Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
Já to měl tak za 4 hodiny a to jsem se ještě kochal prostředím a jen tak se procházel po lese. Celkem mě překvapuje, že to někdo dokáže hrát 9 hodin apod. :-) Ale věřím, že je to možné.
Nějak se mi nechce do dolů. V takové grafice se už začínám bát tmy, i když se mi teda nemůže ve hře nic stát.

Jinak dojem z komentářů jsem měl že je to krátká hra. Já zatím u ní strávil 7 hodin.
@Tarhiel (komentář): Nesúhlasím úplne s tým delením v komentári. V tejto hre musíš splniť niekoľko úloh v detektívnom móde + puzzle v baniach, inak sa nedostaneš ďalej. V Dear Esther ti nič nijakým spôsobom neprekáža v postupe, nedá sa to prehrať.
Tak bolo to graficky nádherné (hral som redux na U4 engine na full detailoch a efektoch) a príbehovo pekné, ale bohužiaľ jednohubka. :/
@mrlah (komentář): Walking simulátory bývají krátké. To je dáno žánrem. Tyhle hry prostě musí hráče zaujmout od počátku až do konce, protože hratelnostní stránka je upozaděna. Těžko by někoho bavilo šest hodin pobíhat po lese ať už by byl sebelépe nadesignovaný. Ethan je navíc v rámci žánru docela dlouhý a pestrý.
@mrlah (komentář): Já ti dal plus hlavně za ten poslední odstavec s tím přirovnáním, které mě pobavilo :-) No, ale musel by to být zatracený pech a jako docela dost nereálná situace, že nějakou dostaneš do postele a šáhneš si jen na kozy. Teda pokud bys ji neožral do bezvědomí, nedotáhl ji do postele a pak najednou nedostal nějaký zásah svědomí a začal být zdrženlivý :-D

Každopádně ke hře samotné. Jo, krátká byla nehorázně, ale přesto mě hodně bavila a přišla mi zábavná. Mě tedy hodně bavilo i to procházení se krajinou a fakt mě ohromila ta grafika, protože na své tehdejší GTX 650 jsem na tohle nebyl moc zvyklý. V té době mě svou optimalizací při skvělé grafice ohromily dvě hry. Jedna bylo tohle a druhá Alien Isolation.

A co se týče toho horroru, tak bych to také spíše přirovnal k thrilleru. Ten horrorový moment byl vlastně který? Už si hru tolik nepamatuji, ale nejvíce si vzpomínám asi na ten začátek, když tam bylo rozervané tělo. Nic jiného mě nenapadá a i to bych dal spíše k thrilleru.
To je hlavně tím, že jde v podstatě o prázdnou mapu. Žádná AI apod.
Já dost obdivoval i grafiku. Dost mě překvapuje, že mi to jelo na GTX 650 na hodně vysoké detaily. Nevím či nejvyšší, ale vysoké detaily tam byly nastaveny určitě. Dnes snad žádná takhle vypadající hra by na této kartě normálně nejela a kolikrát mi mou GTX 1060 dokáže vycucnout i mnohem hůře vypadající hra :-)
@Chuck (11.11.2016 08:20): Já si to tam prolejzal kousek po kousku a hledal, zda něco něco dělá, jak se to chová a kochal se lesem :) Ani by mě nenapadlo proběhnout to dolů a zaignorovat tak vlastně celou hru, interaktivní části a vyprávění vypravěče.
@Lukaskon (11.11.2016 12:41): No prosel jsem vse,naklikal ty vize,nasel mrtvolku atd. Ale nejak jsem neprisel na to,co by me na tom melo bavit. Grafika je super a asi to sazi na atmosferu,ale ta me bohuzel nijak nezasahla. Obecne nadprirozeno mi moc nerika. A jo, je to +- po prve, co jsem tenhle druh hry zkusil. A asi i posledni :)
@Zx Atari (11.11.2016 11:56): To ses snažil o speedrun? Mám pocit, že walking simulatory jsou jinde, i když ten název možná je trochu zavádějící :-)
Ne teď vážně, pokud je to tvůj první WS pak to rozčarování chápu, ale jestli jich máš za sebou víc, tak nevím, co jsi čekal.
Mno koupeno ted v humble a zazil jsem 30 minut nudy v moc pekne grafice. Nevim jestli budu mit chut pokracovat.
Oni to beztak nejspíš nakupujou z různejch obskurních webů, který to berou od zlodějů kreditek apod, takže na podobný problémy musej bejt zvyklý a připravený.
Takže pro ty, které to zajímalo, problém dopadl takto:

