Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Order of the Thorne: The King's Challenge

26.01.2016
77
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Královna říše víl se ztratí a král proto do světa pošle zprávu, že ten, kdo ji najde, se stane hrdinou říše a král mu splní jedno přání. Finn, syn slavného barda po kterém zdědil hudební talent a loutnu, hledá inspiraci pro své epické dílo, kterým se chce vyrovnat slavnému otci. Rozhodne se proto společně s dalšími šesti dobrodruhy výzvu přijmout.

Jedná se klasickou 2D adventuru, která svou pohádkovou fantasy atmosférou dá vzpomenout na hry jako King's Quest nebo Legend of Kyrandia. Hratelnost je založena na klasickém sbírání a kombinování předmětů, kterou ale oživuje hra na loutnu. Podobně jako ve hře Loom zde pomocí hudebního nástroje řešíte různé hlavolamy a zádrhely.

Jedná se o první díl plánované série The Order of the Thorne. Další díl nese název: The Order of the Thorne - Fortress of Fire.


Poslední diskuzní příspěvek

@Laurona (05.07.2017 07:55): Yop, absence dabingu by mi taky vůbec nevadila a říkal jsem si, že na téhle položce klidně mohli něco ušetřit, záleží však, jestli jako my smýšlejí i jiní a jestli by pro ně nedabovaná adventura (on full dabing je dneska už standard) byla tak atraktivní.

" Nezbývá než doufat, že se časem najdou jiní nadšenci "
Doufejme, tak ještě tu máme vývojáře Mage's Initiation, kteří stojí i za skvělými remaky prvních třech King's Questů a Quest for Glory 2, čili se jedná o podobnou bandu nadšenců, jako tihle. Jen doufejme, že se udrží, vývoj Mage's Initiation se jim vcelku hodně protáhl (to bylo oznámeno snad ve stejnou dobu jako Quest for Infamy a ten už je venku 3 roky)... tak nevím, jestli se jim náklady vůbec vrátí, očividně Quest for Glory/King's Quest like hry už nejsou ve světě tak populární, ale třebas budou mít štěstí, kdo ví.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Tuto adventuru jsem poprvé zbystřila na Steamu, kde mě na první pohled zaujala svoji pixelovou grafikou. Proto jsem vyčkala hned do prvních slev a hru zařadila do knihovny po bok mých oblíbených Quest for Glory a Heroine’s Quest.

S hlavním hrdinou, bardem, se vydáte hledat královnu víl. Během putování se bard Finn učí nové písně, poznává rozličné bytosti a prostředí. Nejoblíbenější postavou se pro mě stal nerudný gnóm, kterého na každém kroku pronásledují dvě sličné dívky, jejichž přehnaná starostlivost jej dohání k šílenství. Ve hře však narazíte i na pár klišé, jako například troll - hlídající most, medvěd - bojící se včel atd. Zklamal mě místy nevyužitý potenciál herního prostředí, který by šel v rámci děje vtipněji využít.

Celou hru jsem prošla téměř bez záseku, což bylo mimo jiné i z důvodu chybějících hádanek, rébusů, čehokoliv, nad čím by bylo potřeba se více zamyslet. Nízkou obtížnost hry však vynahrazuje pohádková atmosféra, do které jsem se po celých pět herních hodin ráda vracela.
+31
  • PC 75
Před lety jsem si vytvořil takové nepsané pravidlo, a to zahrát si o každých Vánocích nějakou hru, která přímo nebo nepřímo odkazuje na sérii Quest for Glory. Netušil jsem, že toho je tolik a tak letošní rok přišel na řadu The Order of the Thorne: The King´s Challenge od tvůrců dosud nejlepšího QfG odkazu - Heroine´s Quest, který jsem dosud hrál.

Úvodní intro okamžitě vtáhlo do děje pomocí překrásné kreslené grafiky tvořící mi v duši nostalgii na nejvyšším levelu. Příběh byl na můj vkus docela dost pohádkový, ale nic, co bych si nemohl užít. Jste Finn, syn slavného barda, který v království víl hledá štěstí. Tamní král totiž zrovna vyvolal pravidelný turnaj o to, kdo nejdříve najde jeho drahou manželku, která je po království kdesi ukrytá. Království víl není kdoví jak veliké a tak jsem se po prvním rozkoukání odhodlal vydat i do bažin, k rybníku nebo do lesů. Po chvíli bylo znát, že obsahově není úplně objemná. Co ale vynahrazuje obsah, tak je krásný pohádkový příběh.

Ač je tato hra možná více pohádka, než-li fantasy, vůbec to nevadí. Všichni jsou tu milí, nedočkáte se vysloveně negativní postavy, a tak příběh pěkně ubíhá, vše docela dává i logiku...a to až do samotného závěru. Ten je milý stejně tak, jako hra samotná. Milý a nenásilný.

The Order of the Thorne nicméně více, než sérii QfG odkazuje na adventury té doby jako takové. Nejsou tu boje, nejsou tu kdoví jaké čáry, nevolíte si hrdinu, nesbíráte body. Prostě procházíte hrou tak, jako byste procházeli jakoukoliv jinou adventurou. To vše v obalu adventur devadesátých let jak od LucasArts. No, možná to není to, co jsem čekal, ale pořád je to dost na to, abych si to užil.

A když se podaří, možná se jednou dočkáme i pokračování, na které tvůrci nalákali už v roce 2016, a na kterém pracují i na sklonku roku 2021. Tak uvidíme...

Pro: Příjemná pohádková atmosféra, milé, nenásilné postavy, dobrý nápad zakomponovat do děje hraní skladeb na kytaru.

Proti: Čekal jsem spíš odkaz na QfG sérii a dočkal jsem se vzpomínky na adventury 90. let. I to je ale dobré!

+13
  • PC 85
Parádní a mnohem více přívětivější throwback do éry Kings Questů. No a to je prakticky všechno, tahle hra je prostě malý, ale za to příjemný pohádkový příběh, ve kterém se setkáváte s milým bardem který se jde účastnit "Královy Výzvy". Takže žádné bujaré zvraty či příběhové kličky tu nehledejte, tady se jedná čistě o takové pohlazení na duši. Což mi upřímně skvěle sedlo, postavy tu jsou zábavné, humor vtipný a celá atmosféra se soundtrackem příjemně roztomilá.

Takže jo, pokud hledáte příjemnou pohádku, s touto hrou neuděláte chybu. Navíc co je i fajn, je to, že tvůrci nepřepálili obtížnost, na většinu věci se dá docela logicky přijít a hra vás i docela nevtíravě navádí.

Co se týče grafické stránky a dabingu, tak to je pořád kvalita, na jakou jsme u tohoto studia zvyklí.

No, jednoduše mi ta hra sedla, přesně na takovýhle feel good příběh jsem měl už dlouho náladu, těším se na jejich další hry!

Pro: Atmosféra, příběh, postavy, soundtrack, dabing, vizuál, příjemná obtížnost

Proti: Pro někoho až moc naivní příběh nebo lehčí obtížnost

+10