@kuler91 (28.12.2016 10:29): Já bych zase řekl, že kecáš. Sám hraju na PC na mix high a ultra a nemyslím si, že je to oproti PS4 něco úplně jiného. Ta hra je i na ultra místy dost hnusná, jak už jsem tu dost zmiňoval. Sám taky razím postoj, že dokud mi PC funguje, tak si nekupuju nové. Kupovat si nové PC co dva roky mi přijde jako úplná prasárna a neúcta k životnímu prostředí. Ale tak hlavně, že ekonomika jede, no...
@kuler91 (28.12.2016 10:29): podívej se mi na profil jaký mám pc :) a bůhví, že dokud bude šlapat, nebudu si kupovat novej. Ono to moje hraní stejně není co bejvalo a popravdě jsem W3 ani neměl v plánu hrát (ani na pc a už vůbec ne na ps) a nakonec osud rozhodl jinak.
@Walome (28.12.2016 09:49): Proč hraješ konzolovku ? Já hrál ted na PS4 1,5 roku a když to teď zapnu na max, tak je to něco úplně jiného .. :) Řekl bych, že je škoda si to kazit konzolovkou ...
@kuler91 (28.12.2016 00:12): jo z toho duvody jsem vypustil tu karentni hru. A taky proto ze me nebavila. Ale par hodin to usetri a ackoli se chci v pristim roce casteji valet u her mam obavy ze W3 je na me proste dlouhej. Ale zatim me tam bavi i jen tak krokem jet na koni a kochat se okolim :( :D

@Paul (28.12.2016 03:06): haha :) ty konzolisti jsou fakt nenarocna banda, tam je dohled jak v Gothicu dvojce, vidis par blizkych sedivych kopcu a pak je mlha.
No já doufám že se v 2077 poučí a ty hnusné, nudné otazníky úplně vypustí, to samé miliony sběratelských kokotinek, které jsou k ničemu.
Proč prostě nemůžou udělat pár druhů armoru, zbraní, lektvarů a dalších plánků, ale tak nějak inteligentně je rozhodit po světě a hlavně aby měli nějaký smysl ... Vzhledem k tomu, že hra byla poměrně jednoduchá i na nejtěžší úroveň nemělo vůbec smysl mít co nejlepší výbavu a honit se za ní, protože to celou hru ještě víc usnadnilo :)
Já doporučuji hlavně nedělat úplně všechno na co narazíš, jinak tě hra umoří, protože jenom samotná hlavní linka je poměrně dlouhá ... :) Mě první dohrání trvalo cca 90 hodin, ale kdybych dopředu věděl do čeho jdu, tak bych to určitě zredukoval na těch 60-70, protože ten konec byl už pro mě lehce úmornej.
@Walome (27.12.2016 22:05): hele když podržíš tlačítko start, tak se mapa otevře rovnou. A pokud hraješ přímo na konzoli od sony, tak se přes touchpad daj otevírat různý menu hned.
Nene Paule uz jsem dal a mam vypnuto dle pokynu :) a v Belosadu jsem Ti musel dat za pravdu, bylo lepsi je mit zaple abych se zorientoval v systemu hry.

Ale myslel jsem tim proste genericnost. Ztraceny poklad, banditi, lihen priser apod furt to same dokola doplneno o nejaky ten dopis aby to nebylo ouplne jak pres kopirak.

Ale souhlas, vypnout je jedina moznost. I je tam quest kde opravujes znicene oltare a Geralt rika "kdyz na ne narazim, opravim je, ale cilene je hledat nebudu" :))
Z 40% to jsou truhly, ve kterých je kulové, a ještě horší.. ono to jsou občas dopisy ke truhle 3metry od toho dopisu, ale pod vodou a ještě se třeba musí najít klíč a vždycky mě to sralo tolik toho absolvovat pro pitomý loot.

Z dalších 40% to jsou tlupy nepřátel se "zajímavou" truhlou uprostřed tábora. Katastrofa.

No a těch zbylých 20% to jsou nákresy a místa moci, které, jak se mi vždycky zdálo, jsou v lokacích, kde tě stejně nějaký Quest zavane.

