@Say (20.05.2015 14:18): A cca před 2 měsíci jen za 7 doláčů, ale to je Chuckovi fakt naprd. Jinak jsem také ve stavu rozehrání, jen tak jsem to zkusil a hned u toho vykysl, prvotní vizuální dojem velmi silný.
@Karasman (20.05.2015 12:07): Zatím jsem lepší cenu z mnou známých gameshopů neviděl, nicméně jsem to ještě nekoupil. Ale věřím, že přímý dojem ze hry musí být úchvatný. Doufám, že optimalizace je dobrá a na svém kompu si to užiju.
Často se to dá sehnat okolo dvou stovek, nedávno jsem to kupoval asi za 7 Euro.

Každopádně doporučuju, spustil jsem to poprvé předevčírem a tak unešený ze hry jsem hodně dlouho nebyl, pokud vůbec někdy. Už se těším, až se k tomu dneska zase dostanu.
Na Gamesale bych to za vcelku slušnou cenu měl bez poštovného, ale přestože mi pošlou steamkey, tak píšou, že má hra anglickou lokalizaci, ovšem přímo na Steamu to ukazuje češtinu. Takže předpokládám, že to na Steamu přepnu na češtinu a hotovo.
@Chuck (03.05.2015 23:50): Určitě do toho ale běž - hra je to sympatická i vyvedená (jen ten příběh mohl být lépe podán, takto vyšel poměrně do prázdna např. oproti právě A Machine for Pigs).
@Drolin (03.05.2015 23:34): Tak to víš, já jich zas tolik nehrál. :-) Ale pokud pominu prostředí, které oproti Amnesii není tak stísněné, tak ten zbytek se zdá v podobném stylu, což vzhledem k fajn vzpomínkám na A Machine for Pigs mě dost láká.
@Chuck (03.05.2015 22:47): No, ono Vanishing připomíná asi stovku podobně laděných adventur :). Ale ve výsledku máš pravdu - jen tedy A Machine for Pigs je daleko lepší než The Vanishing of Ethan Carter.
The Vanishing of Ethan Carter na Steame za sympatických 7,59€. Rozhodne sa jedná o zaujímavú a neskutočne dobre vypadajúcu hru.
Mě se líbilo jak jsi dělal ty screeny ze zaklínače 2. Třeba pro to nějaký odborný termín je, já se to pokusím popsat nejodborněji jak dovedu : takové to jak šla ta herní lokace vidět jako planetka.. :D Jo to bylo epesní.
@M.a.t.t. (08.12.2014 12:12): na tom něco bude :-D ale pokud začneš uvažovat takhle, tak technicky vzato má vždycky větší smysl dělat něco reálného, než se utápět ve virtuálním světě. :P každej jsme nějakej, osobně si taky spíš užívám atmosféru a estetiku hry, než abych strávil stejný čas střílením nácků v Call of Duty. A i v tom případě je vždycky možnost vyrazit do lesa na airsoft než sedět před monitorem. No, asi bych to uzavřel s tím, že nic se nemá přehánět, že :D a ted mě omluv, jdu si na dvacet minut zafotit do virtuálního lesa :P
Fotky sú možno dobré, ale oveľa väčší zmysel by malo, keby Say zobral skutočný fotoaparát a vyrazil fotiť do prírody. :)) Nepotrpím si až tak na vizuál a primárnym účelom hier by malo byť viac ako že si v nich človek môže spraviť krásne fotografie. To, že je to jedna z mála hier, ktorú za posledné roky dohral, nevypovedá ani tak o kvalitách, ako o tom, že mu hry ako také už veľa nedávajú a jeho záujmy sa uberajú skôr iným smerom. A Say, nevrav že to nie je pravda. Stráviť taký čas v hre, ktorá ani zďaleka nemá takú dlhú hraciu dobu o tom vypovedá. ;)
@Say (08.12.2014 09:21): prdlacky nasi babicky, moje nerdovstvi nema nic spolecneho s mou odjakzivovou nechuti se jenom tak prochazet lesem. Kdyz uz, tak jiz zmineny sber hribecku, nebo neco jeste veselejsiho. =)))
@Maximus (08.12.2014 11:05): jo, ten úkol s alchymistou, či co to bylo. A víš jak na to, ne? Myslím, že ve hře byla nějaká chybka, občas to nezaregistrovalo splnění úkolu anebo se to možná prostě neuložilo.
@Say (08.12.2014 01:08): jinak super fotky, hlavně ta přehrada. Ještě by stálo za to trochu to prohnat photoshopem, zkusit nějaké filtry, efekty a tak. V černobílé by to vypadalo dost dobře. :D
@Maximus (08.12.2014 09:31): jaké dveře? Mě to na konci taky psalo, že nemám splněný quest se zombíkem v podzemí, což jsem měl. A nakonec jsem to ani nemohl dohrát, bo se mi zavřely dveře do toho sklepa a ne a ne se znovu otevřít. Co už, sh.t happens. :D
@Say (08.12.2014 09:21): no, ono to sice ve výsledku smysl dávalo, ale stejně hra díky tomu vypadala jako prapodivná slepenina sci-fi, fantasy a hororu. Neříkám, že to bylo špatné, jen poměrně nesourodé. Jako virtuální procházka lesem je to paráda, snad by to mohlo být trochu rozsáhlejší a s větší volností pohybu. Když člověk na začátku stojí u mostu, tváří se to rozsahem skoro jako Skyrim :D a pak hráč zjistí, že nemůže jít prakticky nikam mimo vyšlapané cestičky, což trochu kazí dojem. No nic, nerad rýpu, je to i tak parádní. :)
@Say (08.12.2014 09:21): Jedine puzzle ktore som nepresiel boli tie dvere (ja som si myslel, ze som to presiel a na konci som videl na mapke, ze nie). Kazdopadne pribehovo mi to az tak nesadlo a vysetrovacie metody boli vlastne take iste celu hru, ku koncu ma uz nebavili. Ale som za tuto hru rad, jedinecny zazitok, len mi to nesadlo uplne vo vsetkom :)
@HolyMeatball (08.12.2014 08:54): :) Ja som sa nenudil, lebo graficky to bolo krasne a atmosfera bola zo zaciatku celkom dobra a nevedel som co ma caka. Mna nebavili hlavne potom tie vysetrovacie metody, ktore boli stale o tom istom. Nebavili ma ani niektore tie napady zombie a to bludisko atd.
@Maximus (07.12.2014 22:24): No tolik zase ne, ale moc k tomu nechybělo... Je fakt, že dnes jsem tam pobíhal jak zmagořený japončík se zrcadlovkou pod kšiltovkou=D Ale ku*va... Stálo to za to. Důkazy:

Celé album tu.

To fototexturování a modelování je docela věrné.
Díky, že existují hry jako je Vanishing of Ethan Carter. Tohle byl opravdu silný zážitek a pro mě motivace, že hry jako médium mají svou hodnotu. Po dvou letech jsem se dokázal maximálně zažrat do hry a ještě ji zdárně dohrál. Cca 15 hodin. Nenudil jsem se ani jednu vteřinu.

Hm, asi po roce a půl sesmolím koment.