Shoggot to nedá, pochybuji že je stavěný na hru kde se 50 minut kecá a hraje tak 10 :D
Na základně zdejších doporučení jsem se rozhodl, že tuto japonskou píčovinu vyzkouším! Díky všem, svůj rozbor sem budu pravidelně psát!
Tak dohráno, do háje to byl ale emocionální konec :D Teď už jen sepsat komentář, jako po dohrání přesně vidím to co celou dobu schází páté Personě a proč mi tato hra přijde mnohonásobně lepší. Fakt skvělý zážitek, a ten konec byl neskutečný :D
Tak už mám skoro za sebou poslední školní labyrint a musím říct že to byl jeden z nejhorších herních zážitků co mě ve hře potkal. Celé to bylo tak zjevné a plytké natahování času ech. Jsem si vzpomněl na špatné dungeony alá Persona 4. Každopádně příběh pořád táhne a baví mě to, jen tenhle úsek mě donutil na pár hodin hru odložit :D
@Charllize (04.01.2018 22:13): Tak u něčeho jako eiffeloptic mě to snad ani nepřekvapuje, spíše mě udivuje že nabízejí něco takového :D

Tak není to velké JRPG jako Persona 5 takže také očekávám že do tří měsíců by to mohlo být za třeba 699 a to bych pak klidně vzal.

No tu limitku asi taky nedám :D
@jones1240 (04.01.2018 22:06): no nekteri jdou jeste dal nez ty dva tisice:)

ja asi koupim digital, podle me bude ve sleve co nevidet. Hrat ted hned to nebudu, takze mam cas. Tipuju ze nekdy po tech lednovych slevach to bude do litru :)

Limitka k tomu je, ale stoji 150 dolaru, je tam totiz nejaka figurka. takze i s postovnym to bude odhadem tak 3300 - 3500 kc. To nedam:)
@Charllize (04.01.2018 21:59): Není plánovaná nějaká Collectorka k tomu ? To bych do toho i klidně šel protože některé stránky jako Rice Digital či Nis America nejsou tam drahé co se týče shippingu apod. ale za klasickou verzi dva litry... to asi ne no :D
@jones1240 (04.01.2018 21:55): uvidime. Ale rozhodne bych nerad aby vysla trojka a ja nemel odehranou dvojku, to by celou vec dost zkomplikovalo az do do takove miry ze by se mohlo stat ze bych to nehral vubec:)

Mimochodem dost jsem poslednich par dnu daval dokupy informace o Tokyo Xanadu a proste se to bude muset koupit taky, protoze to cele vypada vic nez dobre. Kombinace Trials, Persony a Ys, je strucna definice pro ty co se potrebuji srovnavanim chytit oc jako jde. Falcom jede:)
Ovsem krabicovka je draha jak pes. Dovoz z ameriky/atd se prodrazi, takze bych to videl na digital verzi.
https://www.xzone.cz/nahledps3.php3?idg= ... aEAEYASADEgLsLvD_BwE
@Charllize (04.01.2018 21:30): Mě ty dialogy taky baví jsou dobře napsány akorát tam občas až moc do člověka hustí ty politická fakta a místy z toho jde hlava kolem upřímně a ten souboják už mi dost leze krkem také :D Já nevím možná bych počkal na ten remaster, uvidíš podle toho jak to ohlásí, já se asi hned na dvojku nevrhnu. Dám si od toho trochu pauzu a za pár měsíců to asi rozehraji. Jako ve výsledku hra je to skvělá dobře napsaná jen je toho moc těch informací :D
@Solidor (04.01.2018 21:15): Jo, a remastery jednicky a dvojky pro PS4 ktere vyjdou az po trojce. Neskutecnej gulas.

Navic (myslim ze mi to rikal Jones) planuji pokracovat stylem Trials i u Tokyo Xanadu. A myslim ze po mega uspechu YS VIII budou taky chtit pokracovat.

@jones1240 (04.01.2018 21:06): takze si pak hned das dvojku? :) Me dialogy prisly z nejakeho duvodu bezva, i kdyz vim ze tam je plno vyplne ktera kdyby tam nebyla nic se nestane, ale i tak me bavily. Postavy taktez. Me dost unavil ke konci soubojak ktery je neskutecne zdlouhavy i kdyz kvalitne udelany, mozna i proto ze jsem hral na hard (proste musim i kdybych mel u toho chcipnout, na normal nehraju skoro nic. zastavam nazor ze rozvoj postav a system hry se naplno vyuzije az na vyssi obtiznosti). Dvojku nemam taky odehranou, a nevim co s ni. jestli cekat na ten remaster, nebo ji odehrat protoze bude driv trojka nez ty remastery...ach jo, to jsou starosti :))
Mimochodem kolik ti zabralo hodin to dohrat, ja po pameti neco kolem 115 hodin.

