@Charllize (16.02.2021 21:37): Ou díky. Ono je tolik her, že nevím zda mi na to stačí tenhle život. Hlavně chci hrát už hry jen, co mají nějaký dopad. Ohledně příběhu a nejsou takové ty brejky, co člověk hraje, protože se nudí :D
@Solidor (15.02.2021 12:01): Možná Elliot by uměl zazpívat? Ale nevím možná se to někde ve hře řešilo ze zpívat neumí. Každopádně to trochu divny je, ale zas na druhou stranu co jiného v reálu uspořádat než něco hudebního, soubojova aréna nebo diskuzní kroužek by byl možná ještě pitomejsi i když by sedel víc :)
@Charllize (14.02.2021 22:37): Hlavně se podle všech dostupných informací ty hry odehrávají někde v "Evropě", takže to, že všichni jsou Asiaté mi přijde divný. Budiž, sehnat japonsky mluvící cizince pro takovou věc je asi nemožné :)

Beru, že v rámci možností nelze čekat zázraky, nicméně snad krom Vity, tam ani nikdo moc neumí zpívat.
Mimochodem vysla PS4 verze. Po dlouhych odkladech. Vlastne nic moc noveho pod sluncem. Lepsi rozliseni, 60 fps, nejake nove dialogy a DLC v zakladu. Import ulozenych pozic z PS3/Vita by mel fungovat. 999 korun je trosku vysoka cena, ale jen vzhledem k tomu ze jde o starsi hru ktery kazdy pravoverny fanda jrpg uz davno dohral. Nejakych 599 by tomu sluselo lip. Za ten litr jen pro ty co to nehraly, v tom pripade to je hodne muziky za malo penez, Shoggy by mohl vypravet :)
@Ringo (12.09.2018 12:42): To je, myslím, taková pěkná tečka za tím naším večerem. A tím už bych to nechal, neb jsme daleko od RPG, JRPG i téhle hry. Za oslovení "Milý Jabe" ale děkuji. Konečně trochu ten hřejivý lidský přístup. ;)

Když už jsi tu, z těch Legend of Heroes si něco hrál nebo plánuješ hrát? Rád si pak přečtu případný koment. ;)
@Jab (12.09.2018 12:40): Já nebudu popisovat, jak co myslím, nemyslím, jak co beru vážně nebo v pohodě s nadhledem. To mají potřebu veřejně popisovat ti, kteří o tom potřebují ujistit hlavně zjevně sebe.
@Ringo (12.09.2018 12:35): Jsem naprosto v pohodě. S úsměvem na rtech. ;) Tenkráte i teď mě fascinuje, že si tu jednu větu vůbec vzal vážně. Naopak... Ty si to vážně s těmi "puboši" myslel. Nebo ne?
@Jab (12.09.2018 12:16): Milý Jabe, kdybys byl aspoň konzistentní. Ale ty se osobně navážíš do kde koho a pak se tě dotýká tvá vlastní medicína a hraješ si na moralistu nad věcí. Tuhle jsem já něco napsal o puboších, což se tě dotklo, že jsem se vymezil, ale sám v jiné diskusi píšeš cituji: "JRPG je žánr pro náctileté hoňky s plány na rozsáhlé sklepy/fritzlárny.:)"

Pak se ti zdá, že je člověk na tebe osobní, ale sám jsi dávno před tím mi byl schopen napsat (aniž by k tomu byl sebemenší důvod) opět cituji: "Charllize tě koukám velmi snadno vyburcuje abys reagoval v mantinelech, které ti vymezí. :) Gratuluji ke smyslu pro humor, kdy ti naprostý Charllize vysvětluje, že máš vtip vzít vážně a urazit se. Nejlepší v tu chvíli jej vzít za bernou minci. Ještě mu zapanáčkuj. ;)"

Takže nečiň sám, co nechceš, aby tobě pak činili na oplátku druzí. Já se vždycky bavím, když někdo do druhých jede osobně a pak ukřivděně pláče, že je někdo osobní k němu.
@Ringo (12.09.2018 12:12): Třeba teď? :) Já tě neberu smrtelně vážně. Stejně zaslepeně (po tvém trollil) si jel už na RPGhrách. Zbytečně se snažíš mě urazit. Rád si s tebou pokecám, ale je relativně malá šance, že bych přejal tvou optiku. Dvojnásob to platí, když se navážíš nikoliv do mých argumentů, ale do mě.

