@účet smazán (23.05.2016 20:11): počkat, to jako má celej svět Witchera vypadat identicky ? Nemůžou udělat starobylej prales s obřími stromy protože to nevypadá slovansky ? TW2 má nádherný lokace, ať už Flotsam nebo Vergen a okolí, to že má jinou atmosféru než jednička není problém, to je výhoda.
@MarkJude (23.05.2016 19:58): Souhlas, v konfrontaci s jedničkou je pro mě dvojka opravdu těžký průser. Jako hra je to skvělý kousek se skvělým spádem, zápletkou, dialogy atd. atd. Ale naprosto to postrádá tu úžasnou atmosféru z jedničky. Nikdy v životě nepochopím, proč se v CDPR rozhodli pro tenhle skok úplně jinam a navždy mě to asi bude srát. Možná jim odešli nějací klíčoví výtvarníci, i absence jednoho ze skladatelů, co byl pro OST asi zásadní, udělala určitě své... Každopádně je to prostě divné. I třeba ten les ve Flotsamu, to je prostě tropická džungle, a ne pohádkový slovanský les. Nechápu to.
kdysi jsme zapnul W2 hned po tom, co jsem hrál jedničku a byl šíleně zklamanej... dneska (myšleno už asi týden), o několik let později, jsem ho zkusil zase a s určitým odstupem jsem změnil názor... hra je to super, ale hraju jí, místo toho, abych se učil na zkoušky, takže kvůli tomu, zatím ponechávám své původní hodnocení 30%... je to fakt hroznej žrout času :D
Zamýšleli jste se někdy nad tím, proč ve dvojce v tom Geraltově snu běží na pomoc Lambert s Berengarem, když ve skutečnosti (viz jednička) to byl Vesemir a Eskel? Myslíte, že tím CDPR chtěl něco naznačit (nenapadá mě, co, že je to sen, jsme se dozvěděli tak jako tak vzápětí) nebo měli něco rozehraného a nedokončili to, nebo tam prostě jenom náhodně plácli dva ze zaklínačů? To by bylo přece divný, když jeden z nich tou dobou ani nebyl na Kaer Morhen. Pořád mi to vrtá hlavou...
@Všivák (03.05.2016 12:10): No ono bylo celkem dost stížností na krátkost třetího aktu, tak tam pak ještě v rozšířené edici přidali pro každou z těch dvou cest dlouhý vedlejšák.
A například ve hře měla být i kapitola v Dol Blathanna, ale už to nestihli. Ale jo, výsledek je i tak hodně dobrý.
@Všivák (komentář): Zmizelo chlastní? Cože? Nejlepší zážitek z prvního dílu, jak se po chlastačce s Marigoldem a shani snaží zlikvidovat archeopsu, když ani nemůž pomalu chodit.
@mazar1234 (03.04.2016 15:01): ukazuje mi to že mám mačkat levé tlačítko myši - je tam ukazatel a jak to tlačítko mačkám tak ten ukazatel stoupne až do maxima - následně by ten ukazatel měl zmizet a chapadlo by se mělo vymrštit směrem ke skále...jenže stále tam ten ukazatel mám a zaklínač se pustí...ještě sem pátrala - tento problém má více lidí..může to být tím že se mi hra trochu laguje...tak to zkusím ještě na jiném (lepším) počítači jestli to pomůže....:-/