Takže... VYPNOUT! :D Ta hra je extrémně dlouhá i bez nich.
@Walome (27.12.2016 21:24): Přesně jak říkají ostatní. Ony ty otazníky nejsou v jádru špatná věc, hru přeci jen nějakým způsobem oživují, ale nesmíš je mít zapnuté. Cíleně jet po otaznících je peklo a unudí to hráče k smrti. Lepší je v klidu prozkoumávat, hledat klasické questy a splnit jen otazníky náhodně objevené :)
@Walome (27.12.2016 20:59): co si pamatuju tak tohle rozhodnutí udělali proto, že jim vadilo jak se ve spoustě hrách vždycky syslí předměty typu lektvary na "těžší chvilky" a pak je hráči nikdy nevyužijí, tak to udělali takhle..
Osobně mi taky nejvíc jako celek seděl systém v jedničce, ale co. Sbírání kytek není úplně moje nejoblíbenější kratochvíle ve hrách. Resp. už jsem se jich za gothicy a podobný nasbíral tolik, že mám do konce života vystaráno.
Zrovna to je jedna z věcí která mi vůbec nevadí, ba co víc bych ještě eliminoval sbírání materiálů na crafting a celkově ten crafting zrušil. Klidně by mohl stačit nákres a kovář by to za peníze udělal. Mohlo by tak ubýt nesmyslných otazníčků na mapě. Stejně tak by mohli hodit do pryč veškeré brnění a zbraně co nejsou ze zaklínačských škol, protože je stejně nikdo nenosí jako své primární vybavení. Zůstat by tak mohly ty lektvary, oleje, pasti a cennosti. I to jídlo působí divně, ale OK, Geralt potřebuje jíst. Je to naprosto jiný typ RPG a tohle lootování mi tam moc nesedělo.
@Paul (27.12.2016 20:55): Mimo vylepšení Vlaštovky byl vlaštovičník ještě na jeden nebo dva lektvary, ale už si nevzpomínám na které. Každopádně já jsem si pro jistotu všechny bylinky nechával, člověk nikdy neví :D
@Walome (27.12.2016 20:28): je to tak, vlaštovičník můžeš prodat, resp. nevim jestli je ještě k jiným pozdějším lektvarům. Není tady potřeba sbírat všechny bylinky co vidíš, od každý stačí pár exemplářů. Psali to v těch tutoriál oknech :)
Když si vzpomenu na jedničku se senzačním systémem lektvarů, na který nikdo neměl důvod si stěžovat... Pak to prostě u dvojky museli změnit na totálně nelogickou sračku s pitím lektvarů jedině při meditaci mimo boj + velmi krátkou dobou účinnosti lektvarů, čímž vlastně udělali z lektvarů naprosto nepoužitelnou věc... A v trojce z toho zas udělali jednorázovou činnost. Hlavně, že zbraně se opotřebovávají furt. Brousit zbraně bez animace, to je ale zábava...

CDPR si podle mě dali challenge udělat nejmíň konzistentní sérii v dějinách, kde to, co jednou fungovalo, se bude zkoušet změnit, protože co kdyby to fungovalo ještě víc, že jo...
@Walome (27.12.2016 14:35): automaticky se ti doplní všechny lektvary do maximálního možné množství, pokud máš alkohol. další suroviny se nespotřebovávají. welcome to dumb down system of new era...
Asi uplne nechapu system michani lektvaru. Co presne se stane kdyz medituju? Automaticky se pouzijou suroviny k vyrobe tech, co uz jsem nekdy vyrobil? A proc nemuzu vyrobit jen jeden ale rovnou tri?

Googlil bych ale bojim se ze na me vykoukne spoiler.
vtírava hra....zaujme pár detaily a po pár hodinách si hráč uvědomí,že ho už zotročila :D
@Paul (22.12.2016 15:47): ahaa uvidime. Chci se na to vrhnout o Vanocich - porad ziju v iluze ze Vanoce jsou nejlepsi doba na hrani i presto ze uz roky nemam prazdniny a ted ani moc volna :D
@Walome (22.12.2016 15:31): Ta první, trochu tutoriálová lokace (Bělosad) obsahuje několik těch "place of power" které ti přidají skill bod, když si to vypneš už tam, tak bys je mohl missnout. Ikdyž to není nijak zásadní problém, pokud to tam chceš prošmejdit důkladně nebo ti to nevadí, klidně je vypni hned. Obecně v tom HUD nastavení je dost věcí co se dá upravit, si to tam prolez. Do Wyzimy se dostaneš s příběhem, tam není jak netrefit :)
@Walome (22.12.2016 15:01): no teda, takhle riskovat, koupí nejvýše hodnocený hry na DH! A flejmovací byl, nekecej. Měl jedinou pointu, vyvolat reakci, což se ti povedlo, takže buď happy a hrdej ;) Jsem upřímně zvědavej jestli se ti to bude líbit. Každopádně pár rad co zlepšujou zážitek
- v menu si zapni "alternative movement response"
- v menu si vypni efekt rybího oka u zaklínačských smyslů
- až se dostaneš do paláce ve Wyzimě, tak vypni "point of interest markers on minimap"
- obtížnost doporučuju aspoň krev a zlomené kosti, pokud chceš trochu výzvu, ještě lépe death march

A pokud ti nebude sedět default kamera, tak je supr mod Immersive Cam.
@Walome (19.12.2016 19:01): mě ten tvůj rejpavě flejmovací joke taky přišel takovej vyčpělej, co se dá dělat. Holt když tě neláká open world tak to nehraj no, lineárních her je dost.
@Paul (19.12.2016 18:23): neberu, ale ta Tvoje reakce byla nuda. Jo, joke to byl, viděl jsem to v bazaru za nula nula prd, ale pak jsem si říkal že mě to fakt moc neláká, prostě open world mě odrazuje. Tak jsem to aspoň zabalil do humru :)