Naopak tvůj svět. A tvá omezení. Pro tebe to jsou kolikrát zasenc tituly pro náctileté new breed hráče. Nevidíš si pak s těmi pokémony imho do úst.
@Jab (12.09.2018 12:06): Kdepak jsem byl osobní? Víš, kdybys vždycky nepřekrucoval to, co píší druzí, podle svého jakéhosi podivného světa a výkladu, který tě tak nějak pořád tlačí do situace, uvádět na "pravou" míru to, co druhý řekl, abys tomu mohl alespoň malinko nějak oponovat, tak by tě lidi neměli za trolla.

A ten žebříček... nějak nevím, na co jím zase narážíš. Asi zase ten tvůj zvláštní svět.
@Jab (12.09.2018 11:49): To už je tak, když někdo přejme vrozenou nenávist k nějakému tématu (jo, taky jsem nenáviděl ten seriá) a pak je zaslepený vůči všemu, i když to jsou třeba parádní hry v tomto tématu. Tam člověk objeví, že to tématicky zase až tak špatné není a herně je to úžasné. Ale proč mít rád nějakou hru, když jsem nenáviděl seriál, že?
@Ringo (12.09.2018 11:41): Tvůj má rozhodně nějaké mě skryté významy. Asi. Páč krom vášnivého prosazování svého tam už moc jiného není. Ale hele, nechme to být. Ty a pár dalších (ono vás tu je opravdu jen pár) tu budete dále cpát JRPG jako to nejlepší z RPG obecně. S tím tahle diskuze mnoho neudělá a je to i vlastně celkem jedno. Naopak jsem rád za takový fandovský názor, byť se mu i nadále hodlám pošklebovat (nejinak tomu je i u dungeonů). Alespoň jsou z toho vždy relativně zajímavé diskuze. A to že jste přehnaně defenzivní... Mě to neurazí, tak si nestěžuji.

Jen ty pokémony... S těmi mám problém, páč vím, za co všechno mohou. :/
https://www.facebook.com/historje/photos ... 3089/?type=3&theater
@Ronik (12.09.2018 11:28): Zrovna u Witchera byl jak těmi celkovými prodeji, tak prodeji na díl, které tam nejsou. U třetího Witchera třebas bylo ohlášeno deset milionů prodaných kopiích v březnu 2016 (tzn. deset měsíců po vydání).
@GodOfTheSick (12.09.2018 11:08): Lokální kuriozita, co je nejprodávanější RPG série všech dob a kritiky (lidmi, co mají trochu více nahráno než ty) ceněná jako to nejlepší (FF VII v IGN žebříčku na 2. místě)?

Nedivím se, že chceš skončit, když si i sám uvědomuješ, že tvůj trolling je už vážně průhledný i tvé babičce co hry nehraje.
@Jab (12.09.2018 10:30): Tady máš podobný seznam, ale se zdroji, kde najdeš i zdroj na čísla Zaklínače (33 milionů btw neoznámil třetí Witcher, ale celá Witcher série). Jsou tam i ostatní série než jen RPG, ale potřebné informace se z toho extrahovat dají. Jestli teda nechceš obvinit Square Enix z toho, že lžou o prodejích Final Fantasy ve svém reportu pro akcionáře :)
@GodOfTheSick (12.09.2018 10:49): To fakt zkoušel protlačit FF a doufal, že tohle nikoho nenapadne? To je fakt už zoufalost. :D

DH není relevantní, metacritic není relevantní, IGN je naopak děsně relevantní (asi na metacritic nejsou), tady máš flák na první pohled nesmyslné prodeje. Ale nejsou tam asi internetové prodeje (které ale nejsou relvantní!) a vlastně starší hry to oholí, takže to vlastně taky není relevantní... Přesvědčivá argumentace. FF série (kde jenom ta hlavní linie má tuším patnáct dílů) byla taková sladká tečka. :)
@Charllize (12.09.2018 10:53): Pokud se hra takto % výrazně prodává pouze v jedné zemi, tak se jedná o lokální kuriozitu, která nemá celosvětový dopad. To snad chápe každý, kdo není uzavřen ve své bublině. Já se vašeho dětinského hašteření - kdo ho má většího - dál účastnit nebudu. Až skončí měření, oznamte výsledky.
@GodOfTheSick (12.09.2018 10:49): je to jen hlavni serie. A kdyz to beres takhle tak par milionu tedy odecteme i Zaklinaci 3? Pac ten se v japonsku prodaval docela dobre. Takze se ho realne prodalo jen treba 85%, pac kdyz se neco proda v japonsku tak se to proste nepocita?
@Charllize (12.09.2018 10:37): Vzhledem k tomu, že FF série má několik desítek dílů během času vydaných na všechny možné systémy, tak těch 130 milijónů není nic extra. A 80% se prodalo v Japonsku, takže celosvětový dopad je mnohem menší než se nám tu pár zdejších trollů snaží namluvit.
@Charllize (12.09.2018 10:37): Právě, a tak se honí prodeje. A ještě jsem neviděl nějaké konzolové jRPG za takovou cenu (dlouhodoběji). Proto je pak celý Godův argument značně invalidní.