edit: bylo to tím že se hra lagovala - snížila jsem si grafiku na minimum + jsem hru spustila v menším okně a povedlo se to.
Potřebovala bych prosím poradit, zaznělo něco podobného o pár příspěvků níže - boj s Kajranem - mám useklá všechna chapadla - zbývají mi dvě které nejdou useknout. Ve fázi kdy na jedno naskočím, mám do něj bodat a to chapadlo má pak zbourat kus skály s mostem - bodám do něj seč můžu a zaklínač se vždy ve stejnou dobu pustí sám od sebe a dopadne na zem - tím pádem chapadlo nic nerozboří a musím to zkusit znovu. Viděla jsem pár videí a tam s tím problém nemají.Nenapadá vás co dělám špatně?
Ahoj, nevíte někdo jak rozhýbat trpaslíky po úkolu s hledáním nesmrtelníku? vyšli se mnou ven z dolu, ale stojí před dolem a né a né jít dál a já tak nemůžu ve hře pokračovat
Já si tak trochu myslel, že to bylo jen na tom začátku. Nicméně mám to uloženo i před tím než jsem šel do Vergenu, tak to loadnu tam a zkusím to najít v těch katakombách. Aspoň tak jsem pochopil tuhle část.
Players on Roche's path can also obtain it from a Bullvore found in the dwarven caves during the quest Hatred Symbolized, in the clearing before meeting Zoltan.
Každopádně díky za reakce. :)
Zaklínač 2. Dotaz na unikátní zbroj ve druhé kapitole.
Mám koupené všchny nákresy a vyrobené všechny věci, jediné co mi chybí je zbroj křívopřísežníka a na tu potřebuju část "draugirovy zbroje". Myslel jsem si, že ji získám z hlavního bose druhé kapitoly, ale jakmile jsem vlezl za ním do mlhy, tak mi hra oznámila, že jsem úkol nesplnil. A opravdu, po tom, co jsem ho porazil a začal hrát třetí kapitolu, zjistil jsem že z něj vypadl materiál s názvem " část draugovy zbroje" a vypadá i jinak než na nákresu. Otázka tudíž zní. Kde seženu "část draugirovy zroje" ? nevíte někdo?
@Všivák (05.02.2016 08:10): tak já už sem to zkoušel taky ale mě nejde to poslední jak mas useknout to poslední chapadlo protože mám blbou mys nebo nevím proč ale když klikam aby to useklo to chapadlo na kterém se vozim tak ani po 5 nebo 6 minutách to neni usekle. A bude to asi tím že vždy klikaam ale nikdy se ten ukazatel nedostane z toho jednoho rohu do druhého. Nevíte jak dlouho to trvá než se to usekne? A nebo když vám poslů můj saves udělal by jste mi to prosím ?
Ahoj mám jednu prosbu já začal hrát zaklínače 2 a nemohu se dostat přes Kajrana. A tak mám prosbu zda by mě nemohl někdo pomocí se přes něj dostat. Že bych mu poslal save a on se mi přes něj dostal. Děkuji za odpověď Vasek
@JohnCZ (17.01.2016 02:02): Proto jsem mu dal na výběr :P a na víc může na sebe hodit lektvary to taky pomůže. V jedničce na hard to byl neocenitelný pomocník :D.
Na youtube je milion videi, jak toho letha zabit na easy, medium, hard od 30sec do 2 minut.
Bud házet na něj bomby, nebo sekat a bomby apd..
@FildasCZ (16.01.2016 19:33): Jo, jenže Zaklínač 2 není jeden z těch případů, kde jsou souboje frustrující a nezvládnutelné. Na easy určitě ne. Občas jsou cheaty k užitku, o tom žádná. Obzvlášť u některých starších her. Dodnes třeba vzpomínám na trapně neférový závěrečný bossfight v Knights of the Temple, který jsem ani s vypětím všech sil nedal a potupně ho vzdal a závěr dokoukal na Youtube.
@Codl (16.01.2016 17:46): Jak píši, je mi upřímně jedno jaké hře dáváš hodnocení. A je mi dost jedno i to že její obtížnost nezvládáš, to je úplně v pořádku. Leč to že přesto odmítáš snížit obtížnost, což ti hra nabízí, a ještě za to hru kritizuješ, je nesmírně pitomé.
@Garret (16.01.2016 19:44): Jo, nějaká preciznost prostě v Zaklínačích v soubojích chybí. Nevím, jak je to v Dark Souls, tak tím nebudu argumentovat, ale plno lidí píše, že tam je to o něčem trošku jiném, trestá se spravedlivě - ve Witcherech se trestá spíš za to, že autoři neumí programovat :D
průser je, že ty souboje nejsou těžké proto, že by to vyžadovalo nějaký ultra-skill, ale protože jsou špatně udělané. souboj s Lethem se odehrává na dvou metrech čtverečních, což v soubojovém systému W2 znamená kotoulovat hlavou do neviditelné bariéry s velkou kadencí. Kairan je zase skriptfest o tom, naučit se správné všechny qte a reagovat na ně. na konci souboje je tam navíc docela zrada a člověk může začít znova. naprosto chápu, že to někoho otráví.
@Codl (16.01.2016 14:53): Proč spát v baráku, když můžu spát v dešti. To sluníčko se stejnak jednou rozsvítí, a když ne pošlu tam tam hlavice s dostřelem až do jádra.