PS: ted kdyz vas tak ctu. Ty remastery budou driv nez trojka? Nebo?
@Solidor (04.01.2018 21:15): Pořád tajně doufám že třetí díl lokalizují ještě tento rok ale no o tom asi pochybuji, navíc stejně s dvojkou co mě čeká bych se k tomu dostal až rok příští nejspíše :D

Jo taky si myslím že se na to bude dlouho čekat, což je škoda protože u téhle série je docela potřeba si všechny fakta jakž takž pamatovat :D
Pomalu ale jistě se blížím ke zdárnému konci a musím říct že je toho už na mě moc co se týče informací, ta hra spolu se svým světem a historií je dost velká a uf :D Každopádně je to skvělé a po dohrání tu napíšu komentář který asi bude nejdelší co jsem na DH napsal, jako nečekal jsem že mě tahle hra tak vyčerpá a rovnou se zařadí mezi nejukecanější JRPG, ale každopádně mě to hodně baví :D
@jones1240 (02.12.2017 22:54): urcite si ho kup, pak si casem muzem pomerit pindo...eh..trofeje:) Osobne bych doporucil na start SO3 pak SO4 a nakonec SO5. Ale ani z SO 4 chybu neudelas. SO 2 byl take velmi dobry. A mam dojem ze by snad mel jit hrat jeho ,, remaster,, co vysel na PSP i na VITE, ale jistej si nejsem. Mam jen trosku obavu ze by te SO nemusel uspokojit pribehove, ne ze by tam toho pribehu bylo malo ( je tam par pribehovych animaci co maji cca 25 minut, eh), naopak, ale treba oproti Trials je to o dost ,,jednodussi,,. Na druhou stranu propracovanost postav tomu nechybi, jen je trosku problem ze se to vetsinou odehrava v ramci takzvanych private actions a mnoho jich lze minout. Kazdopadne za tech par stovek co to stoji zas tolik neriskujes.

U Trials se fakt tesim az to bude komplet. Jen doufam ze to bude v dobe kdy nebude klepat na dvere nejake mnou dlouho ocekavane JRPG ( mam tuseni ze se to urcite bude krejt s Dragon Questem XI) protoze prvni dil jsme uz hral a bude to chtit nejake herni sucho abych ho absolvoval znovu (kvuli kontinuite, plno detailu si uz proste nepamatuju)

@Solidor (02.12.2017 22:40): ja si to myslel...ale nikdy nerikej nikdy :)
@Solidor (02.12.2017 22:40): ToCS je místy zdlouhavější ale pořád to dokáže bavit a zaujmout a to i přes opravdu velkou délku spolu s množstvím sáhodlouhých dialogů na rozdíl od Persony 5 která skoro ve všech těchto bodech selhává i co se kvalit postav týče. Jinak máš pravdu, místy jde opravdu cítit že je to jen takový rozběh na opravdu převelice dlouhou trať :D
@Charllize (02.12.2017 20:23): Dvojka má už aspoň něco, co se dá považovat za závěr. Ne úplně hrozný cliffhanger, jako v jedničce.

Ono celé ToCS je dost zdlouhavé. Moje hlavní výtka je, jak je po většinu hry hrozně znát, že se jedná o první díl z trilogie. Postav (skvěle napsaných) je už prostě moc a některé věci jsou hodně okrajově nakousnuté. Ze všeho na mě až moc svítilo ono "to be continued...".

Vizuál je asi jediná opravdu dobrá věc na Last Hope. Dohrát to znovu mě asi nikdo nepřinutí.
@Solidor (02.12.2017 14:04): @jones1240 (02.12.2017 13:28): podle me je nejlepsi pockat az to bude komplet. Sice jsem prvni dil dohral, ale s druhym si davam na cas i kdyz ho mam koupeny prakticky od doby co vysel. Pak to bude 300+ hodinova jizda a nejaky natahovani ve stary skole bude detail :)

ona ta stara skola ma suplovat jakousi treningovou oblast kde postavy posili na dalsi dej ve svete. Obvykle v JRPG tyhle velky dlouhy dungeony jsou nepovinny, tady holt povinny je. Problem jsou souboje, ktere jsou sice celkem propracovane ale priserne dlouhe. U JRPG kde je jeden souboj za druhym to musi odsypat, boj s nejakym trashem by mel trvat max 10-15 vterin, s tim ze se okamzite nahraje a na konci bleskove nahraje zpet. Jinak se to zacne zajidat a je to otrava. Viz Lost Odyssey a tak podobne. Sem tam muze byt tuzsi nepritel ktery trva dele, aby hrac nevysel ze cviku. Tady ty souboje trvaji zbytecne dlouho, takze pruzkum stare skoly je po case otrava.