No a místní šáša nezklame nikdy :). Jednou to je v dungeonech, nyní v jRPG.
@Jab (12.09.2018 10:30): jabe prestan se chovat jako zabedneny idiot. Final Fantasy prodalo 130 milionu kopii v serii. Co k tomu chces dodavat? O cem diskutovat? Jrpg je proste pro hodne velkou skupinu hracu top a je to plnohodnotna cast svetove rpg knihovny obecne. Nikdo ti nikdy neuzna nejake porovnavani pindiku ze preci jen ty zapadni rpg jsou o neco vyse a podobny srajdy. Prestan uz tady curakovat a zalez:)

@Drolin (12.09.2018 10:35): Eh, ja ho dostal zdarma, a pote mi ho jeste asi 3x zdarma nekde nabizely, hroznej opruz. :)
A ono je třeba i zahrnout fakt, že v době, kdy jely Final Fantasy VII a Dragon Quest VII byly ty 10 mil a 5 mil prodeje naprosto úžasné čísla, ono se to gamesení mezi lidmi teprve tak nějak rozjíždělo. Ještě v polovině 90. let to nebyl takový megaprůmysl, který byl cpán úplně každému jako filmy a RPG hry už vůbec ne, to vládly spíše sporty a závody. Spíše šlo o okrajovou zábavu podivínů. I to je třeba důvod, proč tam nevidíme staré RPG hry a prodeje se u PC RPG zaznamenávají vlastně až někde od Diabla.
@Ringo (12.09.2018 10:25): Ringo prosím nauč se reagovat na to, co píšu. A ne na to, co si uraženě doufáš, že si myslím. Ten tvůj seznam je neozdrojovaná kokotina. Namátkou třetí Witcher před půl rokem ohlásil 33 milionů prodaných kopií. Kde tam je?

Top 100 IGN od tamní redakce je v téhle diskuzi dosti irelevantí. :) To ti zase jen vyflusnul google na prvním místě. Je to hodnocení redakce. Tedy pár jedinců. Btw na kolikátém místě tam je první západní dungeon? Jen tak pro legraci... :)
@Jab (12.09.2018 10:22): Ne bez STEAMU, čísla zahrnují prodeje jako takové. já ti jen vysvětil, proč kvalitu hry dokazuje, že si ji lidi v takovém množství nakoupí i v krabičkách za docela tučné prachy. Že to asi šméčko nebude, že? :-) Ty pokémony na STEAMu nenajdeš. A já se nevymezil, jen tak nějak čerpám z obecné atmosféry třeba z komunit hráčů na FB a pod. Ono to vůbec nemusí být jen puboši.
@Jab (12.09.2018 10:22): http://vgsales.wikia.com/wiki/Best_selling_RPG_games

Nejvíc nejlepší hra na světě...no, a jsme u toho, odmítáš objektivní čísla a vkládáš do toho osobní preference.

BTW IGN TOP 100 best RPG of all time: 1. místo Chronotrigger, 2. místo Final Fantasy VI, 3. místo Baldurs Gate II, 4. místo Pokémon Yellow..... pořád máš pocit, že se nejmají jRPG šanci dostat do TOPky a je to uměle přiživovaný žánr pár několika lidmi tady?
@Jab (12.09.2018 10:15): Jsou jasným indikátorem, že jRPG je TOP, což ty nesmyslně popíráš. A kdyby to nebyla kvalita, tak si lidi nekupují jak vzteklí pokračování. Navíc tohle jsou hry, které si fakt koupíš na nosiči a v krabičce a obvykle víš, co kupuješ, není ta takový ten casual systém ze STEAMu, kde čekají všichni puboši světa, až rozutrácejí prachy na obědy za humble balíčky a na slevách typu 1,99 dolar za hru. A proč by Pokémon nemohl být první, jsou to skvělé hry, já se u nich skvěle bavím.
Abych byl zcela konkrétní i s doloženými čísly prodejů:

Série:

1. Pokémon - 300 million (jRPG)
2. Final Fantasy - 130 million (jRPG)
3. Dragon Quest - 70 million (jRPG)
4. The Elder Scrolls - 50 million (PC)
5. Diablo - 49.5 million (PC)
6. The Witcher - 25 million (PC)
7. Mario RPG - 23.41 million (jRPG)
8. Kingdom Hearts - 22 million (jRPG)
9. Megami Tensei - 15.35 million (jRPG)
10 .SaGa - 9.9 million (jRPG)
11. Mana - 6 million (jRPG)

Konkrétní hry (prodej nad 5 000 000 ks):

1. Pokémon Red Green and Blue - 31.8 million (jRPG)
2. Diablo III - 30 million (PC)
3. The Elder Scrolls V: Skyrim - 30 million[1] (PC)
4. Pokémon Gold and Silver - 23.10 million (jRPG)
5. Pokémon Diamond and Pearl - 17.67 million (jRPG)
6. Diablo II - 17 million (PC)
7. Pokémon Ruby and Sapphire - 16.22 million (jRPG)
8. Pokémon X and Y - 16.20 million (jRPG)
9. Pokémon Sun and Moon - 15.91 million (jRPG)
10. Pokémon Black and White - 15.64 million (jRPG)
11. Pokémon Yellow - 14.64 million (jRPG)
12. Pokémon Omega Ruby and Alpha Sapphire - 13.85 million (jRPG)
13. Pokémon HeartGold and SoulSilver - 12.72 million (jRPG)
14. Fallout 3 - 12.4 million (PC)
15. Fallout 4 - 12 million (PC)
16. Pokémon FireRed and LeafGreen - 12 million17. (jRPG)
18. World of Warcraft - 12 million subscribers (PC)
19. Final Fantasy VII - 10 million (jRPG)
20. The Elder Scrolls IV: Oblivion - 9.5 million (PC)
21. Final Fantasy X - 9.34 million (jRPG)
22. The Elder Scrolls Online - 8.5 million (PC)
23. Final Fantasy VIII - 8.15 million (jRPG)
24. Final Fantasy XIII - 7.7 million (jRPG)
25. Final Fantasy XV - 6.5 million (jRPG)
26. Final Fantasy XII - 6.1 million (jRPG)
27. Dragon Quest III - 6.05 million (jRPG)
28. Dragon Quest V - 5.94 million (jRPG)
29. Dragon Quest IV - 5.92 million (jRPG)
30. Dragon Quest VII - 5.53 million (jRPG)
31. Dragon Quest IX - 5.32 million (jRPG)
32. Final Fantasy IX - 5.3 million (jRPG)
33. Fallout: New Vegas - 5+ million (PC)
@Jab (12.09.2018 09:51): Nic lepšího nemáme....víš, nějaký metacritics může být jakýmsi nástřelem, kde koukneš, co je asi dobré, abys nehrál úplné blbosti, nicméně, že bych jej bral jako platnou minci, stránku, kde můžeš nahlasovat kdykoliv cokoliv, to asi ne. Já raději vycházím z letitých zkušeností mnoha hráčů, kteří fakt něco hráli, něco o tom ví, znám je buď osobně nebo virtuálně díky tomu, že někde o hrách aktivně psali. Říci, že jRPG se nikdy nedostanou na TOPku je krávovina jak mraky a řeknu ti teď reálný fakt, proč to tak je.