@JohnCZ (16.01.2016 16:33): Tak tebe to třeba nebaví, ale je mraky hráčů, kteří nemaj čas se přes nějaké úseky dostat, tak se zvýhodní. Nebýt cheatu, tak některé hry absolutne nehraji a nebaví mě. Něco jiného je používat cheaty v multáku tam je to už průser. Tam totiž znepříjemnuješ hru hráčům.
A pokud někdo nerad hraje s cheaty, tak to je jeho věc, ale tvrdit, jak to zkazí požitek ze hry je kec. Jako to, že když někdo nechce hrát na easy a pak si stěžuje. Pak ten, co je fanatik proti singl cheaterům, tak si stáhne save hry, aby přeskočil onu pasáž, nebo se dostal až ke konci, a nebo měl už od začátku nabušenou postavu :D. Takový jsou totiž nejlepší.

@Dorian (16.01.2016 15:49): Aspon nějaký názor :D. Přítelkyně taky říká, jak to zvládám mít takové rychlé postřehy. Třeba takové Diablo si solidně dává! :D

@AlieN (16.01.2016 16:51): Trolling, a nebo někdo se nudil z gamestiscali a šel se bavit sem :).
[neexistující komentář]:

@AlieN (16.01.2016 16:51): "argumentovat tim, ze jsi neschopny"...lol ☺ No tak jsi dal hre 90, ja 55. Je dost nevyspely, jak nekdo neni schopnej zkousnout odlisnej nazor
[neexistující komentář]: "první souboj s Lethem na normal obtížnost zatím 23:0"

Hele, nebojuješ s ním náhodou se stříbrným mečem ? Protože ten mu nedělá skoro žádnej dmg.
@Codl (16.01.2016 14:53): "přičemž hrát s cheaty nebo na easy mi přijde zcestný"
Stupidnější názor jsem už velmi dlouho nečetl. Subjektivní hodnocení whatever, klidně tomu dej odpad když to tak cítíš, ale argumentovat tím že jsi neschopný a zároveň si odmítáš snížit obtížnost je zhruba stejné, jako nadávat na Half-Life za to, že se nedá hrát jednou rukou, i když ty ho tak hrát prostě chceš.
@JohnCZ (16.01.2016 16:33): Mě Kayran i Letho přišli vcelku lehcí. Ale mám kamaráda kterej na hru na několik měsíců zanevřel protože ho nemohl porazit. A jeho stupidní "pýcha" mu nedovolovala snížit obtížnost nebo mi dát saves abych se mu přes to dostal. Ale nakonec jsem ho přesvědčil a dostal se mu přes to.
Operator byl vskutku extra těžkej, ale ten byl volitelnej a taky se dal přechcat.
@Paul (16.01.2016 16:27): Mně teda Kayran z těch bossů přišel nejlehčí. V EE na střední obtížnost na první pokus, ale je pravda, že v té původní verzi byl docela těžkej a pár desítek minut trvalo, než jsem přišel, jak na něj. Letho už je o dost tužší a o tom bossovi ve stokách ani nemluvím, ale ten není povinný. :)

@Codl (16.01.2016 14:53): S cheaty souhlasím, ale za tu obtížnost si dej "omydlika" :D Proto tam ta volba obtížnosti je: aby i méně zkušený hráč neměl se hrou takové problémy. Neviň prosím za svůj hráčský skill hru.
Já W2 na easy hrál a stejně jsem nedal Kayrana ani na třicátej pokus :-) RPG pro mě nejsou o postřehu takže hra nikdy nedohrána.
[neexistující komentář]:

@FildasCZ (16.01.2016 09:34): Ty vykričníky na konci jsou zbytečný, někdo má holt na danou hru jiný názor než ty, není nutný, aby ses rozčiloval:) Pokud mi na hře něco vadí, tak dám nízký hodnocení (přičemž hrát s cheaty nebo na easy mi přijde zcestný). U každýho je to hodnocení subjektivní.
@FildasCZ (16.01.2016 09:34): Jo, to mě taky sralo. Ale v jedničce tohle bylo taky - třeba souboj s bestií. Pokud jsi po té animačce před jeskyní nemačkal rychle F5 a neměl jsi štěstí, tak ses pokaždé, když jsi zařval, musel na to dívat znovu. A vlastně i absolvovat celý ten rozhovor, protože ta animačka vlastně navazovala na něj.
[neexistující komentář]: Obtížnost je v pohodě, bude to rukama.:-P