Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Way

The Way Remastered

79
10 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
akce > plošinovka
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
20.05.2016 PC
04.08.2017 XOne
20.04.2018 Switch
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://thewaygame.com/
Člen vesmírné průzkumné letky ztratil na Zemi vše, co miloval, a rozhodne se proto vydat na jednu tajemnou planetu, kde chce najít smysl života. Při své poslední výpravě zde totiž objevil starobylý text, který pojednává o věčné existenci. Není to však jediné tajemství, které tato cizí planeta skrývá.

Jedná se o plošinovku, která se snaží herním stylem odkazovat na hry jako Another World, Heart of Darkness, nebo Flashback: The Quest for Identity. Tvůrci slibují poutavý sci-fi příběh a samotná hratelnost se pak točí kolem řešení logických puzzlů a boji s nepřítelem. Hra dále nabízí přes 200 ručně kreslených obrazovek.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
The Way je pro mě obrovským překvapením. Hry, které ji inspirovaly, jsem nikdy nehrál. Vůbec jsem se nezajímal o její vývoj. Vlastně jsem na ni narazil náhodou a přes povedené intro do ní nevkládal příliš velká očekávání. Velká chyba.

Hra Vám hned v úvodu načrtne expozičně minimalistické, ale precizně zvládnuté uvedení do příběhu, aby Vás vzápětí zavedla na jednu z nejvíce fascinujících planet v celém žánru sci-fi. A po velice dlouhou dobu je každá další minuta strávená u The Way lepší než ta předchozí. Vizuální stránka je takřka dokonalá. Uchvacujících scenérií se zde nachází nespočetně a s postupem hry nezačnou unavovat, naopak svojí monumentalitou a nádherou ohromují čím dál více. Hudba je silně ovlivněna Vangelisem. Operuje s několika základními uhrančivými melodiemi, které ke hře perfektně padnou. Prvky plošinovky jsou implementovány přívětivě. Ovládání je sice občas trochu komplikované, ale akční sekvence mají svůj šarm a zdařile doplňují hádankovou část.

Samotné hádanky jsou potom naprosto skvělé, respektive jejich drtivá většina. Vyznačují se přísnou logičností a vyřešení vyžaduje prakticky pokaždé ostrý smysl pro vizuální detail. Občas je to opravdu náročné, ale klíčové je vytrvat a ani za nic nezačít hledat řešení na internetu. Sám jsem podlehl jednou (formálně dvakrát, nicméně poprvé jsem na řešení přišel dříve, než mi bylo vyjeveno) a upřímně si to vyčítám. Vážně stojí za to přijít na řešení sám, protože ten pocit satisfakce je omamný.

Negativ je po málu, přesto se však najdou. Pár hádanek je přece jen až příliš frustrujících. Jsou doslova dvě (alespoň pro mě), ale za to opravdu strašné. Za slabší prvek považuji také přítomnost několika kreslených portrétů, jež trestuhodně narušují jinak úžasné vizuální zpracování. Konečně mírně rozpačitý jsem ze závěru. Příběh v určitou chvíli nabyde až tragické hloubky, aby ji pak nevhodně rozmělnil příliš akční poslední lokací a poněkud banálním, explicitním rozuzlením. Nechci říct, že je špatné, to v žádném případě. Ale po té úžasné gradaci jsem čekal více.

Přesto musím The Way velice důrazně doporučit. Zážitek z ní je velmi silný a myslím, že se mi z paměti jen tak nevytratí. Je to opravdu překrásná hra.
+8