V žebříčku nejprodávanějších 11 RPG se umístilo hned 8 jRPG, na prvních třech místech je Pokémon série, Final Fantasy série a Dragon Quest série. The Elder Scrolls zaujímá až 4. místo. V žebříčku konkrétních her Pokémon Red&Blue/Green dokonce zaujímá v žebříčku 32 nejprodávanějších RPG úplně první místo a z těch 32 her jich 23 zabírají jRPG. Takže se prostě jednoduše mýlíš. jRPG jsou na TOPce absolutně.
@Shoggot (12.09.2018 01:15): Ano presne tak to je. Tohle co tam je je typickej skolni japonskej typ hrdiny. Ma scenar, nijak ho neovlivnis, ale muzes si byt jisty ze smeruje nekam co se bude naprosto odlisovat od toho jaky je ted. A skoro vzdycky to byva super. To je ten rozdil, wrpg casto postavu tvori hrac, u japoncu maji scenar, jako ve filmu a kdyz uz jde neco rozhodovat, vede to k necemu zasadnimu, nikoliv jen k par bodum u kladneho ci zaporneho presvedceni.
Naivita je umysl, k uspani hrace, aby byl pak o to vic prekvapen. Bohuzel tady asi vykrystalizuje az v dalsich dilech. Ale uz tady u prvniho dilu Rean svuj character posune dost vyrazne, urcite mnohem vic nez Geralt v tretim zaklinaci.
@Ringo (12.09.2018 09:27): Ale RPG to jsou. To mi podsouváš blbinu, kterou jsem netvrdil. A nic lepšího jak metacritic nemáme. Čímž netvrdím, že ten je bůhvíjak geniální.

A samozřejmě je naděje, že se mi nějaké JRPG bude líbit. Podobně jako jsem si našel své anime a mangy. Ale nebude to tohle, k němuž diskutujeme. A velmi pravděpodobně ani nic ze série Final Fantasy, kde jsem ale jen chvíli hrál sedmičku. Dosti pravděpodobně už i takové JRPG existuje. Možná ten Chrono Trigger? Čert ví. Někdy ale nějaké zase vyzkouším. Byť ani ten Chrono Trigger nemá u přátel a sledovaných (i těch JRPG pozitivních) až tak skvělé hodnocení.

Zase tolik, co mají alespoň pár vyšších hodnocení a jsou i na PC, tu ale nemáme:
https://www.databaze-her.cz/hry/?zanr=p7 ... eni&zeme_vyvojare=45
@Ringo (12.09.2018 07:56): Metacritic jsou mé osobní dojmy na základě mých preferencí? Skyrim a ME2 mezi top RPG taky? Ty hele, když si dáš packy před oči, si taky neviditelnej? :)
@7c (11.09.2018 20:59): To je tam silně cítit, ano. Mám z těch pár japonských her pocit, že se v tom člověk velmi rychle zorientuje, ty expozice jsou asi velmi podobné. Ale má to své nevýhody, jako ty omezené mantinely. Je pravda, že to je asi prímárně cílené na dětské/pubertální publikum, protože vše je vysvětleno úzkostlivě okamžitě, pokud možno ještě tím, že hlavní hrdina zopakuje co mu někým bylo právě řečeno. A pak pro jistotu ještě jednou třeba, podobou interního monologu, který sděluje zjevné. Na nějakou domýšlivost se nehraje, což není sám o sobě čistě negativ, ale...je to pro někoho třeba už únavné.
Což je blbé hned od začátku. Třídní konflikt je od začátku vysvětlován jako pro někoho, kdo o tom nikdy neslyšel, k hlavní postavě je poměrně těžké si vytvořit vztah, když mu v jeho věku dělají zjevně problém i základní sociální interakce s jinými lidskými bytostmi. Že je obklopen podobnými tomu moc nepomáhá. Ale asi to tak Japonci mají, nechci to soudit jako špatný/infatnilní writing hned zezčátku.

Vlastně to i docela chápu a vzhledem k cílovce si myslím, že je to dobře zaostřené. Prostředí střední školy spojené se sociálně neobratným hrdinou, kterého ale ostatní doceňují za jeho píli a bojové schopnosti je tak nějak ideální pro naplnění prvotní male/teenage power fantasy. To není nic nového.

Japonské hry jsou ale v tom výjímečně dobré a to dokonce mimo svůj rámec. I mně se to líbí, je to tako znova si po delší době si číst něco jako Deník Adriana Molea, co člověk četl někdy zkraje puberty. A je to příjemné, taková dočasná příjemná regrese. Nesmí se to ale asi přehánět v dávkování.

Soubojový systém a mechaniky se mi zatím líbí. Stejně jako tlačítko TURBO, které vše zrychluje.

@Richmond (11.09.2018 21:07): Dehonestace je zbytečně silné slovo, vždyť naopak hře přiznávám řadu kvalit. Wizardry 7 jsem měl v plánu hrát dál, jenomže to, že se mi celá družina jaksi utopila v městské kašně považuju za pravý konec dobrodružství. Ten nejlepší, který může družinu hrdinů a kejklířů potkat. Políčko hodnocení tak nechávám z prázdné z úcty. Z úcty jak ke skutečnosti, že jsem hru nedohrál, tak k duším padlých bojovníků v kašně.
Když někde kape voda, vzpomínám na ně. A jejich zbraně.
@Ringo (11.09.2018 23:33): Moc ne, když si to podložím třebas těmi metacriticy a ty vycházíš ze svých dojmů. ;) Nikde nepíši, že by to Japonci měli zabalit.