Dobrý den,
zde Vám zasíláme nový klíč a omlouváme se za způsobené starosti :)
......
Přejeme mnoho herních úspěchů :)
Tereza Gamesale


Jsem mile překvapen! ;-)
@FildasCZ (11.07.2016 13:18): Vím, nicméně šlo o nějakou blbost za pade, tak mi to ani nebylo nijak zvlášť líto a tím tuplem jsem se s nima nechtěl hádat.

Nicméně z Originu mi jednou takhle nahodile beze slova zmizla i hra, kterou jsem přímo přes Origin i kupoval, a tehdá jsem se jejich tech supportem hádal dobrej měsíc, než i to jsem vzdal. Vtipný bylo, že jsem tu hru v té chvíli měl i nainstalovanou, a hrát jsem mi mohl nadále bez problému.
@HolyMeatball (11.07.2016 12:42): To není pravda je to jejich problém pokud doložíš, že jsi hru koupil a ona ti zmizí. Musí se pojít procedura. A pokud tě chtěj omastit, tak nastudovat si zákony a pak napsat na steam, co v takovém případě.

Pokud doložíš, že jsi kupoval u nich " Potíže se zpracováním platby obvykle nastávají kvůli prodejcům třetí strany, u nichž nastal problém s Vámi zvoleným způsobem platby nebo kteří nezískali Vámi zakoupený kód legální cestou." Tak ti to musí nahradit..

A pokud s nima vlečeš monolog, tak nikdy nic si u vás nekoupím na všechny diskuze napíšu, jací jste loupežníci a tak dále..
Já měl takhle problém s BF3 poslali mi špatnej key a já už zaplatil ke štěstí to dopadlo dobře. Peníze vrátili.
@Chuck (11.07.2016 12:40): Já si pamatuju, že jsem od nich jednou koupil hru, nevím jistě jestli na steam nebo origin, hra mi prostě zmizla z knihovny bez jakékoliv připomínky, tak jsem jim psal, poslal screenshoty atd. a chlapci mi jen řekli, že to není jejich problém a ať se obrátím na tech support klienta. Tak doufám, že ty pořídíš líp. :)
Tak si tak po ránu zapnu Steam a vyskočí na mě tahle hláška:

Platnost nedávno aktivovaného kódu byla z důvodu potíží spojených se zpracováním platby zrušena a z Vašeho účtu tak byly odebrány veškeré kódem získané produkty. Potíže se zpracováním platby obvykle nastávají kvůli prodejcům třetí strany, u nichž nastal problém s Vámi zvoleným způsobem platby nebo kteří nezískali Vámi zakoupený kód legální cestou. Pro více informací se prosím obraťte na prodejce, u kterého jste aktivační kód získali.

Položku můžete v případě zájmu zakoupit v obchodě služby Steam. V opačném případě je možné odstranit s položkou spojený místní obsah.


Jestli se to bude týkat všech her, které jsem koupil na Gamesale, tak mi ten steamúčet poněkud prořídne! :-)
@Maximus (09.11.2015 16:40): Jasný, já taky nemyslel rozdílnost procentuální. :-) Jen jsem tak trochu srovnával svůj a Tvůj koment, ale když si ho tak čtu znovu, vyplývá z něj v podstatě to, co jsi teď shrnul.
@Chuck (09.11.2015 16:04): Tak 65% a 70% zasa nie je veľký rozdiel :)

tiež chváliš grafiku, pekný svet a atmosféru ako ja a tiež ti vadí príbeh, rozuzlenie a mne ešte vadil aj stále sa opakujúci princíp vyšetrovania.

Má to svoje kvality a rozhodne si ju treba zahrať už len kvôli tej krásne grafike, ale bolo tam viac vecí, čo mi zážitok kazili ako aj Tebe.