@Crash (19.10.2015 14:09): hm, na ty portály jsem úplně zapomněl. já naopak vytuhnul při hledání toho havrana na hřbitově. musel jsem kouknout do návodu. paxem koukal ještě jednou, úplně na konci, kde jsem přehlédl cestu dál.
@Chuck (19.10.2015 13:09): Řeknu ti to asi takhle. Už si to sakra zahraj a uvidíš sám. :D

@Garret (19.10.2015 13:24): Portálový dům, rébus v tom dole a určování chronologie těch sekvencí jsou přeci jen o něčem jiném než jen a pouze o hledání předmětů, i když samozřejmě obtížnost velmi nízká. Ale dokážu si představit, že třeba na tom portálovým domě leckdo vytuhl, zvlášť pokud ještě nenavštívil ten druhý dům. A vlastně ze začátku vůbec mechanika té hry může být docela hádankou, schválně jsem kouknul na pár letsplayů a je tam krásně vidět, jak se v tom ze začátku ty lidi plácaj a nevědí co mají dělat.
@Chuck (19.10.2015 13:09): hádanky nejsou "hádanky". jde spíše o hledání předmětů. vzhledem k tomu, že Redux už dovoluje savovat při quitu nebudeš frustrovaný z opakování pasáží.
@Crash (komentář): Trochu začínám mít obavy z těch hádanek, na kterých bych ve hře mohl vybouchnout, ale možná mi zas o to déle hra vydrží rozehraná. :-)
@Chuck (18.09.2015 13:28): Krabicovka by byla perfektní, konkrétně tohle je hra, kde bych i já sám udělal výjimku a krabicovku si pořídil, ale je to jak říkáš. Snad možná někdy do budoucna, tenhle kus by si jednoznačně místo na čestný poličce zasloužil :)
No, mě povídej. Stále zvažuju DLC do Zaklínače 3 v krabičce, místo 200,- zaplatit 700,- (poštovné).. ale prostě ta krabička mě láká... :D

Snažím se odolat, ale je to těžké.. :D Dal jsem si vznešené předsevzetí ušetřit určité procento mé výplaty. Laťku jsem ale nastavil dost vysoko, tak se teď učím odepírat si určité věci.

Třeba až se odhodlám koupit digitálky které na PS4 plánuju tak vyjdou v krabičce, kterou tak moc chci.. :D (třeba Life is Strange, Talos Principle, Everybody Gone to the Rapture).
@Chuck (18.09.2015 13:09): Já jsem stáhnul Steam verzi asi deset dní zpátky a je to přesně tak. Hned po spuštění vyskočí launcher, kde k x předvolbám lze nastavit i jazyk, resp. české titulky.
Jak je to s češtinou? Prý je je hra v angličtině, ale po spuštění přes menu hry v "Options" a "Language" je v nabídce čeština.
The Vanishing of Ethan Carter je rozhodne hra, ktorú si treba zahrať. Ja som ju kupoval za plnú cenu a aj keď ma ten princíp riešenia prípadov veľmi nebavil a príbehovo ma to sklamalo tiež, graficky a atmosférou je to absolútna špica.
Rozehrál jsem to znovu a genialitu tu vidím taky. Ta hra má opravdu kromě nádherné grafiky unikátní atmosféru, kterou jsem zatím v jiné hře nenašel. Jestli stojí 5E nebo 8E je úplně jedno, za tyhle směšný peníze je to must-have deal. Kór když je v tom Redux zdarma, ne jako třeba v případě Metro 2033 a Last Light, kde si to nechali zacálovat zvlášť (a né málo).
@Garret (18.09.2015 00:23): Aha 8E vcetne Redux, no viac ako 5 je neprijatelne na hru s nulovym gameplayom, stoji to iba a len na uzasnej grafike nic ine ta hra nema. Podobne ako Dear Esther, tu som mal aspon zadarmo.
jestli v tom Reduxu opravdu "opravili" ukládání, tak je to super. to bych si klidně střihnul znova. kdo by chodil do lesa, když tady mám Ethana :-)
Na to se stále chystám. Jen se rozhoduju mezi tím a "Everybody´s gone to the Rapture".

Každopádně to vypadá na ideální kousek po dohrání Phantom Pain. I když možná tento měsíc investuji spíše do knih. Uvidím.

Ale jen to dál chvalte... :P

(I když možná konečně dojedu Wiedźmina, dřív než cokoliv jiného)
@Chuck (13.09.2015 18:44): Včera jsem to rozehrál znovu. Tak hra má prostě unikátní atmosféru, jakou jsem u hry nikdy nezažil. A samozřejmě nejkrásnější grafiku, jakou jsem kdy viděl. Je tam pár hratelnostních kixů, které jsem popsal v komentu, ale i tak ta hra stojí za každou korunu.
Tak jsme si včera plnil poslední achiev a musel část hry proběhnout znovu a musím uznat, že už jen to samotné projití některých lokací má něco do sebe. Přestože mám hru dohranou, rozhodně ji budu občas pouštět, abych se tam jenom tak prošel za tónů té vynikající hudby. V tomhle ohledu opravdu BRAVO!