PS: uz hrajete Star Ocean Last Hope ? Takovy krasne udelany remaster a vy nic? Splnit si bitevni trofeje? Zabit 30 000 nepratel nebo 10 000x skocit v souboji? nasbirat 255 dropu z kytek? vyhrat souboj s jednim HP atd? Kompletace platinove medaile oddeluje zrno od plev. U PS3 verze ji ma pouze 0.6% hracu. Ja je obvykle nesbiram, a tady bych ji fakt chtel. Sam jsem samo taky pleva, pac ackoliv jsme tu hru hral uz 3x nikdy jsem ji nemel. tenhle remaster je idealni prilezitost to napravit. (pochybuju ze tomu tech 600+ hodin na platinu dam, ale myslet si to muzu, vzdycky si to myslim, ze to dam :))
Upřímně ta linka se starou školní budovou mi přijde čím dál tím více horší a navíc si už opravdu myslím že je to tam jen pro natažení už tak velkého času, nebo se to snad více rozjede ohledně té budovy ? :D
@7c (19.11.2017 20:35): u me nastava problem az kdyz nevim co takzvane chtel basnik rici a je to vinou prekladu, coz se zase tak casto nestava. kdyz neco je prelozeno jinak nez original a v konecnem dusledku dava stejny smysl mi nevadi. Vyslovnost intonaci neresim..jsem odkojem jednohlasnym dabingem VHS za komunistu:)

Jo japonstina neni kompaktibilni skoro s nicim, proto ji ingnoruju kdyz to jde:) Eh..dohral jsem FF 12 v japonstine, komplet i titulky..bylo to naprosto vysilujici, a od te doby se japonstine vyhybam.)
@jones1240 (19.11.2017 17:38): Já zase nechápu, jak někdo dokáže tolerovat dabing, ale to je věc osobních preferencí :) Na japonštinu jsem si za ty roky zvykl.

K té objektivnější části - v podstatě když slyším vyslovovat japonská jména americkou angličtinou, tak lezu po zdi (je to snad ještě horší než český přízvuk v angličtině, a to je co říct). Obecně je dle mě japonština a angličtina zcela nekompatibilní - mluvím teď o mluvené řeči (v psaném jazyce mi to nevadí, text je možné vnímat jako celek a využívat znalosti různých "modulů" pro různé obraty) - ať už jde o intonaci, výslovnost, citoslovce... V japonštině zase platí to samé o anglických termínech (koneckonců, stačí poslouchat některé české filmy). Český nebo německý dabing by byl z tohoto pohledu vhodnější (v případě "když už").

Každopádně nevedu nějakou "křížovou výpravu" - stačí mi málo - dual audio, nebo v nejhorším případě DLC. Naštěstí je velké množství (většina?) her na Steamu v tomhle směru v pohodě, na konzolích je to mnohem horší (i když se situace zlepšuje).

@Charllize (19.11.2017 17:25): Já tu polštinu celkem chápu (pokud někdo rozumí nebo se setkává denně s polštinou) - pro mě asi podobná pozice (i když zrovna v případě W3 pokud vím byl primární jazyk spíš angličtina - protože cíl hry nebyl polský - a slezský :) - trh, ale svět). A rozhodně nebudu CDRP kritizovat za to, že nabízí víc jazyků (jak to často vypadá/vypadalo na fórech produkčního Hitlera - ATLUS USA). Jinak tohle je třeba důvod, proč jsem ignoroval celou Persona sérii (a o homebrew nemám zájem).
Japonských her jsem hrál nespočet a Trails of Cold Steel má docela dost kvalitní dabing, takže já jsem nutnost přepnutí neměl a ke všem charakterům až na Osborna mi seděl. Takže potřebu přepínaní na originál moc nechápu v tomto případě :D
@7c (19.11.2017 17:18): ja to hral na ps3 anglicky a nijak jsem netrpel. Samozrejme nektery anglicky dabingy japonskejch her jsou mnohdy odflaknuty ale aspon jim rozumim. Stejne tak nechapu hrani zaklinace v polstine a tak podobne, jde mimo moje chapani hrat hru v jazyce kteremu nerozumim kdyz nabizi jazyk kteremu rozumim. Titulky tam mam stejne vzdy anglicky nebo cesky.
Jen je otravná nutnost hrát to v podstatě "ilegálně" (výměna audia).
V breznu vychazi remaster prvniho dilu pro Ps4. Zatim oznamemo jen japonsko. Coz asi znamena ze prvni dva dily vyjdou na ps4 az po dilu tretim ktery je uz v japonsku venku. Trochu jsem doufal ze to na zapade vyjde v jednom baleni ale spis to vypada na tri samostatne hry.
@Charllize (06.11.2017 23:33): Lepší než čtvrtý díl Persony to podle mě není ale to je jen můj subjektivní názor, každopádně mě tohle baví mnohem více než Persona 5 :D Líbí se mi ten svět, jeho historie a jak si na tom všem dali záležet, ale dost mě pobavilo když v Českých recenzích (jmenovitě Zing) tvrdili že je tohle mám pocit Persona přes kopírák a dokonce to tomu vytkli že je to až příliš podobné což nechápu :D
Mnohem lepsi nez cela Persona. Podobne, presto daleko dospelejsi a propracovane. S existujicim svetem, ne jen skola a par ulic kolem.