Tahle hra mě hodně překvapila! Čekal jsem, že to bude něco jako What Remains of Edith Finch, ale většina té hry je vlastně horor. Jinak bych to večer asi nehrál. Nemá smysl sem psát komentář, všechno už tu bylo mnohokrát shrnuto. Je to trochu slabší než podobné tituly, ale hororová stránka hry to pěkně vyvažuje.
@Bystrozraký (05.11.2020 02:32): Je mi jasné, že vztah měl být kontroverzní, ale například jsem na redditu narazil na diskuzi, která odrazuje od hraní hry kvůli tomu "jak zachází s tématem". Ve smyslu toho, že otec není vykreslen jako totálně záporná postava a není neustále vypichováno jaký je úchyl - i v rozhovoru co jsi poslal není ale ani jednou zmíněno slovo "pedofilie". Je to špatné slovo z hlediska smyslu (pedofilové mají rádi děti před pubertou) a zároveň z hlediska buzení emocí. Je rozdíl mít vztah fakt s dítětem a vztahem s šestnáctkou. Celkově to bylo vykresleno jako vztah co skončil tragicky, ale nebyla tam krutost či tak něco. To, že byl vztah nevhodný, je ukázáno hlavně skrz to jak to celé dopadlo - dvě rodiny zničené.

Pokusím se jinak dát pár (mých) odpovědí na tvé otázky.

1.Nicole je něco, co já nazývám "falešná" silná osobnost. Tedy tak působí, ale jsou témata, u kterých se zhroutí jako domeček z karet. Ty dny v hotelu nepomohli, a byla vystavena těm nejhorším možným vnitřním démonům. To je racionální vysvětlení.
2. Duch Rachel je schválně dvojznačný, proto hovořím v komentáři o implicitním horroru. Za mě existuje, a podle mě je také ten duch důvod, proč nakonec Nicole sebevraždu spáchá. Je to něco, co se stalo off-screen. To je nadpřirozené vysvětlení. Navíc, hra má dva konce, Nicole sebevraždu spáchat nemusí. Tak či tak jí hráblo.
3. Když Nicole popisuje smrt Rachel, doslova říká, že ve tváří její matky byl výraz který nikdy neviděla - long story short, na moment jí hráblo (asi je to v rodině:D). Probudil se vrchol žárlivosti a vzteku na někoho, kdo ničí její rodinu. Téma pobožných který jsou schopní největší odpornosti je běžné trope. Navíc, je zmíněno, že její matka se musela cítit potřebná. Rachel to vlastně ohrožovala. Hokejka byla po ruce, protože měla odvézt Nicole na zápas.
S těmi důkazy je to vážně trošičku deus-ex-machina, ale myslím, že se zbavila těla, a pak to celé chtěla nějak... odfiltrovat, a nechala to být. Navíc, podle všeho hned ten samý den z hotelu odešli, takže se zbavila těla, ale ne toho oblečení.
@Cathan (komentář): Jsem rád, že jsi skrze můj komentář tuhle hru objevil a bavila tě.
Chtěl bych se ale vyjádřit k tvému komentáři...
Ten vztah Rachel a Leonarda jsem označil za pedofilní, protože to tak zamýšleli samotní autoři, kteří se k tomu i "přiznali" v jednom rozhovoru. Byli si dobře vědomi, že vztah 16 leté holky a 49 letého chlapa bude vzbuzovat kontroverzi, nejen u amerických hráčů.
Osobně mi podobný vztah nepřijde normální, ale zase bych na základě toho neshazoval celou hru. Můj největší problém tkví zejména v tom, jakým způsobem hra pracuje s motivem sebevraždy a faktem, že po skončení hry je zde stále poměrně dost otázek bez odpovědí - proč Nicole, která je celou hru charakterizována jako silná osobnost chce na konci hry spáchat sebevraždu?, jak to je s duchem Rachel? Existuje vůbec? Pokud je to ale všechno práce Irvinga, proč se tedy děly ty zvláštní věci? A jak to bylo s těmi "lovci duchů"?, proč matka Nicole vůbec vraždila Rachel? Vždyť byla pobožná, dokonce pomáhala jejímu otci na faře. Proč by vraždila 16 letou holku a navíc hokejkou své dcery? Proč se nezbavila důkazů?. V tomto ohledu si ještě říkám, že je velká škoda, že autoři neukázali pohled samotné Rachel. Jaký postoj měla ona k tomu všemu.