Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Typing of the Dead

73
58 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > arkáda *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1999 Arcade
20.09.2000 PC
23.01.2001 Dreamcast
Vývojáři:
Smilebit, Wow Entertainment (Arcade verze)
Hra vytvořená na počest starých automatů House of the Dead. Řítí se na vás hromada odporných zombie a vy nemáte žádnou střelnou zbraň, co budete dělat? Chopíte se klávesnice a upíšete je k smrti! Každá zombie nese unikátní nápis (bossové obvykle nějakou dlouhou větu obsahující speciální znaky), který když bleskurychle napíšete, tak ji tím efektivně rozstřílíte (1 písmeno = 1 zásah)... Zkrátka krvavější nauku rychlopsaní na klávesnici jste si nemohli představit, tak ať žije škola hrou!


Poslední diskuzní příspěvek

ViRus: jo proto jsem v nastavení hry přepnul typ klávesnice na: US vykřičník a apostrof ( třeba ještě stisknout shift ) vedle: ů, tečka,…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC --
Kdysi dávno jsem se to pokoušel hrát, resp. psát, ale neměl jsem dostatečný typing skill. Navíc mi dělaly velký problém apostrofy a když se k tomu přidaly ještě čísla, byl jsem v prdeli. Dneska už je to jiná písnička. Asi tak v půlce jsem zjistil, že hra nijak nereflektuje používání mezerníku a velkých písmen, takže je možno to tam mastit hlava nehlava a přidat si pár pikovteřin k dobru. Zřejmě kvůli bugu bylo potřeba pro psaní číslice 3 přepnout v rychlosti klávesnici na anglickou a poté zase zpátky, jinak ji nešlo psát ani přesto, že s ostatními číslicemi problém nebyl.

Poprvé jsem se zasekl ve čtvrté úrovni u bosse Magiciana, na kterého jsem se musel řádně natrénovat v jiném modu, dovolujícím si nacvičit souboje s bossy. Mimochodem těch modů je tady víc, včetně tréninku - mám ale pocit, že minimálně základy prstokladu by člověk měl zvládat i před samotným tréninkem, protože hra nedokáže suplovat profi programy na psaní. To jen pro ty, co by snad měli v plánu se na TTotD naučit psát...

Příběh je naprosto patetický, přes příšernou hudbu nejde slyšet ještě příšernější dabing, vůbec celé je to jedna velká groteska, která trvá sotva hodinu, takže jsem to dohrál hned dvakrát. Poslední level už představoval docela solidní výzvu v délce slov a jejich významu, kterému jsem často absolutně nerozuměl.

Vyměnit rozžhavené laufy za klávesnici a začít zombíky a jinou havěť upísmenkovávat, to byl opravdu hodně zhulený nápad. Ale geniální! Ačkoli je TTotD zoufale špatná hra, její unikátnost a originalitu jí nikdo neodpáře.
+15
  • PC 75
No sáákra, když jsem na tohle tady na databázi narazil, nevěřil jsem svým očím. Kvůli týhle hře jsem se v deseti letech došoural k okýnku, paní mi rozměnila za 200 Kč samé petikoruny, které jsem pak sázel do automatu jednu za druhou...A jak jsme se s kamarádem pobavili....

Časy plynou, já už mám dvakrát tolik let a na tuhle pecku jsem dočista zapomněl. Až do teď! Dávám hobla tomu, kdo dostal tenhle kulervoucí nápad, jak oprášit automatovou legendu! Sice se necítím u notebooku tak naspeedovaně jako s plastovou pistolí před 10 lety, bouchačku jsem vyměnil za abecedu,ale stojí to za to...doslova upísmenkovávám zombíky!!na přednášce jsem pak byl pro přednášejícího největším kádrem, on byl blbec rád, že si tak vehementně píšu všechny jeho věty, zatímto já jsem měl na kontě 185 upísmenkovaných zombíků. Paráda.

Jenže všechno skvělé jednou zevšední. A tak se dostavil stereotyp. Totiž prvních pár hodin vám to příjde jako opravdu cool napád, nicméně za chvilku se dostaví onen pocit, že s klávesnicí to není ono....Chtělo by to zase tu plastovou zbraň...Vlastně by to chtělo vrátit se zpátky v čase, zajít si rozměnit a zastřílet si s touto nesmrtelnou legendou.

Pro: výborné oživení legendy,nápad

Proti: stereotyp

+11