vsech smerech)
Tak samozřejmě ten správný flow s charakterem Geralta je takový, kde Geralt řeší pouze hlavní linii a na vedlejšáky dlabe, protože má jiné priority, a na datáče se rovnou vybodne, protože Ciri je vyřešena a on už je starej a pořád ho bolí koleno.
@ntz (14.02.2021 00:17): to jsi řekl v první větě.hned ve druhé, jak už tul napsal, naznačuješ že to je "jasné/logické/přirozené" tedy, že flow must flow. Jenže to muze jinému hráči připadat jako v nesouladu s charakterem Geralta. A myslím, že opravovat je třeba každého...neni zač.
@ntz (13.02.2021 23:42): Je to len na hráčovi. Narozdiel od Blood Wine and tam nie je žiadna dejová ani iná previazanosť, takže nie je tam žiaden jasný/logický/prirodzený dôvod len čisté individuálne rozhodnutie.
HoS jsem hrál až po základní hře. Imho zrovna u tohohle DLC je jedno, kdy se do něj vydáš. Pokud máš tedy patřičnou úroveň.
Zeptám se jinak...kdy je ta vhodná chvíle na HoS, abych, jak tu někdo přesně napsal, nenarušil flow?
@Longin (13.02.2021 09:36): Longin, tá fáza, kde máš zohnať spolubojovníkov má ešte ďaleko do záveru, takže kľudne ešte pokračuj v hlavnom príbehu. + Za tie hlavné questy vieš podostávať až nadmerne veľa expov.
To jsem nějak pochopil, ale otázka kdy tam začít? Mám lvl 25 a jsem ve fázi, kdy se mám ve třech oblastech poptat po spolubojovnících. Jít teď do datadisku mi přijde jako docela blbej "odskok", resp počítám, že to bude už asi skoro závěr.
A nevím kde jsem jako měl nabrat těch aspoň dalších 5 lvlů, když minimální level doporučený ve hře pro HoS je 32...
@Longin (13.02.2021 00:42): Osobne by som hral Hearts of Stone pred koncom hlavnej hry i keď na tom nezáleží, ale Blood and Wine určite až po dokončený základnej hry, nielen preto, že nepriatelia sú o dosť ťažší, ale i preto, že príbehovo sa hra odohráva nejaký čas po základnej hre a ak ju máš dohranú, tak tam máš pár dialógov a narážok navyše.
@Azure (11.02.2021 11:54): Netflix Zaklínač je sprosté slovo - Henry hrá síce o stošesť, ale blbo napísaný scenár to nezachrání + snaha z a každú cenu sa odlíšiť od hier, lebo si to praje Autor (kvôli vlastnej chybe) je úplne zbytočné.

Druhej sérií dám ešte šancu, ale na rozdiel od prvej sa do nej nebudem nútiť - ak tam urobia nejakú podobnú capinu, ako píšeš, tak prestávam pozerať a basta.
Co říkáte na leak z Netflixu že v druhé sérii hned na začátku má Eskel zemřít v boji s lešijem?
Za mě totální neúcta k předloze a vytvoří to spoustu plot holů v budoucnu. Ale po tom co udělali s Myšilovem bych se tomu asi neměl divit.
@Jab (11.02.2021 10:38): tobe a dalsim hochum a divkam, co dali zaklinaci 100% by to jedno bejt nemelo ... mel by sis' bouchnout malou (takovou tu 0.25L) flasku bohemky a pripit na zdravi nejlepsi hry na svete ;) (ja to takhle delam s autama, pokazdy kdyz hitnu milnik 100k/200k (300k jsem jeste v zadnem aute nehitnul), tak zastavim u krajnice, bouchnu malou bohemku a to auto trosku poleju a poprosim, aby me vozilo dalsi 100vku a nesr**lo se .. protoze jsem nikdy pro sve soukrome ucely nekoupil nove auto, tak jsem tenhle ritual delal uz asi ?6-8x v poslednich 20ti letech .. jednou jsem kvuli tomu jezdil dokola po benzince po parkovisti, pac jsem byl na dalnici a potreboval jsem tam najezdit 3km abych nemusel stavet u krajnice ..)
@Jab (03.02.2021 09:31): kua Jabe .. ted jsem si vsiml, ze timhle prispevkem co quotuju jsem ti helpnul udelat 10k zaklinaci v diskusi .. no vidite, prvni na hra na DBH co ma 10k a ma v tom prsty Jab a drubez
@Jab (03.02.2021 11:46): pisu o tom, ze cela tahle diskuse zacala timhle @ntz (02.02.2021 13:05) .. tedka ciste technokraticky reaguju na tvoji vetu "Těch sedm dam ve trojce celkem je na něj dost možná pod standart." .. Ja si myslim ze plati, co jsem napsal v predchozim postu .. Nasi polsti kolegove proste vykreslili umyslne Geralta jak to jen slo v ramcich nejake prijatelnosti a ja nevim, aby ta hra nebyla zabanovana nekde po svete .. Geralt je na pomery herniho prumyslu ojedinelej suknickar a resit, jestli je to moc nebo malo uz mi pripada jako takove fantazirovani .. Jabe, my dva se tady dohadujeme uplne zbytecne protoze ty me chytas za slovo a doslova skrze stromy nevidis les .. facku bych si za to dal, kdybych vedel, ze te moje nevinna hlaska, ze Geralt muze mit sex se (skoro) vsema hlavnima postavama takhle namota ..
@Jab (03.02.2021 09:31): ja uz bych do toho nerejpal :D .. zlehcuju to a furt si delam legraci .. mozna neni pokazdy uplne tranparentni kdy presne .. pro me jsou skutecne hlavni ty damy, ktere jsem zminil, jinyma slovama - muj dojem z Geralta je, ze Geralt je umyslne vyobrazen jako chlipnik urovne Jamese Bonda, coz je ta hlavni nosna informace .. je dulezite videt "wider picture" a souvislosti .. samozrejme ze se Geralt nemuze zmocnit vseho, co nosi ve hre sukne (obrazne receno), ale na obecne pomery a v ramci "prijatelnosti" je tento aspekt v zaklinaci umyslne akcentovan, Geralt je fakt jako Angelika a nebo James Bond, takze nevim o cem se tu furt dokola bavime - pokud se na tomhle neshodneme, tak je jakakoliv dalsi diskuse na tohle tema opravdu zbytecna

jinak ja to hral napoprvy strasne roztazene asi v prubehu celeho roku a napodruhy jsem to probehl asi ve ?50-70ti hodinovem playthrough za mesic a pul, takze si to trosku pamatuju