Ještě ale jednou, nikdá nikomu neberu, že má to či ono JRPG rád a ba dokonce si jej umisťuje mezi své top. Ostatně rovněž tak činím u několika her, kde se liším třebas od místního průměrného hodnocení (namátkou Jade Empire a NWN2). Jsem naprosto v pohodě s tím, že někdo má rád JRPG a dungeony. Neodsuzuji a priory vše, jako když se Richmond mentorsky vpasoval do diskuze k RPG na mobilech (trochu dětinsky mu vracím to napsané níže, ale zase je to tady celkem trefné). V rozporu s realitou mi ale přijde to tvé (i jiných - viz jones) protěžování JRPG jako vrcholu žánru. To je prostě subjektivní (tzn. tvé výplody). A většinové Vox Populi tam hodí Planescape, Witcher 3 a... A teď jsem ztěžka polknul... Třebas Skyrim, druhý Mass Effect a jiné.

Obdobná diskuze se tady btw vede všade. Imho ani zde jsem jí nenačal. Jen by bylo super, kdybychom jsme se srovnali všichni do latě s realitou. Že ten Skyrim a jiné bude mít ve svém top "většina" (nebo se tam dostane jak Shawshank mezi filmy - prostě nikoho neurazí a všem se vlastně líbí) ještě neznamená, že každý z nás jednotlivě jej jako takový musí uctívat. Ale nebudu se tvářit, že top světa je náhodou přesně dle mého (/tvého) žebříčku. Planescape prostě nikdy nebude top a nej nej na metacritics. Nebude tam ani Chrono Trigger. A v brzké době pravděpodobně ani žádné jiné JRPG. A už vůbec v něm nebudou JRPG dominovat celkově. Ale hej, ne že bych jim upíral tu šanci.
@Jab (11.09.2018 23:26): No já ti nevím, ale jRPG se dnes paří o 106 a těch platforem pro ně je tolik, že mám spíše pocit, že západní RPG tak nějak docela ztratily dech. Hodnocení na Metacritics mi je docela fuk, ale že se paří Final Fantasy V, lidé se těšili na Dragon Quest 11 a mohl bych jmenovat desítky dalších sérií, mě v tom ty PC ojedinělosti docela zanikají. Dnes má kde kdo PS4 a paří japončíkárny jak vzteklí. Tak bych řekl, že ty tvé výplody níže spíše svědčí o tom, že si nerad přiznáváš realitu na základě tvých preferencí, které ti taky neberu, ale napsat to stylem, takhle to je a ne jinak, ať se o to kdokoliv snaží, to je prostě hovadina, to snad cítíš sám.
@Ringo (11.09.2018 23:11): Neberu ti tvé osobní preference. A dosti lidí všude po světě to má obdobně. Ani se nechci zaštiťovat "většinami" s tím, jako kdyby ty nutně měly pravdu. Jen... Stále to je i dnes tak, že v průměru budou mít na metacriticích i jinde častěji vyšší hodnocení (a jejich vyšší počet) "západní RPG". Přijde mi jako trochu samo sebou, že se JRPG může snadno přiblížit více "západním" hrám (při zachování vlastních specifik) a tím získat větší část trhu. RPG se středoškoláky nebo RPG typu Fina Fantasy (i oné zbožňované semdičky), které místy neustálými zvraty a osobními tragediemi hrdinů imho tlačí na pilu až tak, že je občasně (a někdy vyloženě často) trochu over the top... Ne že by se třebas Citadel DLC k ME 3 v tomhle trochu nenašlo. A anime a JRPG obecně lze přisoudit značný podíl na grafickém vývoji RPG, kde nepochybně tvůrci projevili často větší ochotu dělat se s každým detailem a nacházet nové postupy a "styly".
@Jab (11.09.2018 23:11): To uz neni normalni. Zablokoval jsi me sam, ja o nic nezadal. K cemu by mi to bylo. Kdyztak bych si te zablokoval ja kdyz bych chtel, ale nechapu proc bych te mel zadat aby sis me blokoval..proc bych to delal?